Morská huba ako varianta menštruačnej hygieny

Už dlhší čas sú na trhu k dostaniu prírodné morské huby. Ako umývacie a kozmetické huby sú obľúbené predovšetkým vďaka svojim dezinfekčným účinkom a veľkej savosti. Jedná sa ale tiež o zaujímavú prírodnú možnosť dámskej intímnej hygieny!
 

Malú morskú hubu možno zaviesť do pošvy podobne ako tampón. Huba sa výborne znáša s pokožkou. Oproti tampónom pošvu nevysušuje ani nepoškodzuje sliznicu. Po namočení je totiž huba mäkká a hebká. Zavedenie je jednoduché a huba nikde netlačí – úplne sa prispôsobuje telu konkrétnej ženy. Výhody:

  • Pohodlie
  • Prírodný pôvod
  • Dlhšia životnosť
  • Vhodná i pre pohlavný styk

Áno – použitie morskej huby je veľmi vhodné pokiaľ sa chcete milovať počas menštruácie. Huba zachytáva menštruačnú krv, ale ani jedného z partnerov netlačí! Nenahradzuje ale antikoncepčné prostriedky ani nechráni proti pohlavne prenosným chorobám. 

Morské huby sa zbierajú v oblastiach teplých morí - Floridy, Kalifornie, Mexického zálivu a Karibiku. Vďaka prírodnému pôvodu sú úplne bez syntetických vlákien, bielidiel, syntetických farbív a škodlivých dioxínov. Huby nie sú nijak chemicky upravované a ich používanie nezaťažuje prírodu. Obsahujú množstvo minerálnych, telu prospešných zlúčenín, napr. anorganické soli sodíka, jódu, brómu a kremíku.

morske-huby-karibik

Ako morskú hubu pri menštruácii použiť?

Huby určené k použitiu počas menštruácie sú malých veľkostí a veľmi jemné - rada Premium Intim. Pred zavedením je nutné hubu navlhčiť, pretože suchá huba je tvrdá. Potom ju prstami zavediete podobne ako tampón. Ako hlboko hubu zaviesť záleží na každej žene – nájdete si spôsob, ktorý vám bude vyhovovať. Po nejakom čase (podľa sily menštruácie) je nutné hubu vybrať, vymyť pod tečúcou vodou a vyžmýkať prebytočnú vodu. Potom ju môžete opäť zaviesť do pošvy.

Morské huby Premium Intim ponúkame v 3 veľkostiach:

Veľkosť S
Najmenšia huba s rozmerom 4-5 cm . Vhodná pre slabú menštruáciu.

Veľkosť M
Huba veľkosti 5-6 cm. Vhodná pre normálnu až stredne silnú menštruáciu.

Veľkosť L
Huba veľkosti 6-7 cm. Vhodná pre silnú menštruáciu. 

menstruacni-houby-intim


Pokiaľ zistíte, že je pre vás huba priveľká, možno ju zastrihnúť do tvaru a veľkosti, která vám bude vyhovovať. Nezabudnite, že sa jedná o prírodné produkty, a preto sa jednotlivé huby môžu mierne líšiť v tvare, farbe a veľkosti.

Životnosť a čistenie

Jedna morská huba vydrží približne 6 mesiacov. Záleží na dĺžke cyklu ženy, ktorá ju používa i na tom, ako sa o hubu stará. Čistenie, dezinfekcia i spôsob uloženia v čase mimo menštruáciu sú veľmi dôležité z hľadiska hygieny i životnosti huby! Pred každou menštruáciou (alebo po menštruácii) je nutné hubu dezinfikovať.

Je možné použiť:

  • Soľný kúpeľ (odporúčame) - čistiacu soľ na morské huby rozpusťte v primeranom množstve vody s teplotou okolo 37 C (cca 1 lyžička soli na 2 dcl vody). Hubu ponorte do roztoku a opakovane mačkajte. Potom ju nechajte ponorenú v tomto roztoku min. 5 hodín. Pre zvýšenie účinku soli môžete pridať niekoľko kvapiek citrónovej šťavy. Po vyčistení dôkladne prepláchnite čistou vodou.
  • Tea Tree kúpeľ - 3-5 kvapiek Tea Tree oleja zmiešajte s cca 1,5 dcl vody.
  • Octový roztok - 1 lyžička octu na 1,5 dcl vody.

Takto zničíte baktérie, ktoré by mohli prípadne spôsobiť kvasinkovú infekciu alebo iné zápaly pošvy. Pokiaľ máte počas menštruácie vaginálnu infekciu, nepoužívajte rovnakú hubu dvakrát bez dezinfekcie. 

 
Kúpiť morskú hubu Premium Intim

Iné využitie a ďalšie informácie

Morské huby možno používať nielen ako menštruačné. Samozrejme nepoužívame jednu hubu na viac účelov. Morské huby môžu slúžiť tiež ako jemné odličovacie hubičky a väčšie veľkosti sa používajú ako umývacie huby. Vďaka dezinfekčným účinkom sú vhodné pri čistení menších povrchových poranení alebo pre použitie v domácnosti (umývanie predmetov a zariadení, ošetrovanie nábytku, čistenie odevov). Octom nasiaknutá morská huba výborne pohlcuje nepríjemné kuchynské, cigaretové a iné pachy.

 Chcete ďalšie informácie? Čítajte aj:

Morská huba - často kladené otázky
www.menstruacnihouby.cz