Ziggy Cup™ 2 Menštruačný kalíšok veľkosť B

Kód: 4452
3 hodnotenia
Značka: Intimina
€47
Na objednávku

Menštruačný kalíšok, ktorý svojim tvarom pripomína antikoncepčný pesar (diafragmu). Väčšia veľkosť kalíšku.

Detailné informácie

Podrobný popis

Menštruačný kalíšok Ziggy Cup

Ziggy Cup je plochý menštruačný kalíšok, ktorý je vyrobený z tenkého hypoalergénneho lekárskeho silikónu. Vyrába ho švédska firma Intimina v Číne. Dno kalíška je tenké, avšak vďaka špeciálnemu šesťuholníkovému vzoru spevnené a krv tak lepšie drží na svojom mieste. Menštruačný kalíšok Ziggy Cup môžete využiť tiež k milovaniu počas menštruácie, pretože sa vďaka svojmu špecifickému tvaru zavádza - na rozdiel od tampónov a iných menštruačných kalíškov - tesne pod krčok maternice. Poskytuje až 8 hodín ochrany. 

Prečo zvoliť práve menštruačný kalíšok Ziggy Cup™?

 • Svojim revolučným tvarom sa prispôsobí tvojmu telu.
 • Je tak tenký, že o ňom nebudeš vedieť!
 • Má dvojitý lem pre maximálnu ochranu proti pretečeniu.
 • Nová generácia Ziggy Cupu 2 sa lepšie vyberá, po novom má na prednej strane "protišmykovú" plôšku pre nekĺzavé vyberanie bez nehôd.
 • Jediný menštruačný kalíšok, ktorý môžeš používať počas menštruácie pri milovaní.
 • Vyrobený z 100% lekárskeho silikónu s certifikáciou FDA.
 • Ochráni ťa až počas 8 hodín.
 • Je vhodný pri slabej, strednej i silnej menštruácii.
 • Je to zdravá, udržateľná a opakovane použiteľná menštruačná pomôcka - nedržia sa na nej žiadne pachy, nespôsobuje suchosť ani podráždenie.

Upozornenie: Rovnako ako pesar Caya nemusí byť táto pomôcka vhodná a vyhovovať pri zaklonenej maternici či nízko umiestnenom krčku. Kalíšok Ziggy Cup neslúži ako antikoncepčná pomôcka, nechráni  pred nežiadúcim otehotnením, ani pred pohlavne prenosnými ochoreniami.

Ziggy Cup veľkosť B má objem 76 ml a je určený na slabú až silnú menštruáciu. Na rozdiel od veľkosti A je tento kalíšok vhodný pre vyšší krčok maternice.

Rozmery kalíšku: 73 x 67 x 35 mm
Hmotnosť: 13.5 g

Ako si vybrať medzi veľkosťami A a B?

Dve veľkosti novej generácie Ziggy Cupu™ 2 reflektujú to, že každé ženské telo je iné - a tiež jedno a to isté ženské telo môže prejsť počas života premenou. Veľkosť A je vhodná pre ženy s nižším krčkom maternice, veľkosť B pre tie s vyšším krčkom. Základné pravidlo znie: dobre zavedený Ziggy Cup™ by ste nemala vôbec cítiť. Pokiaľ máte skúsenosť s prvou generáciou kalíšku Ziggy Cup - ta odpovedá terajšej veľkosti B - a registrujete nepohodlie či iné problémy, možno budete potrebovať menšiu veľkosť.

Viac informácií o krčku maternice nájdete v tomto článku.

Kedy zvoliť Ziggy Cup™ B?

 • Mám vyšší krček maternice.
 • Mám silnú menštruáciu.
 • Používam veľkosť A, ale mám pocit, že kalíšok dosť dobre nedrží na svojom mieste.
 • Používam veľkosť A, ale pozorujem neustále špinenie.

Kedy zvoliť Ziggy Cup™ A?

 • Mám nižší krček maternice a nie úplne silnú menštruáciu.
 • Používam veľkosť B, ale je pre mňa problematické kalíšok zaviesť a/lebo cítim nepohodlie.

Ako kalíšok Ziggy Cup zavádzať?

Pozrite sa, kde je zadná a kde predná časť kalíška a zadnou časťou ho nasmerujte smerom k sebe. Potom kalíšok uchopte palcom a ukazováčkom uprostred a stlačte ho. Vytvorí sa pomyselná „8“. Posaďte sa na toaletu alebo sa dajte do drepu a uvoľnite pošvové svaly. Pokiaľ potrebujete, môžete sa zvlhčiť pomocou lubrikačného gélu na vodnej báze. Zaveďte Ziggy Cup zadnou stranou dopredu a pomocou svojho ukazováčka posuňte kalíšok tak ďaleko, ako vám to bude pohodlné. Posuňte kalíšok dozadu a mierne dolu tak, aby bol okraj za krčkom maternice. Zatlačte predný okraj dohora za výstupok lonovej kosti a umiestnite ho tak, aby bol okolo krčka maternice a mohol tak zbierať menštruačnú krv. Uistite sa, že zadný okraj kalíška je skutočne umiestnený za krčkom maternice a predná časť je za lonovou kosťou. Pokiaľ je kalíšok správne umiestnený, nemala by ste ho vôbec cítiť. Prejdite prstom po dne kalíška a skontrolujte hmatom, že je krčok maternice dnu. Skontrolujte tiež, že predná časť kalíška je úplne zastrčená za výstupok lonovej kosti a že medzi okrajmi a pošvovými stenami nie sú žiadne medzery.

Upozornenie: k čisteniu kalíšku Ziggy Cup nepoužívajte ocot, drsné čistiace prostriedky, látky na báze ropy, tea tree olej, alkohol alebo bieliace činidlo.

Balenie obsahuje: jeden menštruačný kalíšok Ziggy Cup™ a silikónové antibakteriálne púzdro.

Odporúčanie výrobcu:
Výrobca odporúča kalíšok vymeniť po dvoch rokoch používania. Pokiaľ sa na vašom kalíšku vytvoria praskliny, diery či lepivý/olejový film, vymeňte ho za nový ihneď. Mierne zafarbenie je bežné a môže sa v priebehu používania objaviť – nemá vplyv na funkčnosť či bezpečnosť kalíška Ziggy Cup.

Potrebujete viac informácií?
Prečítajte si samostatný článok o menštruačnom kalíšku Ziggy Cup.