Merula Cup Galaxy

Kód: 2464
Neohodnotené
Značka: Merula Cup
€25
Na objednávku

Menštruačný kalíšok so špeciálnym designom vo fialovej farbe, vhodný i pre nízky krčok maternice. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Menštruačný kalíšok Merula Cup Galaxy

Merula Cup je menštruačný kalíšok, ktorý sa vyrába v Nemecku od roku 2016 v čírej variante a v niekoľkých farebných variantách z certifikovaného lekárskeho silikónu.

Oproti ostatným menštruačným kalíškom sa Merula Cup značne líši. Jeho guľovitý tvar sa skvelo prispôsobí vášmu telu. Ako môže fungovať?

Počíta sa totiž s tým, že bočné steny sa môžu ľahko stlačiť. To ale nevadí, lebo dôležité je, aby bol rozovretý horný okraj. Vďaka svojmu veľkému objemu (38 ml) sa Merula Cup hodí ako pre slabú, tak i pre silnú menštruáciu. Kalíšok je veľmi nízky, iba 39 mm (dĺžka bez zakončenia) a vďaka svojmu tvaru je tak výborným riešením pre ženy s nízkym krčkom. Pochopiteľne ho môžete použiť, i pokiaľ váš krčok nie je nižšie položený. Kalíšok má špecifickú stopku „rebríček“, ktorú si môžete zastrihnúť na vami požadovanú dĺžku.

Parametre kalíška

  • Priemer horného okraja: 40 mm
  • Priemer kalíška v jeho najširšej časti: 46 mm
  • Objem kalíška: 38 ml
  • Výška kalíška bez zakončenia: 39 mm
  • Výška kalíška s jednou priečkou je 50 mm, s dvoma priečkami 61 mm a s troma priečkami 72 mm.
  • Kalíšky sú vyrábané v Nemecku z certifikovaného silikónu. Výrobca uvádza životnosť až 10 rokov.

Prečo je na hornom rohu kalíška Merula tmavý bod?

V tomto bode sa do formy na výrobu kalíška vstrekuje zmes silikónu a farby, z ktorých je Merula vyrobená. Častice farebných pigmentov používaných k výrobe farby majú rôznu veľkosť. Väčšie častice sa môžu v bode vstreknutia zachytávať a vytvoriť tak na konci výrobného procesu na hotovom kalíšku Merula tmavší bod. Tento bod nemá na funkčnosť kalíška žiadny vplyv.

Starostlivosť o menštruačný kalíšok

Potom, čo menštruácia skončí, použite na umytie kalíšku jemné mydlo a vodu. Pokiaľ by ste chceli, môžete použiť pre čistenie tiež kombináciu octu, oleja Tea Tree a vody. Potom kalíšok uložte do látkového vrecka (je súčasťou balenia) na suchom mieste. Neukladajte kalíšok do plastového vrecka alebo vzduchotesnej nádoby, na kalíšku by sa mohla objaviť pleseň. Nenechávajte kalíšok vystavený slnečnému žiareniu. Nepoužívajte umývačku k čisteniu kalíška Merula Cup. Aj keď kalíšku nevadí teplo, chemikálie a čistiace prostriedky ho môžu poškodiť alebo na ňom zanechať zbytky, ktoré potom spôsobia podráždenie alebo infekciu. Jemné mydlo a voda sú najlepší pomocníci pri udržovaní čistoty kalíšku.

Balenie: 1 menštruačný kalíšok a bavlnené vrecko na úschovu kalíšku.

Kalíšok Merula Cup sa i s celým "rebríčkom" vojde do skladacieho kelímku na vyvarovanie (viď foto pri produkte).

Potrebujete ďalšie informácie?
Viac informácii o menštruačnom kalíšku Merula Cup
Ako používať menštruačný kalíšok

Dodatočné parametre

Kategória: Veľké veľkosti
Barva: Růžová
Materiál: Silikon
Místo výroby: Evropa
Objem: Velký
Pevnost: Měkký
Zakončení: Očko