Menštruačný kalíšok Luv Ur Body

Kalíšok Luv Ur Body sa vyrába v Malajzii, ale majiteľka firmy Nwadiuto Onuoha, ktorá vymyslela nádherný design kalíšku, je Nigerijka. Radujeme sa z tohto iného, exotického kalíšku, ktorý zároveň spĺňa i prísne hygienické normy. Je vyrobený zo 100% lekárskeho silikónu s atestem FDA.

Všade na kalíšku Luv Ur Body sú z vonkajšej strany rozkvitnuté kvety. Pri vyberaní za spodnú časť teda kalíšok nekĺže. Zároveň sa vďaka kvetom neposúva ani v pošve. Dnu je kalíšok naopak úplne hladký, čo uľahčuje čistenie. Kalíšok sa vyrába v niekoľkých farebných variantách - klasickej čírej (všetky veľkosti), provokatívnej červenej (veľ.M a L), prírodnej zelenej (veľ.M a L) a čírej s farebnými kytičkami (iba veľ.S).

Luv Ur Body sa vyrába va troch rôznych veľkostiach:

Veľkosť Luv Ur Body L (large) je odporúčaná ženám, ktoré už vaginálne rodili a pre tie, ktoré majú dosť silnú menštruáciu a sú zvyknuté používať i veľké tampóny. Kalíšok má priemer 48 mm, dĺžku 56,7 mm a objem 34,5 ml. (Kalíšok vpravo na obrázku.)

Veľkosť Luv Ur Body M (medium) stredná veľkosť je vhodná pre ženy so silnou menštruáciou, ktoré ale nepotrebujú kalíšok s veľkým obvodom. Je tiež vhodná pre ženy s nízkym krčkom maternice. Kalíšok má priemer 45 mm, dĺžku 61,7 mm a objem 31 ml. (Pre mladé dievčatá ho neodporúčame.)

Veľkosť Luv Ur Body S (small) je odporúčaná mladým ženám, ktoré ešte nerodili. Kalíšok má priemer 42 mm, dĺžku 47 mm a objem 28 ml.

menstruacny-kalisok-luvurbody

Kalíšok je zakončený malou guličkou so stopkou v tvare lístku (dĺžky 19 mm). Lístok je mäkký a niektoré ženy ho ani nebudú musieť skracovať. Je ale možné ho ustrihnúť a pre jednoduchšie vybratie zostane na konci kalíšku iba malá gulička.

Väčšina žien po tridsiatke potrebuje väčšiu veľkosť kalíšku aj keď ešte nerodila. S vekom sa totiž znižuje napätie vaginálnych svalov a kalíšok menšej veľkosti potom nemusí dobre tesniť (preteká). Niektoré športy a aktivity ako napríklad jóga, pilates alebo tanec, udržujú vaginálne svaly pevné. Pokiaľ sa niektorej z týchto aktivít veľmi intenzívne venujete, vezmite to do úvahy pri výbere veľkosti kalíšku.

V čom sa Luv Ur Body líši od ostatných kalíškov?

Kalíšky Luv Ur Body majú oproti iným značkám kalíškov veľký objem. Veľkosť M je preto obzvlášť vhodná pre ženy, ktoré majú užšiu pošvu, ale veľmi silnú menštruáciu! Výhodou je to, že nie je nutné kalíšok často vyplachovať a to i pri silnejšej menštruácii.

Väčší objem je zaistený dĺžkou kalíšku a tiež vydutím pod horným okrajom. Aj vďaka nemu sa kalíšok dotýka pošvovej steny na viac miestach a to spoločne so vzorovaných povrchom zabraňuje posúvaniu kalíšku v pošve.

Veľkosť M je vhodná tiež pre ženy s nízkym krčkom maternice - alebo pre tie, ktorým krčok klesá v dobe menštruácie. Kalíšky s menším objemom sú potom krčkom zaplnené a pretekajú. Pre mnoho žien je to mätúce, pretože keď vyberajú kalíšok, nie je vôbec naplnený. Kalíšok Luv Ur Body M je dlhší než iné kalíšky so stredným obvodom a nízky krčok teda nespôsobí problémy s kapacitou.

Menštruačný kalíšok Luv Ur Body dodávame spolu s vreckom z bavlny na úschovu kalíšku, papierovou krabičkou, originálnym návodom v angličtine a s návodom v češtine.

Luv Ur Body – Say goodbye to pads & tampons forever!

Chcete si tento menštruačný kalíšok hneď objednať? Luv Ur Body v e-shope.