Menštruačný kalíšok Mamicup

Kalíšok Mamicup sa vyrába od roku 2013, je to prvý kalíšok vyrobený v Taliansku. Materiál, z ktorého je Mamicup vyrobený, je certifikovaný lekársky silikón najvyššej kvality.

Kalíšok Mamicup má v spodnej časti z vonku ryhy, ktoré umožňujú ľahšie uchopenie a vybratie kalíšku. Patrí medzi mäkšie kalíšky. Na strane kalíšku sú objemové rysky, pokiaľ teda chcete, viete akú silnú máte menštruáciu. Dierky na kalíšku (dôležité kvoli podtlaku) sú umiestnené dosť vysoko a vďaka tomu majú kalíšky Mamicup veľký objem.

Mamicup sa vyrába v dvoch veľkostiach:

Veľkosť Mamicup L je odporúčaná ženám, ktoré už vaginálne rodili a tiež pre všetky ženy po tridsiatke. Má priemer 47 mm, dĺžku 53 mm a objem 32 ml. 

Veľkosť Mamicup M je odporúčaná ženám, ktoré ešte nerodili, alebo ktoré rodili cisárskym rezom a majú pod 30 rokov. Má priemer 43 mm, dĺžku 48 mm a objem 22 ml.

Mamicup je zakončený dlhou stopkou - u veľkosti L je stopka dlhá 18 mm, u veľkosti M 23 mm. Za stopku možno kalíšok vytiahnúť. Stopku si môžete zastrihnúť na vám vyhovujúcu dĺžku.

Rozmery a objem kalíškov, ktoré uvádzame vyššie, se trochu líšia od tých, ktoré uvádza výrobca. Vychádzame z našich meraní. 

Väčšina žien po tridsiatke potrebuje väčšiu veľkosť kalíšku i pokiaľ ešte nerodili. S vekom sa totiž znižuje napätie vaginálnych svalov a kalíšok menšej veľkosti potom nemusí dobre tesniť (preteká). Niektoré športy a aktivity ako napríklad jóga, pilates alebo tanec, udržujú vaginálne svaly pevné. Pokiaľ sa niektorej z týchto aktivít veľmi intenzívne venujete, vezmite to do úvahy pri výbere veľkosti kalíšku.

Mamicup sa vyrába v štyroch farebných variantách:

Kalíšok Mamicup sa vyrába v klasickej čírej variante a vo farbách Lila, Tyrkys, Pink.

menstruacne-kalisky-mamicup

V čom sa Mamicup líši od ostatných kalíškov?

Mamicup je mäkší (jemnejší) než väčšina ostatných kalíškov. To zn., že ho ľahšie zavediete a vyberiete.
Kalíšok Mamicup ľahšie zrolujete. Keď je dnu, vytvára tým pádom menší tlak a to je dôvod, prečo ho preferujú ženy, ktorých vagína je veľmi citlivá.

Stopka je jemná a ohybná. Niektoré kalíšky majú dutý úchyt, ktorý zachytáva krv a baktérie.
Odvzdušňovacie dierky v kalíšku Mamicup sú umiestnené vyššie než u ostatných menštruačných kalíškov. Preto má Mamicup väčšiu kapacitu a je tak vhodný i pre ženy, ktoré majú silnú menštruáciu. 

100% výroba v Taliansku, ktorá patrí do EU, zaručuje:

  1. Výbornú kvalitu certifikovanú UNI EN ISO 9001
  2. Výrobu zaručujúcu tie najprísnejšie podmienky a bezvýhradná bezpečnosť je samozrejmosťou.

mamicup-pohodlie

Menštruačný kalíšok Mamicup vám pošleme spolu s bavlneným vreckom, papierovou krabičkou a návodom v angličtine a češtine.

Prosím, zvážte dopredu dobre, ktorú veľkosť si objednáte, z hygienických dôvodov nie je možné už použité kalíšky vymieňať.

Mamicup – 100% Made in Italy

Chcete si tento menstruační kalíšek hned objednať? Mamicup v eshope maluna.sk

Ďalšie informácie o kalíšku Mamicup nájdete na webe www.mamicup.cz

 

mamicup-vyhody