Ako kalíšok vyčistiť. Značka efektívne a rýchlo!

Milujete svoj kalíšok, ale vadia vám škvrny, ktoré sa po čase používania objavia? Škvrny, ktoré ani vyváraním nezmiznú? Nezúfajte, mám pre vás riešenie – a verím, že ním budete ohromené!

Voľný preklad anglického originálu od Christen Comer.

cistenie-menstruacneho-kaliska

Rozumiem, že môj kalíšok vľavo, vo vás môže vyvolávať nepríjemný dojem. I môj manžel si myslel, že som na ňom nechala zaschnutú krv. Nie je tomu tak. Na kalíšku sú škvrny, ktoré sa mi nijak nedarí odstrániť. Možno to poznáte a váš kalíšok po nejakom čase používania vypadá podobne. Aj keď tomu prvná fotka nenasvedčuje, o svoj kalíšok sa dôkladne starám. Kedykoľvek kalíšok vylievam, vypláchnem ho vodou a omyjej mydlom. Medzi jednotlivými cyklami vyváram a používam ďalšie čistiace prostriedky (za chvíľu sa k nim dostaneme).

Bála som sa, že takto sa môj kalíšok skoro bude podobať novému The Keeper (pozn. prekl. Kalíšok The Keeper má tmavo hnedú, nepriehľadnú farbu)! Pokiaľ by sa jeho vzhľad i naďalej zhoršoval, musela by som ho schovávať do vrecka a sušenie v kúpeľni na poličke by už nepripadalo do úvahy. A ako by som ho mohla odporúčať a hovoriť, aká praktická a úžasná pomôcka to je, keď by som ho nemohla, kvoli jeho zafarbeniu, ani ukázať?! Môj najlepší marketingový nástroj sa stával neúčelný. Potrebovala som jednať.

Problém zblízka

Škvrny na mojom kalíšku, to bol proste horor!

Bohužiaľ prostriedky, ktoré som skúšala, nefungovali. Priznám sa, že môj zoznam vyskúšaných prípravkov nie je dlhý. Zámerne sa vyhýbam chemickým prostriedkom a radšej používam tie prírodné.

Na čistenie kalíšku som vyskúšala:

  • jedlú sódu
  • biely ocot
  • jedlú sódu a ocot spoločne
  • jablčný ocot
  • mydlo Castille  (pozn. jedná sa o mydlo z olivového oleja, vody a malého množstva hydroxidu sodného. )
  • vyvariť ho
  • vyvariť ho vo vode s octom

Nič z toho mi nezafungovalo, očividne ...

Riešenie

Verím, že ma nebudete zatracovať, za to čo teraz napíšem. Moje trápenie totiž vyriešil 3% roztok peroxidu vodíka. Áno je to tak, peroxid vodíka!

Použitie: Nalejte trochu peroxidu vodíka do pohára, ponorte do nej kalíšok a počkajte.

Ako môžete vidieť na fotografiách, už po hodine a pol je rozdiel markantný. Po troch hodinách ešte väčší a po piatich hodinách už boli patrné iba drobné škvrnky okolo vrchného lemu a na spodnej časti kalíšku. Na konci dňa som sa na kalíšok opäť pozrela a bol ako nový!

 

cistenie-menstruacneho-kaliska-01

Pár poznámok, čo stojí za zmienku

  • Po namáčaní kalíšku v peroxide vodíka som ho dôkladne opláchla a pred ďalším použitím ho tiež vyvarím. Ničmenej by som rada poznamenala, že v malom množstve je 3% peroxid vodíka pre naše telo úplne bezpečný.
  • Pred použitím sa uistite, že sa skutočne jedná o roztok 3%. Taký som použila i ja. Pokiaľ chcete následovať moje odporúčanie, dodržujte ich presne. Nemám poňatie, čo by sa stalo, keby ste použili silnejší roztok.
  • Stojí za zmienku, že tento trik bude fungovať iba u silikónových kalíškov. Nemám iný než silikónový, takže pokiaľ sa rozhodnete vyskúšať peroxid vodíka na iný materiál, činíte tak na vlastné nebezpečie. 

cistenie-menstruacneho-kaliska-02