Modibodi Menštruačné nohavičky Teen Hipster Bikini Maxi

Kód: 5686/146
Neohodnotené
Značka: Modibodi
€33,50

Zvoľte variant

Menštruačné nohavičky pre silnú menštruáciu, s predĺženou nepriepustnou vložkou.

Detailné informácie

Veľkosť: 146
Skladom (1 ks) | 5686/146
€33,50

Podrobný popis

Menštruačné nohavičky Teen Hipster Bikini s veľkou savosťou

Menštruačné nohavičky Modibodi Hipster Bikini Maxi Absorbency sú určené pre silnú menštruáciu. Nohavičky majú savosť ako 10 tampónov (50 ml). Sú vhodné i pri veľmi silnej menštruácii ako samostatná pomôcka a hodia sa tiež na noc.
Pokiaľ ide o "pokrytie" nohavičiek savou vrstvou, savostné typy Maxi a Heavy-Overnight majú vložku predĺženú. Maxi ju majú predĺženou vpredu i vzadu až k hornému lemu nohavičiek, Heavy-Overnight na zadnom diele. Ostatné nohavičy majú savú vložku len v medzinoží.

Typ Teen Hipster Bikini sú pohodlné bavlnené nohavičky nižšieho strihu pre dievčatá na veľmi silnú menštruáciu.

Charakteristické pre menštruačné nohavičky Modibodi je použitie austrálskej merino vlny v savej vrstve. Použitá vlna je z 95 % z austrálskeho farmového merina. Modibodi spolupracuje s certifikovanými farmármi - v ich chovoch sú ovce zdravé a šťastné. :-)

Ako funguje patentovaná Modifier Technology ™

  • dotyková vrstva je zo 100% merina (ovčia vlna) - to odvádza vlhkosť, je antimikrobiálne a zaisťuje pocit sucha
  • prostredná savá vrstva je froté z mikrovlákna, bezpečne pohltí tekutinu a zápach a nepustí ich ďalej
  • posledná vrstva je nepriepustná, ale priedušná ochrana. Zostávate v suchu, nič nepreteká.

Veľkosti Modibodi

Tabuľky veľkostí nájdete TU. Upozorňujeme, že menštruačné nohavičky sú tovarom hygienickej povahy, ktoré po vybratí z obalu nie je možné vrátiť! Preto sa, prosím, POZORNE POMERAJTE.

Veľkosť

8-10

(140)

10-12

(146)

12-14

(152)

14-16

(158)

16-18

(164)

pás 59-62 63-66 67-70 71-74 75-78
boky 76-79 81-84 86-89 91-94 96-99

Zloženie

Vonkajšia vrstva: 95 % bio bavlna, 5 % elasten

Dotykový vrstva: 100% merino vlna

Vnútorná vrstva: 80%  polyester, 20% polyamid

Modibodi prádlo bolo certifikované podľa STANDARDU 100 spoločnosťou OEKO-TEX®. Ide o medzinárodný certifikačný systém pre kontrolu textílií, ktoré sú a musia byť vyrobené výhradne z nezávadných materiálov. Znamená to, že neobsahujú škodlivé chemikálie a sú bezpečné pre vašu pokožku.

Navrhnuté v Austrálii, vyrobené v Číne.

Pranie a sušenie

Nohavičky pred prvým použitím vyperte na 30 stupňov.

Nohavičky po použití preperieme vo vlažnej vode - nepoužívame žlčové mydlo, merinu to nerobí dobre, rovnako ako výrazné šúchanie. Následne vyperieme v práčke (u nohavičiek s merino vrstvou odporúčame prací prostriedok na vlnu).
Perieme na 30 stupňoch (nie viac, kvoli merinu). Pre dlhú životnosť môžete prať v ochrannom vrecku a použiť prací gél na jemné spodné prádlo, obzvlášť u nohavičiek s krajkou to odporúčame.
Nepoužívame aviváž, nesušíme v sušičke. Sušíme volne, naruby, nepokladáme priamo na kúrenie.

Odporúčanie: Mimo menštruáciu nohavičky skladujte v uzavierateľnom boxu. Merino je prírodný materiál, ktorý chutí moliam šatovým. :-)

O Modibodi

Podobne ako iné značky vyrábajúce udržateľné menštruačné potreby, i značke Modibodi záleží na tom, aby všetky kroky, ktoré robí, mali pokiaľ možno pozitívny dopad na spoločnosť i životné prostredie. Modibodi sa angažuje v problematike "menštruačnej chudoby", ktorá sa týka mnohých žien a dievčat v rozvojových krajinách. Tie nemajú prístup k hygienickým menštruačným potrebám, čo znamená, že sa musia v týchto "dňoch hanby" izolovať, nemôžu ísť mimo domov, do školy a pod. To dievčatá i ženy znevýhodňuje v oblasti vzdelania, práce i sociálnych aktivít.

Okrem ekologicko-spoločensko-osvetového úsilia je pre značku Modibodi charakteristické, že chce ukázať reálne ženské telá v ich prirodzenosti, bez dodatočných vylepšení a retušov. Skutočné zobrazovanie skutočných žien je jedným zo spoločenských tabu, ktoré sa zakladateľka Kristy Chong snaží prelomiť. A súdiac podľa spokojnej zákazníckej základne či skôr hnutiu Modibodi srdiečok sa jej to darí. :-)