Moderné bambusové menštruačné vložky LadyPad

Okrem klasických bavlnených látkových vložiek, môžete v našej ponuke nájsť aj bambusové vložky českej firmy LadyPad. Bambus je oproti bavlne savejší materiál. A aké ďalšie výhody majú a čím vynikajú tieto vložky?

V našej ponuke látkových vložiek nájdete mnoho značiek a druhov, aby si každá žena mohla vybrať také vložky, ktoré jej budú vyhovovať a zároveň sa jej budú tiež páčiť na pohľad. Všetky značky si môžete porovnať v článku, ktorý práve pripravujeme.

Látkové vložky LadyPad

Ladypad je česká firma, ktorá sa venuje výrobe látkových vložiek, plienok, menštruačných kalíškov LadyCup a vyrába tiež pomôcku pre močenie v stoji LadyP.

Vložky LadyPad sú:
 • mimoriadne savé
 • priedušné
 • mäkké
 • opakovane použiteľné a prateľné
 • krásne farebné!

Materiál

Látkové vložky LadyPad sa skladajú z niekoľkých vrstiev bio bambusu a certifikovanej bio bavlny. Všetky použité materiály boli testované na škodlivé látky podľa normy Oeko-Tex Standard 100. Sú preto ideálnym riešením pre ženy s alergiami alebo s citlivosťou na chemické látky.

Bio bavlna

Mnoho ľudí v dnešnej dobe si stále neuvedomuje dopady konvenčného poľnohospodárstva na prírodné prostredie. A označenie bio vnímajú iba ako určitý trend. Ako to teda je? Skutočne sa bio bavlna oproti tej konvenčnej o toľko líši? Áno, "bohužiaľ" je tomu tak. Bežne pestovaná bavlna zaberá necelé 3 % zo svetovo obrábanej pôdy, ale spotrebuje zhruba 25% všetkých insekticídov a 10% všetkých herbicídov, ktoré sa vo svete vyrobia. Viac sa o rozdiele v pestovaní konvenčnej a bio bavlny môžete dočítať v tomto článku Prečo nosiť spodné prádlo z bio bavlny?.

Bambus

Látky vytvorené z bambusu sú úžasne jemné a savé - pre použitie na látkové vložky sa teda dokonale hodia. Veľkou výhodou tejto rastliny je jej rýchly rast (niektoré druhy bambusu sú schopné za deň povyrásť až o jeden meter!). Dalo by sa teda povedať, že rastie rovnako rýchlo a jednoducho ako burina a naviac k pestovaniu nie je potreba žiadnych špeciálnych postrekov. V súčasnosti je evidovaných niekoľko tisíc druhov bambusov, avšak pre potreby textilného priemyslu sa využívajú iba tie druhy, ktoré nie sú súčasťou potravy ohrozeného druhu pandy veľkej.

bambus-latkove-vlozky

Bambus nie je strom, ale tráva. Niektoré druhy vyrastajú až do výšky 40 m!

3 typy – 5 veľkostí – mnoho farieb

Vybrať si môžete z niekoľkých farieb a dvoch typov vložiek: klasické látkové vložky či dvojdielne vložky - látkové vložky s vkladačkou, teda s vymeniteľným savým jadrom. Tieto savé jadrá je možné dokúpiť aj zvlášť. A aby tých kombinácií nebolo málo, vybrať si môžete z niekoľkých veľkostí.

Látkové vložky s vymeniteľnou vkladačkou LadyPad môžete zakúpiť v troch veľkostiach: S,M,L (vkladačky sú rovnako k dostaniu v týchto veľkostiach).

Veľkosť Látková vložka Vkladacia vložka
S 230 x 180 mm 200 x 70 mm
M 240 x 190 mm 215 x 70 mm
L 250 x 200 mm 230 x 70 mm

 

Látkové vložky LadyPad majú päť veľkostí:

Veľkosť  
XXS (extra mini) 180 × 160 mm
XS (extra mini)  200 × 170 mm
S (mini) 220 × 180 mm
M (denná) 240 × 185 mm
L (nočná či popôrodná) 250 × 200 mm

 

ladypad-latkove-vlozky-bio

Použitie látkových vložiek

 • Látkové vložky LadyPad upevnite pomocou patentky zospodu nohavičiek.
 • Vložka by mala byť umiestnená našitou značkou „LadyPad“ smerom dolu - teda bude sa dotýkať spodného prádla.
 • Veľkosť vkladacej vložky vyberajte vždy zhodne s veľkosťou látkovej vložky, inak by vložka mohla vypadávať alebo naopak zle pasovať.
 • Vkladacia vložka nie je určená k samostatnému noseniu – ničmenej niektorým ženám použitie vložky bez krídelok vyhovuje.
 • Látková vložka s vymeniteľným jadrom nie je určená k použitiu bez vkladačky, neobsahuje nepriepustnú vrstvu.
 • Pokiaľ chcete mať istotu, že sa vám látkové vložky v nohavičkách nebudú nijak pohybovať, odporúčame ich používať spoločne s nohavičkami Gentle Day. Tie majú dvojitý rozkrok, do ktorého sa látková vložka zapne a potom už nemá šancu sa v nohavičkách nijako pohybovať.

Látková výbavička, alebo koľko čoho

Počet látkových vložiek sa bude odvíjať od sily vašej menštruácie. V silnejšie dni je teda potreba počítať s väčším počtom vložiek. V priemere si ale vystačíte s 2-5 kusmi na deň.

Údržba a pranie

Pred použitím svoju novú vložku LadyPad vyperte. Vložky môžete bez obáv prať v rukách, ale aj v práčke do 60°C. K praniu odporúčame používať ekologicky šetrné prípravky. Nepoužívajte aviváž, ta totiž ničí bambusové vlákna a skracuje dobu životnosti vložiek. Pri dodržovaní pokynov uvedených na etikete, vám vložka bez problémov vydrží 3-5 rokov.

ladypad-latkove-vlozky-farby

Prečo si vybrať látkové vložky LadyPad

 • Bambus je oproti iným materiálom savejší, zachytí vďaka tomu viac menštruačnej krvi.
 • Látkové vložky vyrobené z BIO prírodných materiálov sú priedušnejšie, pri pravidelnom vymieňaní zamedzujú premnoženiu baktérií, ktoré spôsobujú zápaly a mykózy.
 • Vďaka svojej priedušnosti nevytvárajú žiadny nepríjemný zápach.
 • Sú ekologickejšie, spotrebujete ich omnoho menej než klasických jednorázových vložiek a naviac vám pri správnej starostlivosti vydržia roky.
 • Sú ekonomickejšie, odpadajú vám mesačné výdavky na nové jednorázové hygienické potreby.

Látkové vložky LadyPad nájdete v eshope Maluna.cz.