Ušné a telové sviečky - diel 1. Odkiaľ sa vzali?

Nie je sviečka ako sviečka! Ušné a telové sviečky sa od dôverne známych, bežne dostupných sviečok líšia mnohými vlastnosťami, napr. tým, že neobsahujú knôt, sú duté a pri romantickej večeri si s nimi moc dlho neposvietite. K čomu sú teda určené? Ušné a telové sviečky sú šikovnými pomocníkmi v alternatívnej liečbe rôznorodých ochorení, blahodárne pôsobia na našu psychickú i fyzickú pohodu, harmonizujú naše energetické i éterické telo, tlmia bolesti a hlavne uvoľňujú stres, napätie a nekľud.

História

Okolo pôvodu a histórie ušných a telových sviečok neustále vzniká veľa legiend a fám. Údajne boli používané v rôznych variáciách mnohými prírodnými (napr. indiánmi), ale i vysoko vyspelými (napr. starovekými Egypťanmi, Keltmi) národmi pred i po našom letopočte. Aby sme tieto internetové informácie mohli buď potvrdiť alebo vyvrátiť, museli by sme sa zahĺbiť do pôvodných textov, hovoriť s príslušníkmi daných kmeňov či sa naučiť vedomo používať tzv. objektívne vedomie. A hlavne, ono to nie je zas tak dôležité, pretože nech je pôvod týchto šikovných pomôcok akýkoľvek, dôležité je, že práve teraz a tu existujú, poznáme ich a môžeme ich používať k nášmu prospechu :-).

Materiál

Uvádza sa, že prvé ušné a telové sviečky ľudia vyrábali z kôry stromov či z veľkých listov rastlín. V dnešnej dobe sú pri výrobe využívané modernejšie, aj keď stále prírodné, materiály.

telove-sviecky

Vzhľad

Ušné a telové sviečky sú cca 25 cm dlhé, dnu duté, spravidla valcovitého či kónického (lepšie vzniká komínový efekt) tvaru. Ušné sviečky sú užšie, aby spodný koniec šiel pohodlne vsunúť do ucha. Sviečky od firmy HOXI, ktoré vám ponúkame v e-shope, sú naviac v spodnej zúženej časti vybavené gázovým filtrom, ktorý bráni prepadnutiu popolčeka či skvapnutiu vosku ich vnútrom.

Sviečky si môžete zakúpiť u nás v eshope .

Článok zostavila Eliška Stofferová. Preložila Zuzana Hrúzová. Zdroje: HOXI.cz, EnergySystem.cz, Jili Hamilton, NaturHelix, Petr Rulc - Zdraví pro všechny, U.S. Food and Drug Administration.