Merula Cup XL Strawberry

Kód: 1082
Neohodnotené
Značka: Merula Cup
€29,50
Na objednávku

Veľká veľkosť menštruačného kalíšku Merula je vhodná pre ženy s veľmi silnou menštruáciou.

Detailné informácie

Podrobný popis

Menštruačný kalíšok Merula Cup XL Strawberry

Merula Cup je menštruačný kalíšok, ktorý sa vyrába v Nemecku od roku 2016 v čírej variante a v niekoľkých farebných variantách z certifikovaného lekárskeho silikónu.

Oproti ostatným menštruačným kalíškom sa Merula Cup značne líši. Jeho guľovitý tvar sa skvelo prispôsobí vášmu telu. Ako môže fungovať?

Počíta sa totiž s tým, že bočné steny sa môžu ľahko stlačiť. To ale nevadí, lebo dôležité je, aby bol rozovretý horný okraj. Vďaka svojmu veľkému objemu (50 ml) sa Merula Cup XL hodí i pre veľmi silnú menštruáciu. Vďaka svojmu tvaru je výborným riešením pre ženy s nízkym krčkom. Pochopiteľne ho môžete použiť, i pokiaľ váš krčok nie je nižšie položený. Kalíšok má špecifickú stopku „rebríček“, ktorú si môžete zastrihnúť na vami požadovanú dĺžku.

Parametre kalíška

  • Priemer kalíška v jeho najširšej časti a tiež priemer horného okraja: 46 mm
  • Objem kalíška: 50 ml
  • Výška kalíška bez zakončenia: 50 mm
  • Výška kalíška s jednou priečkou je 61 mm, s dvoma priečkami 72 mm.
  • Kalíšky sú vyrábané v Nemecku z certifikovaného silikónu. Výrobca uvádza životnosť až 10 rokov.

Prečo je na hornom rohu kalíška Merula XL tmavý bod?

V tomto bode sa do formy na výrobu kalíška vstrekuje zmes silikónu a farby, z ktorých je Merula vyrobená. Častice farebných pigmentov používaných k výrobe farby majú rôznu veľkosť. Väčšie častice sa môžu pri bode vstreknutia zachytávať a vytvoriť tak na konci výrobného procesu na hotovom kalíšku Merula tmavší bod. Tento bod nemá na funkčnosť kalíšku žiadny vplyv.

Starostlivosť o menštruačný kalíšok

Potom, čo menštruácia skončí, použite na umytie kalíšku jemné mydlo a vodu. Pokiaľ by ste chceli, môžete použiť pre čistenie tiež kombináciu octu, oleja Tea Tree a vody. Potom kalíšok uložte do látkového vrecka (je súčasťou balenia) na suchom mieste. Neukladajte kalíšok do plastového vrecka alebo vzduchotesnej nádoby, na kalíšku by sa mohla objaviť pleseň. Nenechávajte kalíšok vystavený slnečnému žiareniu. Nepoužívajte umývačku k čisteniu kalíška Merula Cup. Aj keď kalíšku nevadí teplo, chemikálie a čistiace prostriedky ho môžu poškodiť alebo na ňom zanechať zbytky, ktoré potom spôsobia podráždenie alebo infekciu. Jemné mydlo a voda sú najlepší pomocníci pri udržovaní čistoty kalíšku.

Balenie: 1 menštruačný kalíšok a bavlnené vrecko na úschovu kalíšku.

Potrebujete ďalšie informácie?
Viac informácii o menštruačnom kalíšku Merula Cup
Ako používať menštruačný kalíšok

Dodatočné parametre

Kategória: Menštruačné kalíšky
Hmotnosť: 0.3 kg
Barva: Zelená
Materiál: Silikon
Místo výroby: Evropa
Objem: Velký
Pevnost: Měkký
Zakončení: Očko