Premium Intim Menštruačná huba

Kód: 5078/VEL
1 hodnotenie
Značka: Caribbean Sun
€4,60

Zvoľte variant

Výberové huby z Karibiku s jemnou štruktúrou a vysokou savosťou, ktoré možno používať počas menštruácie podobne ako tampón. Cena za 1 kus.

Detailné informácie

veľkosť hubky: veľkosť S (4-5 cm)
Skladom (2 ks) | 5078/VEL
€4,60

Podrobný popis

Intímna menštruačná huba

Morské huby určené pre použitie počas menštruácie sú menších veľkostí a majú veľmi jemnú štruktúru. To im zaisťuje maximálnu savosť. Kozmetické hubičky majú na rozdiel od týchto väčšinou viac väčších otvorov, a preto nie sú tak savé.

Balenie obsahuje 1 intímnu morskú hubu značky Caribbean Sun, rada Premium Intim. Jedná sa o výberové huby z morí pri ostrovnom štáte Bahamy. Majú jemnú štruktúru a sú veľmi savé. Sú viackrát čistené než minerálne morské huby, ale nejedná sa o chemické čistenie - to ľahko zistíte, keď si k hubke privoniate. Hubky sú zabalené v bielej sieťke a previazané lykom.

Morské huby Premium Intim ponúkame ve 3 veľkostiach:

  • Veľkosť S je najmenšia huba s rozmerom 4-5 cm . Vhodná pre slabú menštruáciu.
  • Veľkosť M je huba s rozmerom 5-6 cm. Vhodná pre normálnu až stredne silnú menštruáciu.
  • Veľkosť L je huba s rozmerom 6-7 cm. Vhodná pre silnú menštruáciu.

Každá huba je originál a preto sa vždy budú hubičky líšiť svojim tvarom.

Výhody menštruačných húb:

  • Pohodlie
  • Prírodný pôvod
  • Dlhšia životnosť
  • Vhodná i pre pohlavný styk

Tip: Použitie morskej huby je veľmi vhodné pokiaľ sa chcete milovať počas menštruácie. Huba zachytáva menštruačnú krv a ani jedného z partnerov netlačí. Nenahrádza ale antikoncepčné prostriedky ani nechráni proti pohlavne prenosným chorobám.

Tieto hubičky šetrným a etickým spôsobom zbierali potápači v Stredozemnom mori. Na gréckom pobreží boli umyté, usušené na slniečku a ručne ostrihané do požadovaného tvaru. Hubičky vyrástli v mori spoločne s ďalšími morskými rastlinami a živočíchmi. Aj keď sú hubičky dôkladne umývané, môže sa stať, že v hubičke uviaznu nejaké morské nečistoty. Preto, než si hubičku zavediete, ju ešte raz dôkladne očistite a premyte!

Použitie:
Pred zavedením je nutné hubu navlhčiť, pretože suchá huba je tvrdá. Hubu dáte do vody alebo pod tečúcu vodu, aby sa úplne nasiakla vodou. Potom ju v ruke vyžmýkajte (hubu ale nekrúťte ale stlačte!) a prstami ju zavediete do pošvy podobne ako tampón. Ako hlboko hubu zaviesť záleží na každej žene – nájdite si spôsob, ktorý vám bude vyhovovať. Po nejakej dobe (podľa sily menštruácie) je nutné hubu vybrať, vymyť pod tečúcou vodou a vyžmýkať prebytočnú vodu. Potom ju môžete opäť zaviesť do pošvy.

Pokiaľ zistíte, že je pre vás huba moc veľká, možno ju zastrihnúť do tvaru a veľkosti, ktorá vám bude vyhovovať. Vždy strihajte iba mokrú hubu! Nezabudnite, že sa jedná o prírodné produkty, a preto sa jednotlivé huby môžu mierne líšiť v tvare, farbe a veľkosti.
Huby sa po vylovení čistia. Čistenie prebieha prepieraním v silnom octovom roztoku (teda žiadna chémia). V niektorej časti huby je štruktúra vlákna hustejšia a čistiaci roztok teda nepôsobí tak silne ako v inej časti huby a tá časť zostane tmavšia. Najčastejšie sa to stáva u koreňového systému.

Životnosť a čištenie 
edna morská huba vydrží približne 6 mesiacov. U húb používaných ako tampóny pri menštruácii závisí životnosť na dĺžke cyklu ženy, ktorá ju používa i na tom, ako sa o hubu stará. Čistenie, dezinfekcia i spôsob uloženia v čase mimo menštruácie sú veľmi dôležité z hľadiska hygieny i životnosti huby. Pred každou menštruáciou (alebo po menštruácii) je nutné hubu dezinfikovať.

Upozornenie - suchú hubu nikdy nemačkajte, zničí sa tak jej štruktúra.

Pred každou menštruáciou (alebo po menštruácii) je nutné hubu dezinfikovať. Odporúčame soľný kúpeľ:

Čistiaca soľ na morské huby rozpusťte v primeranom množstve vody o teplote okolo 37 C. Hubu ponorte do roztoku a opakovane stlačte. Potom ju nechajte ponorenú v tomto roztoku min. 5 hodín. Pre zvýšenie účinku soli môžete pridať pár kvapiek citrónovej šťavy. Po vyčistení dôkladne prepláchnite čistou vodou.

Takto zničíte baktérie, ktoré by mohli prípadne spôsobiť kvasinkovú infekciu alebo iné zápaly pošvy. Pokiaľ máte počas menštruácie vaginálnu infekciu, nepoužívajte rovnakú hubu dvakrát bez toho, aby ste ju dezinfikovali.

Potrebujete ďalšie informácie?
Podrobnosti o morských hubách ako menštruačných tampónoch
Soľ z Mŕtveho mora
Často kladené otázky - menštruačné huby
Morská huba nie je rastlina

Skúsenosti s menštruačnou hubou