Menštruačný kalíšok Lily Cup™

A máme ho – konečne! Nebudeme skrývať svoju veľkú radosť a nadšenie z tohto menštruačného kalíška, usilovali sme sa oň totiž veľmi dlho. Je to láska na prvý pohľad, ale i na dotyk. Až si na tento  zamatovo jemný kalíšok siahnete, nebudete chcieť iný. Ide o menštruačný kalíšok Lily Cup.

menstruacny-kalisok-lily-cup

Lily Cup™, Lily Cup™ One & Lily Cup™ Compact

Lily Cup™

Lily Cup™ je mäkký a ultra jemný menštruačný kalíšok vyrobený z lekárskeho silikónu, ktorý je vhodný pre opakované použitie. Vyznačuje sa svojim anatomickým tvarom a dvojitým okrajom proti spätnému vyliatiu. Pevnejší okraj naviac napomáha správnemu rozvinutiu kalíška.

Pokiaľ zistíte, že je pre vás Lily Cup™ príliš dlhý, môžete opatrne odstrihnúť stopku pod treťou drážkou - jedna drážka na stopke zostane. Mimo dni menštruácie či pre cestovanie uschovajte kalíšok do antibakteriálneho vrecka, ktoré je súčasťou balenia.

menstruacny-kalisok-lily-cup-B-intimina

Menštruačný kalíšok Lily Cup™ je mäkký, avšak vďaka zdvojenému okraju dobre drží svoj tvar a rozvíja sa.

Veľkosti kalíška Lily Cup™

Kalíšok Lily Cup™ sa vyrába v dvoch veľkostiach, ktoré sa líšia rozmermi i farebnosťou.

Lily Cup™ A – svetlo ružová

Túto veľkosť zvoľte, pokiaľ ste ešte nerodila či ste rodila cisárskym rezom.

 • Priemer: 40 mm
 • Dĺžka: 78 mm
 • Objem: 28 ml

Lily Cup™ B – tmavo ružová

Túto veľkosť zvoľte, pokiaľ ste rodila vaginálne a pokiaľ máte povolené svalstvo panvového dna.

 • Priemer: 43,5 mm
 • Dĺžka: 78 mm
 • Objem: 32 ml

menstruacny-kalisok-lily-cup-intimina

Lily Cup™ Compact

Menštruačný kalíšok Lily Cup™ Compact je jedinečný svojim tvarom – je totiž skladací! Prispôsobíte si tak objem kalíška podľa vašich potrieb. Stopku na konci kalíška môžete opatrne ustrihnúť, avšak pre jednoduchšie vyťahovanie ponechajte aspoň jednu drážku. Mimo dni menštruácie či pre cestovanie uschovajte kalíšok do plastového púzdra, ktoré je súčasťou balenia.

Lily Cup™ Compact má štyri malé dierky po obvode, ktoré zaisťujú jeho jednoduchšie rozvinutie.

Veľkosti kalíška Lily Cup™ Compact

Kalíšok Lily Cup™ Compact sa rovnako ako kalíšok Lily Cup™ vyrába v dvoch veľkostiach, ktoré sa líšia rozmermi i farebnosťou.

Lily Cup™ Compact A – svetlo rožová

Túto veľkosť zvoľte, pokiaľ ste ešte nerodila či ste rodila cisárskym rezom.

 • Priemer:  42 mm
 • Dĺžka:   58 mm
 • Objem: maximálny 18 ml

Lily Cup™ Compact B – tmavo ružová

Túto veľkosť zvoľte, pokiaľ ste rodila vaginálne a pokiaľ máte povolené svalstvo panvového dna.

 • Priemer: 45 mm
 • Dĺžka: 58 mm
 • Objem: maximálny  23 ml

menstruacny-kalisok-lily-cup-compact-intimina

Lily Cup™ One

Lily Cup™ One je jednoveľkostný neonovo ružový kalíšok,  navrhnutý špeciálne pre začiatočníčky. Vyznačuje sa jedinečným a jednoduchým dizajnom, ktorý umožňuje zväčšovať veľkosť a objem kalíška. Kalíšok sa tak prispôsobí vašim potrebám od začiatku do konca vašej periódy. Mimo dni menštruácie či k cestovaniu uschovajte kalíšok do plastového púzdra, ktoré je súčasťou balenia.

Lily Cup™ One má štyri malé dierky po obvode, ktoré zaisťujú jeho jednoduchšie rozvinutie.

 • Priemer: 39 mm
 • Dĺžka:    47 mm
 • Objem:   20 ml

menstruacny-kalisok-lily-cup-one-intimina

Ako Lily Cup™ zavádzať a vybrať?

Zavádzanie menštruačného kalíšku si môžete uľahčiť pár kvapkami lubrikačného gélu Intimina na vodnej báze. Uchopte kalíšok Lily Cup™  do jednej ruky a prstom druhej ruky stlačte jednu stenu kalíška, tzv. Punch down sklad. (Kalíšok je ale možné skladať i klasickým C-fold skladom . viac informácií nájdete v článku Sklady menštruačného kalíšku). Takto zložený kalíšok vložte dnu do pošvy, kde sa rozvinie. Správne zavedený kalíšok by vás nemal nikde tlačiť a nemal by ani pretekať. Kalíšok vylievajte v závislosti na sile vašej menštruácie – maximálne však môže byť zavedený 12 hodín.

Pri vyberaní ho stlačte a tým zrušíte prípadný podtlak. Vyberanie vám uľahčí stopka na konci kalíška. Kalíšok vylejte – vymyte – a zaveďte znovu.

Starostlivosť o menštruačný kalíšok Lily Cup™

Počas menštruácie stačí kalíšok Lily Cup™ vyplachovať čistou vodou či k jeho umývaniu môžete zvoliť mydlo na kalíšok či čistiaci gél na menštruačné kalíšky. Pred alebo po skončení vašej menštruácie kalíšok vyvarte vo vriacej vode v hrnci na platni či v sterilizačnom kelímku v mikrovlnnej rúre. K dezinfekcii kalíška môžete použiť antibakteriálny sprej Intimina, ktorý sa hodí ako na menštruačný kalíšok, tak aj na sexuálne hračky.

Upozornenie: Nikdy k čisteniu kalíška Lily Cup™  nepoužívajte ropné produkty (vazelína), esenciálne oleje, čistiace prostriedky pre domácnosť, parfémované mydlá, ocot, Tea tree olej, alkohol či bieliace činidlo.

Značka Intimina

Menštruačné kalíšky Lily Cup™ vyrába švédska značka Intimina v Číne. Ich misiou je starostlivosť o najintímnejšie potreby ženy. Ponúkajú veľmi komplexný sortiment pre ženy vo všetkých fázach ich života. „Aby sme si boli istí, že je každý výrobok našej značky zdravotne nezávadný, na všetko dohliadame a všetko konzultujeme s našim lekárskym zborom. Naše výrobky sú vyvíjané podľa najvyšších medzinárodných noriem kvality a bezpečnosti, rešpektujú a udržujú zdravie žien a prirodzenú rovnováhu.“

Táto značka samozrejme nevyrába iba menštruačné kalíšky, ale aj venušine guličky k posilňovaniu panvového svalstva. Naviac ponúkame pomôcku k precvičovaniu Kegelových cvikov: osobného „trénera“ pro KegelSmart.

Chcete si tento menštruačný kalíšok hneď objednať? LilyCup v eshope.