Dovolenka: 24.-30.7.2024 Vaše objednávky vybavíme 31.7.2024 Ďakujeme

Menštruačné plavky WUKA

Britská značka WUKA môže spríjemniť dovolenku i vám. Vyrába menštruačné plavky, savé a zároveň nepriepustné a vodeodolné. Môžete sa teda kúpať i počas menštruácie - a bez tampónu či kalíšku. Plavky sú unikátne i tým, že sú tak tenké, že sa dajú nosiť pod vaše obľúbené plavky. Ako plavky WUKA fungujú a akú s nimi majú skúsenosť mladé slečny, sa dočítate v tomto článku.

Pravdepodobne už sa vám niekedy stalo, že ste dorazili na vytúženú dovolenou k moru, a dostavila sa aj menštruácia. Pokiaľ máte vyskúšaný menštruačný kalíšok, nie je pra vás menštruácia na dovolenke problém. Ale ak vám nevyhovuje kalíšok a nemáte rada ani tampóny, je menštruácia pri mori (rovnako ako v Štúrove) trochu komplikácia. Našťastie sa práve na našom trhu objavuje ďalšia značka menštruačných plaviek, britská WUKA. O značke samotnej sa môžete viac dočítať v článku Menštruačné nohavičky a plavky Wuka.

wuka-menstruacni-plavky-20

Menštruačné plavky WUKA vypadajú rovnako ako klasické plavky. Sú však vodeodolné a majú nepriepustnú vrstvu. Sú perfektné pre slabšie dni menštruácie, kedy ich môžete v kľudu nosiť samostatne vďaka absorpčnej nepremokavej vrstve. Aquafobná tkanina zároveň zabraňuje prenikaniu vody a udržuje savú vrstvu mimo kontakt s vodou. Počas dní silnejšieho krvácania ich  môžete kombinovať s kalíškom či tampónom. Môžete ich použiť v bazéne, mori či na wellness pobyte.

Menštruačné plavky WUKA sú v 2 variantoch:

Jednodielne menštruačné plavky WUKA

Čierne jednodielne plavky nie sú len štýlové, ale majú všitú skrytú nepriepustn7 vrstvu, ktorá absorbuje vašu krv. Sú určené pre ľahkú až strednú menštruáciu, vsajú asi 15 ml tekutiny (teda asi 3 malé tampóny) – zámerne nepíšeme krvi, lebo sa dajú použiť i pri slabej inkontinencii. Vonkajší materiál je vodeodpudivý. Košíčky sú vystužené, zadný diel je vykrojený.

wuka-menstruacni-plavky-3    wuka-menstruacni-plavky-4    wuka-menstruacni-plavky-6_0

Plavkové bikini WUKA

Pokiaľ preferujete dvojdielne plavky, sú pre vás plavkové nohavičky Bikini Brief jasnou voľbou. Vsajú asi 10 ml tekutiny (čo sú cca 2 malé tampóny) a môžete ich kombinovať s vašim obľúbeným vrškom. Nohavičky majú vykrojenejší strih tak, aby sa dali prípadne vziať i pod vaše obľúbené plavky. Rovnako ako jednodielne plavky, i bikini sú z vodyodpudivého materiálu.

wuka-menstruacni-plavky-1    wuka-menstruacni-plavky-7_0    wuka-menstruacni-plavky-2

Ako sa o menštruačné plavky starať?

Keď vyleziete z vody, je potreba plavky preprať v studenej vode, aby sa vyprala krv. Plavky potom nechajte uschnúť volne na vzduchu. Výrobca odporúča - v záujme čo najdlhšej životnosti - prať plavky v studenej vode, s použitím tekutého pracieho gélu bez aviváže, nesušiť v sušičke.

Skúsenosti

Možno si teraz hovoríte, že to je síce pekné, ale vyskúšal to niekto v praxi? Samozrejme. Nižšie vám prinášame skúsenosti užívateliek plaviek WUKA:

„Plavky som kúpila svojej 13ročnej dcére, ktorá sa začala venovať potápaniu a ja som nechcela, aby jej menštruácia bránila robiť to, čo ju baví a čo miluje. Dcéra hovorí, že sú perfektné, nosí ich pod svoje plavky a cíti sa s nimi o veľa uvolnenejšia.“
(S. W., 24. 5. 2022)

„Moje dcera je závodní plavkyně a bikiny WUKA nosí pod své tréninkové plavky. Nejsou vidět a fungují perfektně. Hned po tréninku se jde převléct do kalhotek WUKA Midi Brief pro případ, že by bikiny prosákly, ale není třeba se bát, protože nikde netečou“.
(G. T., 6. 4. 2022)

„Moje dcera (10) začala menstruovat začátkem roku. Když po všech těch restrikcích mohla znovu do bazénu, byla zklamaná, že dostala menstruaci (a mě frustrovalo, že platím za lekce, kterých se nemůže zúčastnit. Nikdo za to nemůže, ale prostě je to tak!). Už měla vyzkoušené menstruační kalhotky WUKA Hipster, tak jsme si řekly, že vyzkoušíme i plavky. Geniální produkt! Nemůžu je dostatečně vynachválit! Obléká si je pod své plavky a vůbec byste nepoznali, že tam jsou! Jsou zcela zakryté jejími plavkami, ale je si díky nim natolik jistá, že chodí na tréninky i plavat s přáteli. Nejdéle je měla na sobě dvě hodiny (druhý den menstruace, takže ne úplně slabý den) a vůbec nijak neprotekly.“
(Jacqui, 24. 8. 2021)

wuka-menstruacni-plavky-14     wuka-menstruacni-plavky-13    wuka-menstruacni-plavky-16