Štyri sexuálne tváre ženy

alebo za čo také vďačíme menštruačnému cyklu

Každá zrelá žena (a je jedno, či ešte má menštruačný cyklus či už prežíva menopauzu alebo má po nej) má v sebe minimálne štyri v priebehu mesiaca striedajúce sa silné sexuálne energie, prejavujúce sa každá inými kvalitami. Toto je potrebné si uvedomiť, prijať a tzv. zažiť, aby sme my ženy mohli naplno rozkvitnúť a využiť svoj potenciál, a aby nám muži mohli dať to, čo potrebujeme k obojstrannej spokojnosti.

Štyri fázy menštruačného cyklu

Menštruačný cyklus u žien nie je jednotvárny, má štyri fázy. Každá fáza je špecifická s unikátna energiou, ktorá sa skrze ženu prejavuje rôznymi sexuálnymi náladami, potrebami a túžbami. To, čo vás jeden týždeň vzrušuje, uspokojuje a vedie k úžasnému a prirodzene plynúcemu sexu, vôbec nemusí nasledujúci týždeň fungovať.

Pokiaľ už tieto zmeny v priebehu cyklu na sebe pozorujete, nebuďte zaskočené, zmätené či naštvané. Je to úplne normálny a prirodzený jav, ktorý prežívame každá z nás, bez ohľadu na náš pôvod a postavenie. Štyri ženské archetypy, panna, matka, čarodejnica a baba, sa v priebehu každého menštruačného cyklu prestriedajú a prejavujú svojimi prirodzenými sexuálnymi energiami. Preto sa pokúste viac zameriavať na seba samú, vnímať svoje pocity, túžby a potreby. Rýchlo svoje štyri „sexuálne archetypy“ rozpoznáte a budete schopné v tej ktorej fáze cyklu presne smerovať svojich partnerov tak, aby pre vás oboch bol sex neustálou zábavou a potešením.

Nehanbite sa o tom so svojim partnerom hovoriť, koniec-koncov, tajným prianím každého muža je zažiť sex s minimálne dvoma ženami naraz. No, a keď mu vysvetlíte, že s vami má vlastne sex zároveň so ženami štyrmi, bude určite viac než potešený ;-).

styri-fazy-zeny

Sexuálna energia baby

V čase menštruácie sú naše fyzické sily na nízkej úrovni. Aj keď mnoho žien v tejto fáze nepociťuje žiadnu sexuálnu túžbu, naše sexuálne energie sú stále prítomné, len sa premenili v citlivosť a spiritualitu. Sex sa tak v tejto fáze stáva nástrojom k splynutiu duší, modlitbou či spôsobom, ako pocítiť jednotu s celým vesmírom.

Vo fáze baby požiadajte svojho partnera o zmyselnú masáž, ktorá môže viesť ako k nežnému milovaniu, v ktorom preberie všetku iniciatívu, tak ku spánku. Oboje je možné, preto svojho partnera varujte.

Sexuálna energia panny

Menštruácia (fáza baby) naše sexuálne energie obnovuje, takže do nového cyklu vstupujeme s rastúcim sexuálnym apetítom a veľkou potrebou telesného uspokojenia. Vo fáze panny (folikulárnej) ešte nedošlo k ovulácii (dozretiu a vypudeniu vajíčka), preto si sex užívame iba z čistej radosti a potešenia. Sme plné energie, nadšenia, hravosti a chuti do experimentovania.

Vo fáze panny si naplno užime flirt, bláznivé nápady „mladej dievčiny v nás“, nech sme v akomkoľvek veku, a sex len tak pre zábavu.

Sexuálna energia matky

Vo fáze matky sme na vrchole svojej plodnosti (obdobie ovulácie), preto sú naše sexuálne túžby obzvlášť silné. Ničmenej sa tu už začínajú prejavovať aj naše emocionálne roviny, takže pre plnú spokojnosť v sexe potrebujeme cítiť lásku a starostlivosť nášho partnera.

Fáza matky je ideálnym obdobím pre romantické chvíle a prejavenie hĺbky našej lásky skrz citlivosť tela. Pred samotným milostným aktom so svojim partnerom si doprajme dostatok času k otvorenému rozhovoru.

Sexuálna energia čarodejnice

Fáza čarodejnice (luteálna) je obvykle tak trochu komplikovaná. Môžeme byť veľmi dynamické, nespútané a erotické, ale zároveň potrebujeme nasýtiť našu potrebu lásky. K uspokojeniu našej sexuality v tejto fáze môžeme teda pociťovať dve úplne odlišné a silné potreby.

Užime si preto nespútanosť a erotičnosť, pokiaľ sa objaví, oblečte si zvodné prádlo alebo šaty, ktoré zvýraznia naše krivky, alebo s partnerom zrealizujte niekterú z jeho sexuálnych fantázií. Zároveň si však doprajme citovo uspokojujúci, něžný a „láskavý“ sex, sex, ktorý obom ukáže, že sme stále žiadúce a príťažlivé, aj keď ho zrovna nezvádzame.

fazy-mesiace

Sexuálna energia žien po menopauze

V menopauze máme ohromnú príležitosť zažiť plnú a úplne neobmedzenú sexualitu, ktorá v nás drieme. Sme oslobodené od nutnosti plodiť a splodiť. Naša zmyselná a kreatívna sexualita je tu len pre naše potešenie, spirituálny rast a osobný rozvoj.

V menopauze smerujeme k tomu stať sa „celistvou ženou“, kedy sú všetky naše štyri sexuálne archetypy v harmónii a splynuli v jeden celok. Táto štvor-jediná energia prestupuje náš život natoľko, že môže byť plne akceptovaná, osvojená a prejavená. Pokiaľ sme neprijali a neprejavili aspekty našich štyroch sexuálnych energií v čase našej cykličnosti, potom sa tieto prirodzene a samovoľne prejavia v tomto čase.

Pokiaľ nerozumieme archetypom našej sexuálnej energie, potom toto obdobie môže byť pre nás mätúce, vedúce až k pocitu nekontrolovateľnosti našeho bytia. V menopauze môžeme pokojne zažívať dva mesiace obdobia čarodejnice, alebo naopak precítiť energiu všetkých štyroch archetypov počas jediného dňa. Preto je dôležité, aby sme tieto naše sexuálne archetypy poznali a rozpoznali, privítali ich s láskou a ich energiu elegantne využili pre našu spokojnosť.

Sexuálne energie sú súčasťou našeho duchovného života a v menopauze sa stávajú prirodzenou súčasťou našeho bytia. Nezáleží na tom, či máme partnera či nie. V tejto životnej fáze máme dostatok sily a vedomia k prirodzenému prejavu celej našej ženskosti.

Článok zostavila Eliška Stofferová. Preklad Zuzana Hrúzová. Zdroj: Požehnání ženského lůna – Miranda Gray

Od Mirandy Gray odporúčame knihu Rudý měsíc.
A inšpiratívna knižka pre mužov - Návod na ženy.