Lily Cup Compact A

Kód: 4569
1 hodnotenie
Značka: Intimina
€31 –19 %
24711 menstruacni kalisek lily cup compact a intimina
€31 –19 % €25
Skladom (1 ks)

"Zamatový" skladací kalíšok z lekárskeho silikónu vhodný pre ženy, ktoré ešte nerodili.

Detailné informácie

Podrobný popis

Menštruačný kalíšok Lily Cup Compact

Kalíšok Lily Cup Compact vyrába švédska firma Intimina v Číne. Je to mäkký a ultra jemný kalíšok z lekárskeho silikónu  jedinečný svojim tvarom – je totiž skladací! Prispôsobíte si tak objem kalíška podľa vašich potrieb. Stopku na konci kalíška môžete opatrne odstrihnúť, avšak pre jednoduchšie vyťahovanie, aspoň jednu drážku ponechajte. Mimo dni menštruácie či k cestovaniu uschovajte kalíšok do plastového púzdra, ktoré je súčasťou balenia.

Lily Cup Compact má štyri malé dierky po obvode, ktoré zaisťujú jeho jednoduchšie rozvíjanie.

Kalíšok Lily Cup Compact sa vyrába v dvoch veľkostiach, ktoré sa líšia rozmermi i farebnosťou. Kalíšok Lily Cup Compact veľkosť A zvoľte, pokiaľ ste ešte nerodila či ste rodila cisárskym rezom. Kalíšok má priemer 42 mm, dĺžku 58 mm (50mm plus 8mm stopka) a objem 18 ml.

Ako kalíšok Lily Cup zavádzať a vybrať?

Zavádzanie menštruačného kalíška si môžete uľahčiť pár kvapkami lubrikačného gélu na vodnej báze. Uchopte kalíšok Lily Cup™ do jednej ruky a prstom druhej ruky stlačte jednu stenu kalíška, tzv. Punch down sklad. (Kalíšok je ale možné skladať i klasickým C-fold skladom . Viac informácií nájdete v článku Sklady menštruačného kalíšku). Takto zložený kalíšok vložte dnu do pošvy, kde sa rozvinie. Správne zavedený kalíšok by vás nemal nikde tlačiť a nemal by pretekať. Kalíšok vylievajte v závislosti na sile vašej menštruácie – maximálne však môže byť zavedený 12 hodín.

Pri vyberaní ho stlačte a tým zrušíte prípadný podtlak. Vyberanie vám uľahčí stopka na konci kalíšku. Kalíšok vylejte – vymyte – a zaveďte znovu.

Potrebujete viac informácií? Prečítajte si článok o kalíškoch Lily Cup na našom blogu.