Menštruačný kalíšok Lunette

Lunette je menštruačný kalíšok vyrobený z lekárskeho silikónu vo Fínsku. Je navrhnutý tak, aby jeho čistenie bolo ľahké, vnútro kalíšku je hladké a stopka uľahčujúca vybratie je rovná a plná.

Z vonkajšej strany sú na spodnej časti kalíšku ryhy, ktoré uľahčujú uchopenie. Pre zrušenie podtlaku, ktorý vznikne prilnutím kalíšku ku stenám pošvy pri správnom zavedení, je nutné pri vyberaní kalíšok v spodnej časti trochu stlačiť. Táto časť kalíšku Lunette je mäkšia než ostatné časti a stlačenie je tak jednoduchšie.

Výrobca odporúča vyvárať kalíšok po dobu 5 minút pred začiatkom a po skončení menštruácie.

Lunette se vyrába v dvoch rôznych veľkostiach:

Model 1 je určený ženám so slabou alebo stredne silnou menštruáciou, mladým ženám alebo tým, ktoré ešte nemali pohlavný styk. Má priemer 41 mm a dĺžku 47 mm, objem kalíšku je 20 ml. Je zakončený 25 mm dlhou stopkou. 

Model 2 je určený ženám s normálnou alebo silnou menštruáciou. Má priemer 46 mm a dĺžku 52 mm, objem kalíšku je 25 ml. Je zakončený 20 mm dlhou stopkou. 

Čím sa Lunette líši od iných menštruačných kalíškov?

Otvory pod horným okrajom kalíšku sú u Lunette umiestnené vyššie ako u ostatných menštruačných kalíškov a to umožňuje lepšie využiť objem kalíšku a vyprázdňovať ho menej často. Sú tiež o niečo väčšie než u väčšiny ostatných kalíškov a nedochádza tak často k ich upchávaniu. (Tieto otvory slúžia k ľahšiemu zrušeniu podtlaku pri vyberaní kalíšku z pošvy.)

Číra varianta menštruačného kalíšku Lunette

V roku 2004 si Heli Kurjanen kúpila vo Fínsku menštruačný kalíšok. Bola ním nadšená, ale zároveň pri používaní objavila maličkosti, ktoré jej nevyhovovali. Rozhodla sa preto navrhnúť vlastný design kalíšku. Tak vznikol Lunette, ktorý sa už v roku 2005 začal predávať vo Fínsku a dnes je možné ho kúpiť v mnohých štátoch Európy, v USA, Austrálii a na Novom Zélande.

Vnútorný povrh kalíšku Lunette je úplne hladký a to uľahčuje jeho čistenie.

kalisok-lunette-clear2 

Menštruačný kalíšok Lunette - farebné varianty

 menstruacne-kalisky-lunette

Farebné kalíšky sa vyrábajú preto, že sú pekné! Rovnako ako číra varianta Lunette, i farebné kalíšky Lunette majú atest FDA (úrad pre liečivá a potraviny amerického ministerstva zdravotníctva). 

Chcete si tento menštruačný kalíšok hneď objednať? Lunette v eshope maluna.sk

 

Lunette - For nicer periods

lunette04