Prírodná kozmetika benecos

Prírodné kozmetické prípravky benecos vyrába spoločnosť cosmondial GmbH & Co. KG, mladá a dynamická firma, založená v roku 2008 v nemeckom Aschaffenburgu Stephanem a Silke Beckerovými. Ich základnou myšlienkou bolo ponúknuť modernú kozmetiku za atraktívne ceny pre všetkých. Značka sa veľmi skoro stala obľúbenou v mnohých európskych krajinách a od roku 2012 sa dostáva na trhy celého sveta. Zahŕňa výrobky dekoratívnej kozmetiky a kozmetické výrobky pre starostlivosť o celé telo.

benecos-kozmetika

Certifikácia kozmetiky benecos

Pod značkou benecos nájdete ako dekoratívnu kozmetiku, tak prípravky k starostlivosti o telo. Výrobky sú certifikované podľa štandardov pre prírodnú kozmetiku BDIH* a neobsahujú parafíny, parabény, silikóny, PEG (zlúčeniny polyethylenglykolu), syntetické farby a vonné látky. Certifikácia mimo iné dokladá, že výrobky nie sú testované na zvieratách. Značku tiež nájdete na zozname spoločností vedených organizáciou PeTA (najväčšia svetová nezisková organizácia bojujúca za práva zvierat).

Výrobky z rady starostlivosti o telo nisú naviac certifikáciu Vegan**. Obsahujú unikátny benecos-Biomix, tvorený siedmimi vzácnymi prírodnými výťažkami: z nechtíka lekárskeho, ruže šípkovej, bazy čiernej, ľubovníka bodkovaného, lipy malolistej, žihľavy dvojdomej a lopúcha väčšieho.

benecos-kozmetika-certifikacie

 

Spokojní zákazníci oceňujú, že aj keď sa jedná o prírodnú kozmetiku s certifikáciou a s veľmi kvalitným zložením, je dostupná za priaznivé ceny. Spôsoby ako to dosiahnuť sú ekonomické a zároveň ekologicky šetrné balenie produktov a použitie minimálneho rozpočtu na reklamu.

Na jeseň roku 2012 značka predstavila novú radu vegánskych kozmetických prípravkov starostlivosti o telo (Natural Care), ktorá sa stala u zákazníkov tak obľúbenou, že sa v júni 2015 dočkala rozšírenia o nové produkty. Od roku 2017 rovnako vyrába prípravky pre starostlivosť o telo pre mužov, ktoré majú certifikáciu COSMOS Organic.

benecos-kozmetika-prirodna

*BDIH

BDIH je skratka pre nemeckú neziskovú spoločnosť Bundesverband deutscher Industrie und Handelsunternehmen für Arzneimittel, Reformwaren, Nahrungserganzungsmittel und kosmetische Mittel e. V. (Asociácia nemeckých priemyselných a obchodných firiem z oblasti liečiv, zdravotníckych potrieb, potravinových doplnkov a osobnej hygieny). Je jednou z najčastejšie užívaných a tiež jednou z najstarších známok kvality prírodnej kozmetiky. Najdôležitejšia podmienka pre získanie tohto certifikátu je používanie výhradne prírodných surovín v maximálnom možnom množstve, pochádzajúcich z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva alebo ekologického zberu v prírode. Veľký dôraz je kladený aj na ochranu zvierat. Pokiaľ sú splnené potrebné kritéria, je produkt označený ochrannou známkou "Kontrolovaná prírodná kozmetika". Kozmetika BDIH nesmie obsahovať ropné produkty, syntetické parfémy, farbivá, chemické konzervanty. Zakázané je testovanie na zvieratách (nie len konečných produktov, ale tiež východiskových surovín).

**Vegan

Táto značka na produktoch značí, že výrobky neobsahujú žiadne živočíšne zložky a tiež že neboli testované na zvieratách vo všetkých fázach výroby a sú preto vhodné pre vegánov. Značku udeľuje britská nezisková organizácia Vegan Society.

 Kozmetiku Benecos si môžete zakúpiť v eshope Maluna.cz.