Jedinečná kozmetika Wegwartehof

Produkty z Čakankového dvora (Wegwartehof) hýčkajú zdravú pokožku a poskytujú upokojenie citlivej, podráždenej a problematickej pleti. Jedná sa o 7 produktov, ktoré môžete využiť k starostlivosti o celé telo. Väčšina prípravkov splnila ako jediná kozmetika v Rakúsku náročné požiadavky pre udelenie značky Demeter. Dva prípravky z rady sú "iba" BIO.

Jednou z hlavných účinných zložiek kozmetiky Wegwartehof je kobylie mlieko, ktoré harmonizuje stav pokožky. Kozmetické produkty sú teda vhodné pre akýkoľvek typ pleti. Je to tiež dôvod, prečo kozmetická rada nie je široká.

Blahodárne účinky kobylieho mlieka objavili už pred 3000 rokmi v Číne či starom Egypte. Známe sú napríklad mliečne kúpele kráľovny Kleopatry. Dodnes je kobylie mlieko používané k udržaniu zdravia i liečbe v Rusku. V západnom svete začíname jeho účinky ešte len objavovať.

Okrem kobylieho mlieka obsahuje kozmetika bylinky s rôznymi liečivými a ošetrujúcimi účinkami, ktoré vyrástli samozrejme priamo na farme. Biodynamické poľnohospodárstvo, ktorého zásadami sa na farme riadia, a certifikácia Demeter sú dokladom toho, že sa jedná o veľmi kvalitné produkty! Viac tu: Biodynamické poľnohospodárstvo alebo ekologické poľnohospodárstvo na druhú.

Vďaka výrobe dodržujúcej prísne podmienky je kozmetiku Wegwartehof možné používať i pri rôznych ochoreniach kože a je veľmi vhodná tiež pre deti. Všeobecne možno povedať, že Demeter produkty výrazne presahujú povinné štandarty pre udelenie povolenia predávať kozmetiku s označením „detská“.

farma-wegwartehof

Kozmetika Wegwartehof - návrat k zdraviu

Zloženie kozmetiky uvádzame tiež preložené do slovenčiny. Označenie:

**produkt biodynamického poľnohospodárstva Demeter

*produkt ekologického poľnohospodárstva

Hydratačný krém s kobylím mliekom a bylinami (Demeter)

Hydratačný pleťový krém Demeter je určený pre každodennú starostlivosť o akýkoľvek typ pleti, hlavne potom o suchú, dehydratovanú a citlivú pokožku. Pleti poskytuje starostlivosť a ochranu. Odporúčame krém do pokožky jemne vmasírovať bruškami prstov.

Zloženie: Sesamum indicum oil** (sezamový olej), Helianthus annuus seed oil** (slnečnicový olej), aqua (voda), Cera alba** (včelí vosk), Equae Lac** (kobylie mlieko), Olea europaea oil* (olivový olej), alcohol extract – Cichorium intybus**, Monarda didyma**, Thymus serpyllum** (liehové tinktúry z čakanky, zavinutky, materej dúšky), Oenothera biennis oil* (pupalkový olej), Potassium carbonate (uhličitan draselný – potaš), Astragalus gummifer extract*** (kozinec – tragant), parfum – Citrus bergamia oil*, Citrus amara oil*, Pelargonium graveolens oil*, Lavandula angustifolia oil*, Amyris balsamifera oil* (vôňa – zmes olejov z bergamotu, horkého pomaranča, kakostu, levandule, amyrisu), Tocopherol (vitamín E z ovsených klíčkov).

Ošetrujúci krém s kobylím mliekom a slezom (Demeter)

Ošetrujúci pleťový krém Demeter je vhodný pre všetky typy pleti. Je určený hlavne pre nočnú starostlivosť, ale vynikajúci je tiež ako ochrana namáhanej pokožky, napr. vystavenej mrazu. Odporúčame krém do pokožky jemne vmasírovať bruškami prstov. 

Zloženie: Helianthus annuus seed oil** (slnečnicový olej), Sesamum indicum oil** (sezamový olej), aqua (voda), Equae Lac** (kobylie mlieko), Cera alba** (včelí vosk), alcohol extract – Cichorium intybus**, Malva syvestris**, Thymus serpyllum** (liehové tinktúry z čakanky, slezu, materej dúšky), Hectorite (biely íl), Glycine soja flour* (sójová múka), Pelargonium graveolens oil* (kakostový olej), Amyris balsamifera oil* (amyrisový olej), Pogostemon cablin oil (pačulový olej), Tocopherol (vitamín E z ovsených klíčkov).

Nechtíková masť (Demeter)

Táto masť je vyrobená podľa starej, generáciami preverenej receptúry, je však naviac zjemnená esenciálnymi olejmi. Je ideálna pre každodennú starostlivosť o namáhanú, hrubú a popraskanú pokožku alebo ako základ pre hrejivú masáž.

Nechtíková masť je vhodná na ruky či chodidlá, ak je silne zhrubnutá a popraskaná pokožka,doprajte si intenzívnu kúru s nechtíkovou masťou Demeter. Rozpusťte lyžičku masti v horúcom kúpeli a potom vmasírujte do rúk či chodidiel. Potom si oblečte rukavice či ponožky a nechajte pôsobiť (ideálne cez noc).

Zloženie: Helianthus annuus seed oil** (slnečnicový olej), Cera alba** (včelí vosk), Olea europaea oil* (olivový olej), alcohol** (vinný lieh), Theobroma cacao butter* (kakaové maslo), Calendula officinalis extract** (výťažok z nechtíka), Propolis extract* (výťažok z propolisu), Citrus nobilis oil* (mandarinkový olej), Tocopherol (vitamín E z ovsených klíčkov), Litsea cubeba fruit oil* (olej z plodov vavrínu).

demeter-kremy-na-plet

Telové mlieko s kobylím mliekom a nechtíkom (Demeter)

Toto telové mlieko s kobylím mliekom a vybranými bylinami z certifikovaného biodynamického poľnohospodárstva Demeter má blahodárne účinky na citlivú pokožku celého tela (i pery), ktorú zvláčni a zjemní. Mlieko je veľmi vhodné tiež po opaľovaní a holení.

Zloženie: aqua (voda), Helianthus annuus seed oil** (slnečnicový olej), Equae Lac** (kobylie mlieko), alcohol extract – Cichorium intybus**, Calendula officinalis**, Thymus serpyllum** (liehové tinktúry z čakanky, nechtíka, materej dúšky), Cera alba** (včelí vosk), parfum – Citrus bergamia oil*, Citrus amara oil*, Pelargonium graveolens oil*, Lavandula angustifolia oil*, Amyris balsamifera oil* (vône – zmes olejov z bergamotu, horkého pomaranča, kakostu, levandule, amyrisu), Xanthan gum (xantanová guma – polysacharid rastlinného pôvodu), Tocopherol (vitamín E z ovsených klíčkov).

Balzam do kúpeľa s kobylím mliekom, medom a ružou (Demeter)

Balzam do kúpeľa s kobylím mliekom, medom a ružou. Tento vysoko kvalitný balzam je vhodný pre dospelých, ktorí svojej pokožke chcú dopriať luxusný relaxačný kúpeľ a starostlivosť, ale i pre deti a bábätká. Po kúpeli už nie je nutné používať žiadne telové mlieko.

Pre uvoľnenie napätia po namáhavom dni odporúčame jemnou hubkou vmasírovať teplú vodu s pár kvapkami tohto balzamu do dopredu umytej pokožky tváre, krku a dekoltu. Pleť následne neomývajte, iba jemne osušte a nenanášajte žiadny ďalší krém.

Zloženie: aqua (voda), Helianthus annuus seed oil** (slnečnicový olej), Coco glucoside (polysacharidový tenzid rastlinného pôvodu), Equae Lac** (kobylie mlieko), cream** (smotana), mel** (med), Citric acid (kyselina citrónová), Persea gratissima oil* (avokádový olej), Citrus aurantium dulcis oil* (olej z červeného pomaranča), alcohol extract - Rosa centifolia**, Lavandula angustifolia** (liehové tinktúry z kvetov ruže, levandule), alcohol** (vinný lieh), Xanthan gum (xantanová guma – polysacharid rastlinného pôvodu), parfum – Citrus bergamia oil*, Citrus amara oil*, Pelargonium graveolens oil*, Lavandula angustifolia oil*, Amyris balsamifera oil* (vôňa – zmes olejov z bergamotu, horkého pomaranča, kakostu, levandule, amyrisu).

demeter-kosmetika-starostlivost-o-telo

Vyživujúci šampón s kobylím mliekom a žihľavou (Bio)

Vyživujúci šampón s kobylím mliekom a žihlavou. Tento vyživujúcí šampón je vhodný pre všetky typy a dĺžky vlasov. Má blahodárne účinky obzvlášť na citlivú pokožku, pri problémoch s lupinami a pocitoch svrbenia. Aj keď šampón menej pení, je veľmi účinný. Spôsob použitia je zhodný s tým, ako ste zvyknutí, vmasírujte šampón do vlasov i pokožky hlavy.

Zloženie: aqua (voda), Coco glucoside (polysacharidový tenzid rastlinného pôvodu), Equae Lac** (kobylie mlieko), Beer** (pivo), Urtica dioica extract** (výťažok zo žihľavy), Citric acid (kyselina citrónová), alcohol extract – Cichorium intybus**, Urtica dioica**, Thymus serpyllum** (liehové tinktúry z čakanky, žihľavy, materej dúšky), Triticum vulgare gluten* (pšeničný lepok), Oenothera biennis oil* (pupalkový olej), Helianthus annuus seed oil** (slnečnicový olej), Pelargonium graveolens oil* (kakostový olej), Styrax benzoin gum (živica zo Styraxu benzoového), Xanthan gum (xantanová guma – polysacharid rastlinného pôvodu).

Vyživujúci sprchový gél s kobylím mliekom, avokádovým olejom a levanduľou (Bio)

Kobylie mlieko veľmi účinne vyživuje každý typ pleti. V kombinácii s kvalitným avokádovým olejom a jemnou levanduľou je ideálny pre každodenné sprchovanie, ale tiež pre očistu pleti a dekoltu (i pre odlíčenie). Jemná okúzľujúca vôňa zostáva na pokožke i po zmytí gélu.

Zloženie: aqua (voda), Coco glucoside (polysacharidový tenzid rastlinného pôvodu), Equae Lac** (kobylie mlieko), Helianthus annuus seed oil** (slnečnicový olej), Citric acid (kyselina citrónová), Persea gratissima oil* (avokádový olej), alcohol** (vinný lieh), Lavandula angustiolia extract** (výťažok z levandule), parfum – Lavandula angustifolia oil*, Pelargonium graveolens oil*, Melaleuca alternifolia oil*, Rosa centifolia oil* (vôňa – zmes olejov levandule, kakostu, tea tree, ruže), Tocopherol (vitamín E z ovsených klíčkov), Xanthan gum (xantanová guma – polysacharid rastlinného pôvodu), Tocopherol (vitamín E z ovsených klíčkov).

Kozmetiku môžete zakúpiť v eshope Maluna.cz.