Značky menštruačných kalíškov

Menštruačné kalíšky sa vyrábajú v mnohých krajinách. Líšia sa tvarom, zakončením, farbami a materiálom, z ktorého sú vyrobené. Najčastejšie sú vyrábané zo silikónu. Záleží ale na tom, odkiaľ silikón pochádza. Niektoré silikóny sú certifikované (napr.FDA certifikácia), niektoré kalíšky samé majú certifikáciu, iné sú úplne bez certifikácie (často kalíšky z Číny z jednorázových importov). Starostlivo si svoj kalíšok vyberte. Jedná sa o vec, ktorú si zavádzate do tela a cenové rozdiely medzi necertifikovanými výrobkami a kvalitnými kalíškami nie sú až tak veľké!

Značky menštruačných kalíškov, ktoré v našom obchode ponúkame:

Pre viac informácií o jednotlivých značnách kliknite na názov značky.

LadyCup

LadyCup je menštruačný kalíšok vyrobený v Českej republike. Vyrába sa v dvoch veľkostiach, v mnohých farbách a je zo silikónu. 

Lunette

Lunette je menštruačný kalíšok vyrobený vo Fínsku. Vyrába sa v dvoch veľkostiach, v štyroch farbách a je zo silikónu. 

Mamicup

Mamicup je menštruačný kalíšok vyrobený v Taliansku. Vyrába sa v dvoch veľkostiach, v štyroch farbách a je zo silikónu. 

Me Luna

Me Luna je menštruačný kalíšok vyrobený v Nemecku. Vyrába sa v mnohých veľkostiach a farbách a je z TPE (termoplastický elastomer). 

Merula-Cup

Merula Cup je menštruačný kalíšok vyrobený v Nemecku. Vyrába sa v jednej veľkosti a štyroch farbách z lekárskeho silikónu.

Mooncup

Mooncup je menštruačný kalíšok vyrobený v Anglicku. Vyrába sa v dvoch veľkostiach, iba v čírej variante a je zo silikónu.

Yuuki

Yuuki je menštruačný kalíšok vyrobený v Českej republike. Vyrába sa v dvoch veľkostiach, iba v čírej variante a je zo silikónu.

Pre podrobnejšie informácie o veľkostiach kalíškov a pre ich porovnanie, si pozrite článok Prehľad rôznych značiek menštruačných kalíškov.