Vaginálne guličky - erotická pomôcka? Áno i nie.

Chcete príjemným a jednoduchým spôsobom posilniť panvové dno?

Chcete predísť alebo už liečiť inkontinenciu?

Chcete zlepšiť sexuálny zážitok sebe i partnerovi?

SKÚSTE VAGINÁLNE GULIČKY

Určite už ste niekedy počula o Venušiných (vaginálnych) guličkách. Že je to skôr erotická pomôcka? Áno i nie. Pravdou je, že donedávna boli k dostatiu naozaj len v erotických obchodoch. Pretože v posledných rokoch dochádza k doceneniu dôležitosti svalov panvového dna, boli "guličky" zahrnuté do zdravotníckych pomôcok pod názvom vaginálne guličky. Dnes sa preto predávajú aj v lekárňach, zdravotníckych predajňach alebo v drogériách. Ich zdravotné účinky sú však známe od 50. rokov, kedy sa im hovorilo Rumbagule. Bohužiaľ zrejme kvoli predsudkom a nedostatku dostupných informácií nebol ich zdravotný efekt braný vážne.

Prečo sa mám zaoberať posilňovaním svalov panvového dna?

Podstatou vaginálnych guličiek sú obvykle dve duté plastové guličky s priemerom od 2,5 do 3,5 cm, ktoré sú spojené. V týchto guličkách sa nachádzajú menšie a ťahšie, väčšinou kovové guličky. Pohybom sa malé guličky dnu rozkníšu a prenášajú vibrácie na plastové guličky. Toto jemné chvenie stimuluje pošvové svaly a zaisťuje ich prekrvenie. K samotnému posilneniu však dochádza snahou ženy zadržať guličky v pošve.

Kovové guličky môžu mať rôznu hmotnosť (20 - 40g). S väčšou hmotnosťou vnútorných kovových guličiek je nutné viac stiahnuť pošvové svaly a cvičenie sa stáva tažšie. Je to teda jednoduchý a nenáročný spôsob "posilňovania" pošvových svalov. Posilňovanie sťažíme a zintenzivníme, pokiaľ budeme mať guličky zavedené i počas normálnej dennej činosti alebo počas cvičenia tzv. Kegelových cvikov. Vaginálne guličky môžeme nosiť celý deň i používať pri športe. Vhodnou športovou aktivitou môže byť beh, jazda na bicykli či koni, aerobik alebo tanec.

Vaginálne guličky ako prevencia i liečba

Používaním vaginálnych guličiek môžeme predísť rôznym gynekologickým operáciám či inkontinencii v neskoršom veku (nekontrolovaný únik moča súvisiaci s fyziologickým ochabnutím svalov panvového dna). K ochabnutiu svalov môže dôjsť napríklad pokiaľ väčšinu svojho pracovného času trávite v sede. Pritom spevnené svaly panvového dna zlepšujú stabilizáciu celého tela (panvové dno je dôležitý svalový systém, ktorý napomáha udržať správne postavenie panvy a celého tela).

Liečiť vaginálnymi guličkami môžeme počínajúcu inkontinenciu i ochabnutie svalstva panvového dna v dôsledku tehotenstva alebo po gynekologických operáciách. Pri pravidelnom cvičení (30 minút denne) môžete výsledky očakávať už po 12 týždňoch.

Vaginálne guličky a sexuálny zážitok

V záhlaví tohto článku som sa vás pýtala, či chcete zlepšiť sexuálny zážitok sebe i partnerovi. Je preukázané, že posilnením pošvových svalov zlepšíte svoj sexuálny zážitok! Pošvové steny sú citlivejšie, lepšie a rýchlejšie sa prekrvia a pošvový priestor sa spevní. Táto pevnosť a vaše umenie ovládať svaly panvového dna umocnia sexuálny zážitok i vašeho partnera.

Typy vaginálnych guličiek

V dnešnej dobe si môžete vybrať z velikej škály farieb od decentných a jemných farieb, cez krikľavé, s farebnou imitáciou kožušiny alebo alá fotbalová, tenisová, golfová lopta... Výber je len na vašej fantázii a vašich očakávaniach. Výnimkou nie sú ani rôzne tvary alebo povrchové úpravy. Pretože sú vaginálne guličky intímnou pomôckou, používa sa k ich výrobe lekársky silikón, ktorý nevyvoláva žiadne alergické reakcie a umožňuje dokonalé čistenie - vyváranie. Môžete ale nájsť i lacné gulišky z iných materiálov.

Kvalita ide pri nákupe ruka v ruke s cenou. Kúpna cena sa pohybuje od 5 eur do 100 eur. Na trhu môžeme zohnať guličky od "obyčajných" plastových, ktoré sú lepené z dvoch pologulí a spojené tkaným motúzkom až po luxusné jemné a hebké kúsky.

Ako som už naznačila v predošlých riadkoch, existujú i rôzne tvary. Zaujímavé sú napríklad "guličky" s eliptickým prierezom, ktoré lepšie rešpektujú anatómiu pošvy. Na povrchu vaginálnych guličiek môžu byť oblé výstupky alebo ježaté pevné nopky. Táto povrchová úprava zvyšuje stimuláciu pošvovej steny a tým zlepšuje pripravenosť svalov na posilňovanie. V prípade, že by ste si tieto typy kupovali, je nutné skrátiť dobu aplikácie, pretože stimulácia je naozaj silná. Mohlo by dôjsť k opuchom sliznice pošvy a tento opuch by mohol znemožniť vybratie guličiek.

Tento odstavec sa vám bude asi zdať trochu úsmevný. Ale výber vaginálnych guličiek súvisí tiež s ich hlučnosťou. Ak si vyberiete obyčajnejšie guličky z tvrdého plastu, kovová gulička pri pohybe vytvára zvuk pravidelného cvakania. Je pravdepodobné, že ostatným ľuďom nedôjde, čo to cvaká, ale vás ako užívateľku môže takýto "hluk" stresovať. Opäť teda platí, že drahšie varianty sú v podstate bezhlučné.

Celý článok sa venujeme štandardnému počtu dvoch vaginálnych guličiek. Ďalšou variantou je len jedna gulička s motúzkom, ktorá je určená začiatočníčkam. Tu ale nie je účinok vibrácií a potreby sťahovať pošvové svaly tak veliký, preto nemusí byť tou najlepšou voľbou. Trojguličkový typ je zrejme len pre sťaženie posilňovania.

Vaginálne guličky môžete ľahko kúpiť cez náš e-shop . Balenie zásielky je samozrejme diskrétne ;)

 

vaginalne-gulicky

Toto "posilňovanie" môže zvládnuť každý

Nie je tu obmedzenie vekom, stavom svalstva či kondíciou. Toto cvičenie teda nemusí byť len záležitosťou mladých, ale i staršie dámy by mohli oceniť možnosť urobiť niečo pre seba a poprípade zlepšiť svoj zdravotný stav i sexuálny život!

Nebojme sa a nehanbime sa. Skúsme to!