Lily Cup - opäť som našla kalíšok, ktorý mi sedí

Ako som vyskúšala kalíšok Lily Cup

Hneď na úvod musím priznať, že som plná nadšenia... ale pekne poporiadku. Náš spoločný príbeh začal pri mojej poslednej návšteve predajne Maluna v Prahe Holešoviciach. Z tejto priateľsko-pracovnej výpravy som sa vracala domov s rozžiarenou tvárou, ktorej príčinou boli nové výrobky od firmy Intimina a to guličky Laselle (o ktorých bude ďalší článok :-) ) a menštruačný kalíšok Lily Cup. Keď som výrobky od firmy Intimina videla, okamžite vo mne vyvolali pocity radosti, mali nádherné tvary a farby. Nevedela som sa najskôr ani rozhodnúť, ktorý kalíšok si vybrať. Cítila som sa ako dieťa, pred ktorým ležia bonbóny rôznych farieb a tvarov a ono chce skúsiť každý :-) . Z kalíškov Lily Cup, Lily Cup One a Lily Cup Compact som sa nakoniec rozhodla pre Lily Cup svetlo ružový /teda A/. Už som síce rodila a mám aj po 30tke, ale cvičím jógu a posilujem svaly panvového dna, takže volím kalíšky menších veľkostí. Pre bližšie info ohľadne výberu veľkosti si môžete prečítať článok v našom blogu.

menstruacny-kalisok-Lily-Cup

Po príchode domov som najskôr skúšala guličky Laselle a keď sa dostavila menštruácia, mohla som skúsiť kalíšok. Našla som si na internete informácie ohľadne čistenia a zavádzania a šla som na to.

Užitočný link /v angličtine/.

Takže som kalíšok 5 minút sterilizovala vo vriacej vode a následne zvolila ako prvý spôsob zavádzania sklad polovičné V /Half V Fold/ a kalíšok vložila. Bola som veľmi príjemne prekvapená. Naozaj kalíšok pôsobil vo vnútri ako jemný a príjemne zamatový. Bola som však veľmi zvedavá, či mi nepretečie vzhľadom k mojej silnej menštruácii. Hlavne však preto, že práve posledný rok, som problém s pretekaním kalíška riešila. Pôvodne, asi pred siedmymi rokmi, som začala používať kalíšok Lady Cup väčší a bola som s ním veľmi spokojná. No začala som sa venovať jóge a tantra jóge a po roku som potrebovala kalíšok menší. Ďalším v poradí bol MeLuna M classic s guličkou, s ktorým sme sa výborne zžili. No neskôr som sa jóge začala venovať intenzívnejšie a obľúbila som si aj techniku voľnej (slobodnej, bezvložkovej) menštruácie.

Asi pol roka potom som dostala pracovnú ponuku ako inštruktorka jógy, a teda som opäť použila kalíšok. V tomto prípade som si totiž nevedela svoje fungovanie so slobodnou menštruáciou predstaviť. Malo to ale jeden háčik. Môj kalíšok už mi bol veľký, ostával spučený a pretekal. A naozaj som s ním bola spokojná, takže som zvolila rovnaký, akurát veľkosť S. Aj ten však ešte ostával trošku spučený a pretekal, i keď len mierne. Takže som naozaj bola zvedavá, pretože Lily Cup má trošičku väčší obvod a väščí objem.

Prvý deň som bola len doma a po prvom vložení mi naozaj nič nepretieklo. Kalíšok som vybrala už po troch hodinách a skúsila aj druhý spôsob vkladania. Takže som ho zvinula do tvaru tampóna. Tento spôsob ale mne nevyhovoval. Tu mi kalíšok začal pretekať. Vrátila som sa teda k osvedčenému predchádzajúcemu spôsobu a kalíšok už nechala zavedený skoro 8 hodín. Perfektné, nič nepretieklo, ani kvapka. Myslím, že je to tvarovaním horného okraja, ktorý má spád do vnútra kalíška, čiže aj keby sa úplne nerozvinul, krv stekala len dnu. Tvar kalíška a jeho hladký povrch mi vo vnútri „zapasoval“, cítila som sa naozaj príjemne a pohodlne. Vyberal sa tiež bez komplikácii, jemne som ho dole stlačila a potiahla, objemovo doň vošlo viac krvi, a tak som naň na pár hodín úplne zabudla. Krv sa vylievala veľmi prakticky vďaka tvarovaniu a výrezu horného okraja kalíška. Stopka je pre mňa zbytočne dlhá, čiže som ju mohla odstrihnúť.

Druhý deň som kalíšok odskúšala aj pri vonkajších aktivitách. Už som sa nebála ísť len s kalíškom. A ten deň bol odskúšaný aj pri paraglidingu vysoko v oblakoch a pri hodine jógy. Tento deň som prežila naplno a bez kvapky krvi na prádle. Takže som si opäť našla kalíšok, s ktorým som úplne spokojná.

 LilyCup-osobna-skusenost

Článok napísala Zuzana Hrúzová