Prečo intimka k menštruačnému kalíšku?

Ponúkame vám malé látkové vložky značky Meracus (intimky a slipovky) ako doplnok k menštruačnému kalíšku. Ide o ekologickú a hlavne pohodlnú a veľmi príjemnú variantu jednorázovej intimky. Často sa tieto vložky používajú i mimo menštruáciu k ochrane prádla.

Prečo používať vložku k menštruačnému kalíšku?

  • pri začiatku používania si ešte nie ste istá správnou manipuláciou s kalíškom a tenká vložka vám tak ušetrí nervy "čo keď mi kalíšok pretečie"

  • pri veľmi silnej menštruácii môže kalíšok pretekať - využite látkovú intimku

  • pri povolenom svalstve panvového dna kalíšok často netesní a malá látková vložka môže byť vhodným doplnkom. Povolené svaly súvisia napríklad s vekom alebo so sedavým spôsobom života a možno ich posilniť pomocou špeciálnych cvikov k posilnenie svalstva panvového dna.

intimka-a-kalisok

 

Kalíšok môže pretekať? Áno, môže. Rovnako ako tampóny alebo vložky, ani kalíšok nie je spása všetkých žien a nefunguje vždy stopercentne. Je dôležité naučiť sa s kalíškom správne manipulovať. Naviac i pokiaľ vám kalíšok trochu preteká, je v kombinácii so slipovou vložkou omnoho pohodlnejším variantom než veľká nepríjemná vložka.

V ponuke sú tiež denné vložky Meracus. Denné vložky sú vhodné pre ženy, ktoré nechcú menštruačný kalíšok používať po celú dobu menštruácie alebo pre obdobie šestonedelia, kedy odporúčame vôbec menštruačný kalíšok nepoužívať. Môžu sa hodiť aj pri silnejšom pretekaní kalíšku, s ktorým majú skúsenosti ženy s veľmi silnou menštruáciou a sprevádza použitie kalíšku prvé dni menštruácie.

Látkové vložky MERACUS

Snažíme sa, aby materiály boli 100% prírodné, ale to vždy bohužiaľ nejde. Musíme tiež prihliadať na koncovú cenu vložky. Používame teda materiály certifikované pre šitie plienok pre bábätká. Tie musia byť čo najviac príjemné - ako dotykovú vrstvu používame bambusový aksamit (70% bambus, 28% BIO bavlna a 2% polyester) alebo kojenecký plyš (80% bavlna, 20% polyester).

Pokiaľ nie ste z akýchkoľvek dôvodov zameraná iba na BIO produkty a nepoužívate iba spodné prádlo z biobavlny, budú pre vás tieto vložky dobrou voľbou. V kombinácii so šetrným pracím gélom (odporúčame značku Ulrich) sú zdravou variantou menštruačnej hygieny a odporúčame ich i pri opakovaných vaginálnych mykózach.

Meno Meracus je z latinčiny a znamená čistý.

Látkové vložky - ekologické riešenie menštruácie. Ďalšie informácie o vložkách značky Meracus.

Zaujali vás látkové menštruačné vložky a chcete sa dozvedieť viac? Prečítajte si článok Látkové vložky.

Chcete si vložky hneď objednať? eshop Mojaluna.sk