Menštruačný kalíšok Ziggy Cup™

Pokiaľ ste si mysleli, že vo svete menštruačných kalíškov už nie je možné vymyslieť nič nového, najskôr budete prekvapení. Predstavujeme vám nový kalíšok, ktorý svojim tvarom pripomína antikoncepčný pesar (diafragmu). Prečo výrobci zvolili takýto tvar a aké sú jeho výhody, sa môžete dočítať v tomto článku.

menstruacny-kalisok-ziggy-cup-intimina

Tvoj kalíšok sa zmenil – preto ty už svoje plány počas menštruácie meniť nemusíš!

Ziggy Cup je plochý menštruačný kalíšok, ktorý je vyrobený z tenkého hypoalergénneho lekárskeho silikónu. Vyrába ho švédska firma Intimina v Číne. Dno kalíška je tenké, avšak vďaka špeciálnemu šesťuholníkovému vzoru spevnené a krv tak lepšie drží na svojom mieste. Menštruačný kalíšok Ziggy Cup môžete využiť tiež k milovaniu počas menštruácie. Poskytuje až 12 hodín ochrany.
menstruacny-kalisok-ziggy-cup

Použitie kalíška počas milovania

Pretože sa Ziggy Cup™ umiestňuje tesne pod krček maternice, môžete ho používať počas menštruácie pri milovaní, bez toho aby ste ho vy či partner cítili. Menštruačný kalíšok Ziggy Cup™ ale nie je antikoncepčnou pomôckou a neochráni vás pred nechceným tehotenstvom či prenosom sexuálnych chorôb.

Viac informácií o milovaní počas menštruácie a hygienických pomôckach nájdete v článku Hygienické pomôcky a sex pri menštruácii.

Pred prvým použitím

Pred prvým použitím kalíšok vyvárajte po dobu 5 minút vo vriacej vode. Dôkladne si očistite ruky. Pretože sa Ziggy Cup™ umiestňuje pod krček maternice, kde zbiera menštruačnú krv, odporúčame vám najskôr zistiť, kde krček maternice máte a ako vypadá. Umyte si ruky a zaveďte do pošvy prst. Krček maternice je zakončením maternice, ktoré vystupuje do pošvy. Na dotyk je krček maternice podobný špičke nosu. Pre viac informácií si prečítajte článok Krček maternice.

Ako kalíšok Ziggy Cup zavádzať?

Pozrite sa, kde je zadná a kde predná časť kalíška a zadnou časťou ho nasmerujte smerom k sebe. Potom kalíšok uchopte palcom a ukazováčkom uprostred a stlačte ho. Vytvorí sa pomyselná „8“. Posaďte sa na toaletu alebo sa dajte do drepu a uvoľnite pošvové svaly. Pokiaľ potrebujete, môžete sa zvlhčiť pomocou lubrikačného gélu na vodnej báze. Zaveďte Ziggy Cup zadnou stranou dopredu a pomocou svojho ukazováčka posuňte kalíšok tak ďaleko, ako vám to bude pohodlné. Posuňte kalíšok dozadu a mierne dolu tak, aby bol okraj za krčkom maternice. Zatlačte predný okraj dohora za výstupok lonovej kosti a umiestnite ho tak, aby bol okolo krčka maternice a mohol tak zbierať menštruačnú krv. Uistite sa, že zadný okraj kalíška je skutočne umiestnený za krčkom maternice a predná časť je za lonovou kosťou.

Pokiaľ je kalíšok správne umiestnený, nemala by ste ho vôbec cítiť. Prejdite prstom po dne kalíška a skontrolujte hmatom, že je krčok maternice dnu. Skontrolujte tiež, že predná časť kalíška je úplne zastrčená za výstupok lonovej kosti a že medzi okrajmi a pošvovými stenami nie sú žiadne medzery.

Vyťahovanie kalíška - uvoľnite sa, vložte prst do pošvy a zaháknite ho za predný okraj kalíška. Jemne vyťahujte kalíšok a držte ho v horizontálnej polohe, aby ste zabránila vyliatiu.

Údržba menštruačného kalíška Ziggy Cup™

Počas menštruácie stačí kalíšok Ziggy Cup™ vyplachovať čistou vodou či k jeho umývaniu môžete zvoliť čistiaci gél na menštruačné kalíšky. Pred alebo po skončení vašej menštruácie kalíšok vyvarte vo vriacej vode v hrnci na platni či v sterilizačnom kelímku v mikrovlnnej rúre. K dezinfekcii kalíška môžete použiť antibakteriálny sprej Intimina, ktorý sa hodí ako na menštruačný kalíšok, tak na sexuálne hračky.

Prečo zvoliť práve menštruačný kalíšok Ziggy Cup™?

  • Svojim revolučným tvarom sa prispôsobí tvojmu telu.
  • Je tak tenký, že o ňom nebudeš vedieť!
  • Jediný menštruačný kalíšok, ktorý môžeš používať počas menštruácie pri milovaní.
  • Vyrobený z lekárskeho silikónu s certifikáciou FDA.
  • Ochráni ťa až počas 12 hodín.
  • Dvojitý lem pre maximálno ochranu.

Upozornenie: Rovnako ako pesar Caya nemusí byť táto pomôcka vhodná a vyhovovať pri zaklonenej maternici či nízko umiestnenom krčku.

menstruacny-kalisok-ziggycup-intimina

Vďaka svojmu unikátnemu tvaru vám menštruačný kalíšok Ziggy Cup™

poskytne maximálne pohodlie a ochranu počas vašich dní.

Značka Intimina

Menstruačné kalíšky Lily Cup™ vyrába švédska značka Intimina v Číne. Ich misiou je starostlivosť o najintímnejšie potreby ženy. Ponúkajú veľmi komplexný sortiment pre ženy vo všetkých fázach ich života. „Aby sme si boli istí, že je každý výrobok našej značky zdravotne nezávadný, na všetko dohliadame a všetko konzultujeme s naším lekárskym zborom. Naše výrobky sú vyvíjané podľa najvyšších medzinárodných noriem kvality a bezpečnosti, rešpektujú a udržujú zdravie žien a prirodzenú rovnováhu.“

Táto značka nevyrába iba menštruačné kalíšky, ale tiež venušine guličky k posilňovaniu panvového svalstva. Naviac ponúka pomôcku k precvičovaniu Kegelových cvikov: osobného „trenéra“ pro KegelSmart.

Chcete si tento menštruačný kalíšok hneď objednať? Ziggy Cup v eshope Maluna.sk.