Sex počas menštruácie

Sex, menštruácia, menštruačný kalíšok, ...začnime poporiadku. Sex pri menštruácii? Nikdy, je to nechutné, všetko ma bolí, partner by to nechcel, nie je to hygienické, doktori to zakazujú… Sex so zavedeným menštruačným kalíškom? To nejde, nie je to možné, je to hrozná predstava…

 Tak v poriadku, priblížili sme si situáciu v diskusiách na facebooku a traz ako je to skutočne. Samozrejme že áno!

sex-menstruacia-1

 Najskôr si ujasníme, ako je to pri menštruácii s počatím. Málo známym faktom je, že existujú ženy, ktoré môžu počať iba počas menštruácie. Pokiaľ sa vám teda nedarí otehotnieť, rozhodne vyskúšajte aj túto možnosť. A pokiaľ otehotnieť nechcete a neviete, kedy máte ovuláciu, potom používajte nejakú antikoncepčnú metódu i počas menštruácie. Samozrejme pre ženy, ktoré vedia, kedy ovulujú, je menštruácia výborným obdobím, kedy si môžu užiť sex bez zábran.

Sex pri menštruácii

Aj keď sex je vec na verejnosti omielaná všelikde a hovoria o ňom už deti na základnej škole, existuje stále mnoho tabu. Jedno z nich je práve „venovať sa sexu pri menštruácii“. Samozrejme technicky je to možné ako v ktorejkoľvek inej fáze ženského cyklu. Mnoho žien to ale nikdy neskúsi z dôvodu mnohých obáv. Vynechajme ten prípad, kedy žene sex nič nehovorí (alebo s jej súčasným partnerom nie) a je rada, keď červený týždeň kľudu príde.

sex-menstruacia-2

Pokiaľ pri menštruácii cítite, že si chcete zaliezť do perín proste sama, urobte to a do ničoho sa nenúťte.

Pokiaľ ale chuť na sex príde, nebojte sa experimentovať ;)

Je to nehygienické a nebezpečné pre zdravie

Pri menštruácii je krček maternice viac otvorený než v inej časti cyklu. Je teda možné, že by žena bola náchylnejšia k tomu, aby chytila nejakú infekciu. Ale za prvé budeme predpokladať, že bude mať sex s mužom, ktorého pozná a ktorému dôveruje. A za druhé pri menštruácii sa telo čistí, takže naopak všetko, čo do pošvy a maternice nepatrí, sa vyplavuje s menštruačnou krvou von.

Pozor ale, menštruácia nechráni pred pohlavne prenosnými chorobami. Pokiaľ by ste si teda užívala sex pri menštruácii s niekym „cudzím“, použite ochranu akú by ste zvolila v ktorúkoľvek inú časť vašeho cyklu.

Všetko ma bolí, bolo by to ešte horšie

To je veľký omyl. Prax ukazuje, že naopak uvoľnenie, ku ktorému pri milostných hrátkach a pri orgazme dochádza, pomáha bolestiam predchádzať alebo ich i zmierni. Je to vďaka uvoľňujúcim sa endorfínom.

sex-menstruacia-3

Dôvera je niečo, čo je základom dobrého sexu vždy - a pri menštruácii to platí dvojnásobne,

pretože mnoho žien sa v tejto fáze cyklu cíti oveľa viac zraniteľná.

Tipy:

  • Ženské lono je počas menštruácie omnoho prekrvenejšie a citlivejšie a vďaka tomu môžete prežiť orgazmus ľahšie než kedykoľvek inokedy.
  • Pošva je pri menštruácii prirodzene vlhká, nie sú teda potrebné žiadne lubrikanty.
  • Krček maternice je pri menštruácii nižšie než inokedy. Buďte teda opatrná pri výbere polohy a upozornite partnera, aby bol obzvlášť nežný, pretože krček môže byť veľmi citlivý. Mnoho žien počas menštruácie nemá chuť na divoký sex, ale skôr na zmyselné milovanie. Vhodnou polohou môže byť klasická misionárska, ale i tá, pri ktorej je žena hore a môže sama určiť hĺbku prieniku.

Partner by to nechcel

Táto obava je vlastne totožná s tým, že sa žena hanbí. Áno, existujú muži, ktorým by takýto sex nevyhovoval, ale rozhodne to nie je väčšina. Takže spýtala ste sa už svojho partnera? V tomto ohľade dosť záleží na tom, ako žena ku svojej menštruácii pristupuje. Pokiaľ si v jej priebehu pripadá nečistá a menštruácia ju obťažuje, potom len ťažko presvedčí sama seba, že pre partnera by to bolo inak. A tiež by si zo samého premýšľania, ako moc mu to vadí, samotný sex veľmi neužila. Celá táto obava sa teda týka skôr sebaprijatia, prijatia menštuácie ako niečoho prirodzeného a až v poslednej fáze prichádza otázka k partnerovi.

sex-menstruacia-4

I pri sexe počas menštruácie je nutné chrániť sa proti pohlavným chorobám a nechcenému počatiu.

Pokiaľ už vám ostáva posledný krok, nebojte sa! Veď ste s niekym, kto vás miluje a nanajvýš povie, že by mu to bolo nepríjemné a že to nechce. To bude znamenať iba to, že nechce mať sex počas vašej menštruácie, vôbec nič iné (žiadne nemá ma rád apod. – akonáhle takáto myšlienka príde, preč s ňou!).

Zaujímavosti:

  • Podľa niektorých prieskumov môžu spermie urýchliť priebeh menštruácie a tá je potom o niekoľko dní kratšia.
  • Niektoré ženy majú najväčšiu chuť na sex práve počas menštruácie. Môžu za to hormóny (ako inak..:)).

Všetko bude špinavé

Nemusí. Je to len otázka praktického prístupu a na to sa pozrieme v ďalšom článku. A tam sa tiež dozviete, ako je to s tým zavedeným menštruačným kalíškom pri sexe ;)