Menštruačné huby 2xL

Kód: 4305
Neohodnotené
€13,20
Skladom (2 ks)

Výberové huby zo Stredozemného mora s jemnou štruktúrou a vysokou savosťou (balené v papierovom vrecku). Cena za 2 ks.

Detailné informácie

Podrobný popis

Intímne menštruačné huby z Grécka 

Morské huby určené pre použitie počas menštruácie sú menších veľkostí a majú veľmi jemnú štruktúru. To im zaisťuje maximálnu savosť. Kozmetické hubičky majú na rozdiel od týchto väčšinou viac väčších otvorov, a preto nie sú tak savé.

Balenie obsahuje 2 intímne morské huby Natural Intimacy, ktoré sú veľmi savé. Sú viac krát čistené než minerálne huby ale nejedná sa o chemické čistenie - to jednoducho zistíte, keď si k hubičkám privoniate. Hubičky sú zabalené v papierovom vrecku.

Tieto hubky sú vo veľkosti L ( ide o veľkosť cca 5-6 cm).

Výhody menštruačných hubičiek:

  • pohodlie
  • prírodný pôvod
  • dlhšia životnosť
  • Použitie morských húb je veľmi vhodné pokiaľ sa chcete milovať počas menštruácie. Huba zachytáva menštruačnú krv a ani jedného z partnerov netlačí!

Nenahrádza ale antikoncepčné prostriedky ani nechráni proti pohlavne prenosným chorobám.

Tieto hubičky šetrným a etickým spôsobom zbierali potápači v Stredozemnom mori. Na gréckom pobreží boli umyté, usušené na slniečku a ručne ostrihané do požadovaného tvaru. Hubičky vyrástli v mori spoločne s ďalšími morskými rastlinami a živočíchmi. Aj keď sú hubičky dôkladne umývané, môže sa stať, že v hubičke uviaznu nejaké morské nečistoty. Preto, než si hubičku zavediete, ju ešte raz dôkladne očistite a premyte!

Použitie:
Pred zavedením je nutné hubu navlhčiť, pretože suchá huba je tvrdá. Hubu dáte do vody alebo pod tečúcu vodu, aby sa úplne nasiakla vodou. Potom ju v ruke vyžmýkajte (hubu ale nekrúťte ale stlačte!) a prstami ju zavediete do pošvy podobne ako tampón. Ako hlboko hubu zaviesť záleží na každej žene – nájdite si spôsob, ktorý vám bude vyhovovať. Po nejakej dobe (podľa sily menštruácie) je nutné hubu vybrať, vymyť pod tečúcou vodou a vyžmýkať prebytočnú vodu. Potom ju môžete opäť zaviesť do pošvy.

Pokiaľ zistíte, že je pre vás huba moc veľká, možno ju zastrihnúť do tvaru a veľkosti, ktorá vám bude vyhovovať. Vždy strihajte iba mokrú hubu! Nezabudnite, že sa jedná o prírodné produkty, a preto sa jednotlivé huby môžu mierne líšiť v tvare, farbe a veľkosti.
Huby sa po vylovení čistia. Čistenie prebieha prepieraním v silnom octovom roztoku (teda žiadna chémia). V niektorej časti huby je štruktúra vlákna hustejšia a čistiaci roztok teda nepôsobí tak silne ako v inej časti huby a tá časť zostane tmavšia. Najčastejšie sa to stáva u koreňového systému.

Životnosť a čištenie 
edna morská huba vydrží približne 6 mesiacov. U húb používaných ako tampóny pri menštruácii závisí životnosť na dĺžke cyklu ženy, ktorá ju používa i na tom, ako sa o hubu stará. Čistenie, dezinfekcia i spôsob uloženia v čase mimo menštruácie sú veľmi dôležité z hľadiska hygieny i životnosti huby. Pred každou menštruáciou (alebo po menštruácii) je nutné hubu dezinfikovať.

Upozornenie - suchú hubu nikdy nemačkajte, zničí sa tak jej štruktúra.

Pred každou menštruáciou (alebo po menštruácii) je nutné hubu dezinfikovať. Odporúčame soľný kúpeľ:

Čistiaca soľ na morské huby rozpusťte v primeranom množstve vody o teplote okolo 37 C. Hubu ponorte do roztoku a opakovane stlačte. Potom ju nechajte ponorenú v tomto roztoku min. 5 hodín. Pre zvýšenie účinku soli môžete pridať pár kvapiek citrónovej šťavy. Po vyčistení dôkladne prepláchnite čistou vodou.

Takto zničíte baktérie, ktoré by mohli prípadne spôsobiť kvasinkovú infekciu alebo iné zápaly pošvy. Pokiaľ máte počas menštruácie vaginálnu infekciu, nepoužívajte rovnakú hubu dvakrát bez toho, aby ste ju dezinfikovali.

Potrebujete ďalšie informácie?
Podrobnosti o morských hubách ako menštruačných tampónoch
Soľ z Mŕtveho mora
Často kladené otázky - menštruačné huby
Morská huba nie je rastlina

Skúsenosti s menštruačnou hubou