Menštruačné nohavičky Snuggs

Menštruačné nohavičky Meracusky môžu na českom trhu privítať nového „súrodenca“ – nohavičky Snuggs. Tie na jar roku 2019 počas chvíle doslova rozpútali poprask medzi ženami, ktoré chcú skúšať rôzne varianty menštruačnej hygieny. Ako tieto nohavičky vznikli, čím sa od ostatných nohavičiek líšia a prečo si vybrať práve tieto, si povieme v tomto článku.

Ako vznikol nápad na menštruačné nohavičky?

Menštruačné nohavičky sú na našom trhu stále ešte novinkou v oblasti menštruačných potrieb, avšak na svetovom trhu sú známe už "nejaký ten piatok" . Sama Linda Šejdová, zakladateľka firmy Snuggs, príbeh vzniku nohavičiek popisuje tak, že nejaký čas nosila americké menštruačné nohavičky Thinx a potom sa rozhodla ušiť menštruačné nohavičky v Českej republike.

menstruacne-nohavicky-snuggs-01

Ako sa líšia menštruačné nohavičky SNUGGS od ostatným menštruačných nohavičiek?

Odpoveď znie: v materiáloch. Najskôr si povedzme o iných značkách menštruačných nohavičiek, aby sme lepšie videli rozdiel. Občas sa totiž môžete dočítať, že menštruačné nohavičky sú nepriepustné, lebo v sebe obsahujú igelit. Avšak také menštruačné nohavičky u nás nekúpite. Na prvom mieste je pre nás pohodlie počas menštruácie a dovoľujeme si tvrdiť, že v plastovej vrstve pohodu zažijeme len ťažko.

Menštruačné nohavičky majú vnútri nepriepustnú, avšak priedušnú vrstvu - nohavičky teda krv neprepustia, ale intímna oblasť môže "voľne dýchať". Napríklad české menštruačné nohavičky Meracusky sú svojim zložením veľmi podobné priedušným látkovým vložkám. Ničmenej oproti látkovým vložkám majú tu výhodu, že nikam nekĺžu a neposúvajú sa. Savé vrstvy sú bavlnené či bambusové a nepriepustná vrstva je tvorená tzv. PUL materiálom, čo je polyester laminovaný polyuretánom.

Z čoho sú nohavičky SNUGGS vyrobené?

Menštruačné nohavičky SNUGGS sa vyrábajú z vysoko kvalitných materiálov. Ide o kombináciu high-tech materiálov a nanovlákien. Vďaka špeciálnej vrstve z nanovlákien sú menštruačné nohavičky SNUGGS k nerozoznaniu od bežných nohavičiek, sú tenké a veľmi savé. Savá vrstva sa postará o to, že tekutina nepresiakne. Nasajú a udržia až 10 ml tekutiny. Naviac nanovlákna zabraňujú množeniu baktérií. Nohavičky zároveň umožňujú paropriepustnosť, a tým pádom zaisťujú žene väčší komfort.

menstruacne-nohavicky-snuggs-material

Menštruačné nohavičky SNUGGS sú:

 • Nepriepustné. Nie je sa preto potrebné obávať, že by pretiekli.
 • Pohodlné. Sú tenké ako Vaše ostatné spodné prádlo.
 • Savé. A preto sa cítite v suchu.
 • Materiál nohavičiek je certifikovaný  OEKO-TEX štandardom, ktorý zaručuje ich zdravotnú nezávadnosť.
Savosť menštruačných nohavičiek

Menštruačné nohavičky Snuggs sú vhodné pre ženy, ktoré majú slabú či stredne silnú menštruáciu. V takom prípade slúžia ako plnohodnotná náhrada menštruačnej pomôcky. Pokiaľ však máte silnejšiu menštruáciu, sú tieto nohavičky vhodné ako poistka k inej menštruačnej pomôcke či na slabšie dni menštruácie.

Firma SNUGGS teraz usilovne pracuje na vývoji savejšej varianty menštruačných nohavičiek, ktoré bude možné používať samostatne i v prípade silnej menštruácie. 

Jak často je potřeba menstruační kalhotky vyměňovat?

Výrobce doporučuje kalhotky vyměňovat po 8-10 hodinách.

Koľko potrebujem kusov týchto nohavičiek?

Na jednu menštruáciu stačia troje nohavičky. Pre dlhšiu menštruáciu a pre väčší pocit komfortu odporúčame zabezpečiť si 3-5 ks.

Aká je životnosť menštruačných nohavičiek?

1-2 roky. Jedny nohavičky by mali vydržať minimálne 50 pracích cyklov.

Ako sa o menštruačné nohavičky starať?

Snuggs sú prateľné, znovupoužiteľné a starostlivosť o ne je jednoduchá.

 1. Po použití opláchnite v studenej vode
 2. Vyperte, až budete mať čas (v rukách alebo v práčke pokojne i s ostatným prádlom). Použite tekutý prací prášok bez aviváže.
 3. Usušte

menstruacne-nohavicky-snuggs-02

Menštruačné nohavičky Snuggs sú náhrada za vložky a tampóny.

Sú pohodlné ako klasické nohavičky, prateľné a ekologické.
Vyskúšajte ich!

 

Menštruačné nohavičky Snuggs sú vhodné pre ženy, ktoré:

 • majú slabšiu až stredne silnú menštruáciu
 • chcú pri silnejšej menštruácii použiť nohavičky ako poistku spoločne s ďalšou menštruačnou pomôckou
 • praktikujú voľnú menštruáciu a potrebujú poistku
 • trpia inkontinenciou
 • sú v období šestonedelia

Spätná väzba od zákazníčiek

 • Aj keď sú menštruačné nohavičky SNUGGS pomerne krátko na trhu, môžete si už teraz prečítať niekoľko skúseností zákazníčiek:
 • “Vše naprosto v pohodě. Zkoušela jsem druhý a třetí den menstruace. Nemám silnou, ale vydržely bez problémů celou pracovní dobu.”
 • “Kalhotky jsou velmi pohodlné, zadrží velké množství krve. Překvapilo mě, jak snadno jde krev z kalhotek vymýt.”
 • “Sedly perfektně, neprotékají, spokojenost.”
 • “Ze začátku obavy, zda si mohu sednout a nedojde k "nehodě", ale pak už to bylo v pohodě. :) Nikde nic, žádná skvrna, takže velká spokojenost.”

 

Vyskúšajte menštruačné nohavičky na vlastnej koži! Nohavičky Snuggs si môžete zakúpiť u nás v e-shope Maluna.sk