Menštruačný kalíšok Claricup

Claricup™ je menštruačný kalíšok vyrobený z lekárskeho silikónu vo Francúzsku. Je navrhnutý tak, aby jeho čistenie bolo jednoduché, vnútro kalíšku je hladké a stopka uľahčujúca vybratie je rovná a plná. Zvonku kalíšku sú 4 pozdĺžne ryhy, ktoré zabraňujú posunu kalíšku. Vyrába sa iba v jednej farebnej variante. Kalíšky majú CE označenie, zdravotné atesty a firma Claripharm™ dbá na udržanie vysokej kvality i o pravidelnú kontrolou výroby a starostlivý výber zamestnancov a partnerov.

Kalíšok Claricup je dodávaný s originálnym praktickým obalom (Claribox), ktorý možno využívať k sterilizácii kalíšku v mikrovlnnej rúre.

menstruacny-kalisok-claricup

Claricup sa vyrába v troch rôznych veľkostiach:

Claricup veľkosť 1 (skôr S) je menší kalíšok určený pre dievčatá a ženy pred pôrodom. Má priemer 41 mm a dĺžku 47mm, objem kalíška je 21 ml.

Claricup veľkosť 2 (skôr L) je určený pre všetky ženy, ktoré majú viac ako 30 rokov, a/lebo ktoré už rodili. Má priemer 46 mm a dĺžku 52 mm, objem kalíška je 31 ml. 

Claricup veľkosť 3 je určený pre všetky ženy, ktoré potrebujú naozaj veľký kalíšok. Má priemer 51 mm a dĺžku 54 mm, objem kalíška je 36 ml.

Všetky kalíšky sú vyrobené zo silikónu rovnakej pevnosti a patria skôr medzi mäkké kalíšky. Spracovanie silikónu je veľmi kvalitné a ich povrch je „zamatový“. Dĺžka stopky u kalíšku veľkosti S je 27 mm, u veľkosti L 22 mm a je možné ju skrátiť na vám vyhovujúcu dĺžku.

Výrobca odporúča sterilizovať kalíšok vždy ráno a večer počas periódy. Ponúka dva spôsoby:

  1. Umiestnite kalíšok Claricup do Clariboxu stopkou smerom dole. Nalejte do Clariboxu vodu tak, aby siahala až po rysku. Nechajte kryt otvorený a zahrejte Claribox v mikrovlnnej rúre na 750 W po dobu 5 minút.
  2. Ponorte váš Claricup do hrnca s vriacou vodou na dobu 7 minút.

Pravidelne si kalíšok vyčistite intímnym gélom Clarigyna alebo jemným mydlom. Nikdy k čisteniu nepoužívajte ropné produkty (vazelína), esenciálne oleje, čistiace prostriedky pre domácnosť či parfémované mydlá. Claribox možno umývať v umývačke riadu.

Na konci menštruačného cyklu dbajte na to, aby ste kalíšok ukladala čistý a osušený, zabránite tak tomu, aby kalíšok začal zapáchať. Kalíšok Claricup je odporúčané používať po dobu 5 rokov. V prípade, že sa objavia nejaké praskliny či iné poškodenia, je nutné ho vymeniť za nový.

Menštruačný kalíšok Claricup si môžete zakúpiť v eshope maluna.cz.

claricup-clarigyna