Aniónové vložky z bio bavlny

Spojenie bio bavlny a turmalínového jadra – duo na ktoré sme dlhú dobu čakali. A práve vložky Gentle Day® toto spojenie v sebe prepojujú. Čím sa tieto aniónové vložky od bežných vložiek odlišujú?

Všetky vložky sú označené zdravotným certifikátom Made for Health, ktorý sa používa ako symbol chemicky a zdravotne nezávadných textilných produktov v oblasti zdravotnej starostlivosti. Chemickú neškodnosť potvrdzuje súlad s nariadením REACH a biologickú nezávadnosť zas mikrobiologická kontrola a testy biokompatibility, ktoré boli Gentle Day® prevedené na finálnom produkte.

certifikacia-gentle-day

Vložky majú tiež označenie Oeko-Tex® 100 (No 2011LK0006). To znamená, že príslušný produkt úspešne prešiel testami na viac než 100 parametrov súvisiacich so zdravím človeka, ktoré prevádzajú nezávislé testovacie inštitúcie združení OEKO-TEX®. Produkty s týmto označením spĺňajú najvyššie požiadavky na zdravie človeka a životné prostredie.

Vložky Gentle Day® sú ale šetrné nielen k nám, ale i k prírode. Norma ISO 14001:2004 sa zameriava na systémy riadenia životného prostredia, ktorých prostredníctvom sa zaisťuje efektívny výrobný proces, zdokonalená preprava, efektívnejšie využívanie prírodných zdrojov a hospodárenie s odpadom a minimalizácia činností negatívne vplývajúcich na životné prostredie, t. j. znečisťujúcich vzduch, vodu a pôdu.

Anióny 

O pozitívnych účinkoch aniónových vložiek sme už písali (Pozitívne účinky turmalínu v aniónových vložkách). Ale krátke opakovanie nikdy neuškodí.

Ióny môžeme rozdeliť na kladné – katióny a záporné – anióny, ktoré sú považované za zdraviu prospešné. Vložky Gentle Day® obsahujú turmalínový pásik, ktorý dokáže vplyvom zvlhčenia produkovať anionty a malé množstvo infračerveného svetla (Far-IR), ktoré sa napríklad používa pri svetelnej terapii.

Zaujímavosť: Vedci zistili, že naše zdravie je priamo ovplyvnené množstvom aniónov vo vzduchu.

Anióny sa nachádzajú vo voľnej prírode, napríklad v lesoch, ale ich najväčšia koncentrácia je v blízkosti mora. Sú schopné zo vzduchu priťahovať rôzne mikročastice a tiež dokážu ničiť vírusy, eliminujú počet baktérií, odstraňujú prach a zápach. Pokiaľ je telo vystavené nedostatku aniónov, mení sa jeho chemické zloženie a tieto zmeny môžu viesť k fyzickej únave a dokonca až k depresiám či úzkostiam. Pokiaľ naopak máme aniónov dostatok sme viac odolní, vitálni a celkovo viac zdravší. Zvýšiť koncentráciu aniónov môžeme práve vďaka vložkám Gentle Day® (teda najlepšie skombinovať aniónovú vložku  s pobytom v horskom lese a trvalé zdravie máme zaručené :)).

Anióny prenikajú do vnútorných pohlavných orgánov, kde sa skrze sliznicu vstrebávajú do krvného obehového systému, zvyšujú okysličenie krvi, čím urýchľujú proces regenerácie vnútorných pohlavných orgánov. Zvýšenou sekréciou sa organizmus rýchlejšie a účinnejšie zbavuje toxických a cudzorodých látok. Tým získava vyššiu regeneračnú schopnosť a odolnosť voči externým vplyvom. Zároveň tento proces zvyšuje imunitu voči choroboplodným zárodkom.

Aniónové vložky Gentle Day vám odporúčame používať:

 • Na každodenné nosenie
 • Pri výtokoch počas vaginálnej mykózy a iných infekciách
 • Pokiaľ ste náchylná k infekciám močových ciest
 • Pri inkontinencii
 • Pri menštruácii
 • Pri problémoch s hemeroidmi
 • V období po pôrode
 • Po pobyte v bazéne
 • Pri aktívnom sexuálnom živote
 • Po gynekologických zákrokoch

Používanie počas tehotenstva sa neodporúča.

Už sme si uviedli, že dnu vo vložkách sa nachádza turmalínové jadro - prúžok, ktorý produkuje anióny, ale čo ďalej? Vložky Gentle Day® sú mnohonásobne savejšie než klasické vložky a to vďaka svojej absorpčnej vrstve: kukuričnému polymeru. Všetka tekutina zostane vsiaknutá práve v tejto vrstve, čo znamená, že sa nedostane do tých nižších vrstiev. Nočné vložky Gentle Day® dokonca absorbujú 3 – 4 x viac tekutiny oproti bežným nočným vložkám.

Aby vložka držala na nohavičkách, je zospodu lepiaci pásik. Konvenčné vložky však obsahujú lepidlo, ktoré môže byť škodlivé. I na to výrobci vložiek Gentle Day® mysleli. Obsahujú lepidlo, ktoré je vyrobené na potravinárskej báze a ktoré nie je zdraviu škodlivé. (A nemusíte sa obávať, že by po odlepení vložky na nohavičkách zbytky tohto lepidla zostali.)

Dotyková vrstva je z bio bavlny a je tak oveľa vhodnejšia pre ženy, ktoré trpia rôznymi intímnymi problémami. Naozaj je medzi konvenčnou bavlnou a tou bio tak veľký rozdiel? Áno, je. O rozdieloch tejto bavlny sme sa rozpísali v článku o bio bavlne. Aj keď sa článok zameriava na spodné prádlo, pre jednorázové hygienické pomôcky z bio bavlny to platí rovnako.

Ako často vložky Gentle Day® meniť?

Aj keď sú tieto vložky savejšie (čo dokazuje i krátke video), je potreba ich pravidelne meniť. Nočné vložky vydržia celú noc a u tých denných záleží na sile vašej menštruácie, odporúčame vymieňať do 4 – 6 hodín. Intimky ako ochrana prádla (a zároveň ochrana vašej jemnej pokožky pokiaľ používate nohavičky zo syntetických materiálov) zvládnu i dlhšiu dobu.

Anióny sú z jednej vložky uvolňované po dobu 10 – 12 hodín.

gentle-day-vlozky

Pozitíva aniónových vložiek Gentle Day®

 • Sú prvotriednej kvality a vhodné i pre citlivú a alergickú pokožku.
 • Napomáhajú obnovovaniu prirodzeného pH pokožky.
 • Neobsahujú chlór, formaldehyd, arómy, ani žiadne iné škodlivé látky a nemajú tak žiadne vedľajšie účinky na vaše zdravie.
 • Sú to jediné ekologické a organické vložky s aniónovým pásikom obsahujúcim turmalín, ktoré majú patent (patent č. 200510076755).
 • Spájajú výhody Far-IR (infračervené svetlo) a aniónovú technológiu.
 • Majú vynikajúce antibakteriálne a protizápalové účinky.
 • Majú veľmi dobrú priedušnosť i počas horúcich dní.
 • Intimku môžete používať dlhší čas – antibakteriálna ochrana dokáže pôsobiť až 20 hodín (odporúčame však vložku vymieňať častejšie).
 • Každá vložka je samostatne zabalená a nachádza sa v sterilnom a hermeticky uzavretom balení.
 • Zlepšujú vnútornú sekréciu.
 • Odstraňujú nepríjemné zápachy.
 • Vďaka svojej vysokej savosti nespotrebujete tak veľké množstvo vložiek a to ani pri silnej menštruácii.

V eshope Maluna.cz si môžete vybrať z viacerých variant aniónových vložiek.