Caya gel

Kód: 4473
2 hodnotenia
Značka: Caya
€14,50
Na objednávku

Kontracepčný gél, ktorý sa používa spoločne s diafragmou Caya.

Detailné informácie

Podrobný popis

Antikoncepčný gél Caya

  • Znižuje pohyblivosť spermií,
  • zvyšuje antikoncepčné účinky pesaru Caya,
  • má lubrikačný efekt,
  • okamžitý nástup účinku po aplikácii,
  • bez chemických prísad.

Je možné ho použiť tiež v kombinácii s iným typom pesaru, napríklad pesarom Femcap. Spoločným použitím gélu a pesaru dosiahnete vysokú antikoncepčnú účinnosť. Pre prehľadnosť:

  Účinnosť bez spermicídu Účinnosť so spermicídom
Cervikálny klobúčik 96% 98%
Diafragma Caya 86% 96%

 

Použitie: Pred pohlavným stykom naneste malé množstvo gélu (zhruba pol kávovej lyžičky) na silikónovú membránu, na okrajový lem a je možné ho pridať i zo spodu. Účinnosť tohto gélu je 2 hodiny. Pokiaľ vaše milostné hry trvajú dlhšiu dobu, rozhodne pesar nevyberajte, iba po dvoch hodinách pridajte spermicídny gél. Hodnota pH gélu je kyslá (3,8) a tak vytvára dnu v pošve nevhodné prostredie pre spermie. Táto hodnota pH má zároveň pozitívny vplyv na pošvovú mikroflóru a obranyschopnosť pred vaginálnymi infekciami.

Zloženie: kyselina mliečna, mliačnan sodný, celulóza, kyselina sorbová, voda.

Kontracepčný gél Caya obsahuje mimo iného i celulózu, ktorá pôsobí ako ďalšia mechanická prekážka bezprostredne pred vstupom do maternice.

Hmotnosť: 60 g

Balenie obsahuje: Caya gél a vaginálny aplikátor.

Vaginálny aplikátor sa používa ako voliteľná pomôcka, pokiaľ je potreba zaviesť ďalší gél na už zavedenú diafragmu v prípade opakovaného pohlavného styku.

Upozornenie: Caya diafragma gél sa neodporúča používať ako samostatná antikoncepčná metóda. Účinnosť je zaručená iba v kombinácii s bariérovými antikoncepčnými pomôckami.

Ďalšie informácie nájdete v článku Pesar diafragma Caya.
Môžete sa tiež pozrieť na najčastejšie kladené otázky.