Bebutter alebo príbeh bambuckého masla

V tomto článku sa dozviete všetko o českej značke Bebutter, ktorá ponúka kvalitnú kozmetiku s bio bambuckým maslom.

Kvalita a mnoho ďalších pozitív kozmetiky Bebutter

Bebutter je značkou kozmetiky, ktorá vznikla v rodinnej firme Aromatica. Tá sa už po mnoho rokov venuje vývoju bylinných produktov, hlavne mastí, liehových tinktúr a bylinných sirupov (a mnoho z jej výrobkov môžete zakúpiť tiež v našom eshope).

„Pak jsme se zamilovali do úžasného bio bambuckého másla. To se stalo základem jednoduché a současně všestranně účinné kosmetiky. A začala se pomalu rodit nová řada Bebutter...“ V stručnosti popisujú vznik tejto značky samotní výrobci.

bebutter-kozmetika-bambucke-maslo

Osobne máme z tejto novej značky obrovskú radosť. Pred časom sme na nemeckom Biofach (obdoba českého festivalu Evolution o zdravom životnom štýle) objavili niekoľko značiek certifikovanej kozmetiky s bio bambuckým maslom. Avšak ich predajná cena bola pre český trh príliš vysoká. Dlho sme váhali, premýšľali, až sa nakoniec o naše rozhodnutie postarala nová kozmetika Bebutter. Najskôr sa javila veľmi nenápadne, avšak vďaka „ochutnávke tovaru“ sme mohli na vlastnú kožu zažiť, aké poklady v sebe ukrýva.

Z čoho sme tak nadšení?

  • Všetky produkty majú uznávanú certifikáciu CPK alebo CPK BIO. Tento certifikát potvrdzuje, že kozmetika je skutočne prírodná. Viac sa o tejto certifikácii môžete dočítať v článku Certifikácie a ocenenia výrobkov.
  • Cena produktov: výrobci chceli kvalitnú kozmetiku, ktorá by ale zároveň vďaka priaznivej cene bola dostupná pre každého.
  • Zloženie výrobkov: Zloženie produktov je prírodné a obsah účinných látok je taký, aby skutočne pomáhal a prospieval.

A naviac, firma Bebutter:

  • Má dlhoročné skúsenosti s výrobou byliných prípravkov. Pod značkou Aromatica sa výrobe prírodných produktov venuje už 25 rokov.
  • Ctí kvalitu i zákazníka. Uvádza pravdivé zloženie výrobkov, čo deklaruje, na to sa môžete 100% spoľahnúť.
  • Drží krok s dobou. Inovuje, modernizuje, sleduje trendy, aby dávali zmysel.

Zloženie Bebutter

Základom výrobkov Bebutter je bambucké maslo. To sa získava zo semien afrického maslovníka (Vitellaria paradoxa) a používa sa pre kozmetické účely už po storočia. Obsahuje vysoký podiel nenasýtených mastných kyselín, fytosterolov, voskov a vitamínov (A, D, E, F, K). Maslo výborne hydratuje, ľahko sa vstrebáva, pokožku zjemňuje, zvláčňuje, zároveň ju zanecháva priedušnú, zvyšuje elasticitu pleti, podporuje regeneráciu a vývoj zdravého tkaniva. 

Bambucké maslo je vhodné pre starostlivosť a ochranu všetkých typov pleti, vrátane atopickej či detskej. Je predurčené hlavne k starostlivosti o citlivú a problematickú pleť, pleť suchú, namáhanú, popraskanú či šupinatú. Vďaka tvorbe vyživujúceho ochranného filmu na pokožke je maslo vhodné pre ochranu pleti pred nepriaznivými vokajšími vplyvmi (vietor, mráz, vlhkosť). Pravidelné používanie predchádza prejavom starnutia pleti a obmedzuje vznik strií. Zmäkčujúce účinky bambuckého masla sa využívajú aj pri masážach, kedy dochádza k rýchlemu rozpusteniu tuhšieho masla a masírovaná pokožka získa jemnosť.

Z ďalších látok obsahujú výrobky Bebutter oleje, či už tie rastlinné, éterické či extrakty z rôznych rastlín. Presné zloženie výrobkov je podrobnejšie popísané pri každom jednotlivom produkte v eshope Maluna.cz.

bebutter-kozmetika-bambucke-maslo-2

Tuhé bambucké maslá Bebutter

Kozmetika Bebutter neobsahuje: Syntetické farbivá, syntetické aromatické látky, syntetické konzervanty mimo výslovne povolené, silikóny, parafín, vazelínu a ďalšie podobné produkty z ropy. Ďalej polymery kyseliny akrylovej, látky v priebehu výroby ožiarené ionizujúcou dávkou energie, chemické UV filtre, GMO a ethoxylované suroviny.

K parfemácii sa používajú výhradne prírodné éterické oleje.

Pôvod surovín a ochrana zvierat

Suroviny pochádzajú z ekologického poľnohospodárstva alebo zo zberu bylín a plodov vo voľnej prírode a majú certifikát o ekologickom pôvode. Iba také suroviny sú na etikete CPK označené ako bio suroviny. Kozmetika neobsahuje žiadne živočíšne zložky a nebola na zvieratách ani testovaná. Pri získavaní surovín bolo celkovo dbané na to, aby nebola ničená a poškodzovaná príroda.

Konzervácia kozmetiky

Bežne sa k predĺženiu trvanlivosti výrobkov používajú rôzne postupy konzervácie. Najčastejšie sa k tomu účelu používa ožarovanie, pôsobenie vysokej teploty či tlaku, alebo použitie zmesi konzervačných látok syntetických či prírodných. Prevažná väčšina kozmetických prípravkov, hlavne tých s obsahom vody, sa bez konzervačných látok nezaobíde. Prípravky bez konzervantov: sú extrémne náchylné k mikrobiálnemu znehodnoteniu, ich doba použiteľnosti je veľmi krátka (len niekoľko mesiacov), je úplne nevyhnutné ich uchovávať v sterilných podmienkach, tme a chlade. Takéto prípravky so sebou nesú naviac riziko zdravotných problémov.

Výnimku však tvorí kozmetika olejová, ktorá neobsahuje vodu. U tejto totiž nie je potreba použiť konzervačné látky, je však nutné použíť antioxidanty (tokoferoly – vitamín E, karotenoidy, polyfenolické látky). Rozdiel medzi syntetickými a prírodnými konzervačnými látkami možno vidieť hlavne v ich bezpečnosti. Syntetické konzervanty spravidla prinášajú vyššie riziko alergickej reakcie, naviac niektoré z nich nesú tiež riziko uvoľňovania nežiadúcich, toxických látok (formaldehyd, nitrosaminy).

V prípravkoch Bebutter sú použité konzervačné látky iba v krémoch Bebutter. Tu ich nájdete v INCI pod označením „Parfum“ a jedná sa o zmes organických kyselín odvodených z rastlín.

bebutter-kozmetika-bambucke-maslo-3

 Šľahané bambucké maslá Bebutter

Značka Bebutter ponúka tri produktové rady: vybrať si môžete z tuhých bambuckých masiel v aplikátore, šľahaných bambuckých masiel či prírodných krémov v praktickej tube.

Tuhé bambucké maslá

Praktické balenie, ktoré oceníte na cestách, v lete alebo napríklad pokiaľ máte dlhé nechty – vďaka tuhej tyčinke je jeho aplikácia ľahká a nemusíte byť nepríjemne „upatlaná“ od krému. Vysúvacia tyčinka umožňuje jednoduché nanášanie, roztieranie a aplikáciu bio bambuckého masla. Všetky sú hladké, voňavé, príjemné na dotyk a majú certifikáciu CPK bio. Balzamy, okrem bio bambuckého masla, obsahujú tiež kokosový olej a čisto prírodné extrakty a vône. Ponúkajú šetrnú a pritom veľmi účinnú každodennú starostlivosť o tvár, telo i vlasy. Dnes môžete vyskúšať bio bambucké maslá celkom v piatich rôznych variantách pre každodenné mnohostranné použitie.

Šľahané bambucké maslá

Nadýchané přrrodné bio bambucké maslá prišli na svet vysoko šetrným spracovaním za studena. Vďaka tomu si tieto balzamy s jemnou penovou štruktúrou zachovali vysoké množstvo cenných látok a vitamínov. Sú maximálne šetrné, účinné a vhodné ku každodennej harmonickej starostlivosti o rôzne typy pleti vrátane citlivej a problematickej. Bio bambucké maslo je perfektné pre regeneráciu, hydratáciu a naviac predchádza striám. Ľahká penová konzistencia umožňuje ľahké roztieranie a výborné vstrebávanie do pokožky. Vyberať môžete z 5 jemne našľahaných variant.

Prírodné krémy

Tieto krémy sú čisto prírodné a ľahko vstrebateľné. Obsahujú bio bambucké maslo a sú obohatené o najkvalitnejšie oleje a extrakty. Vďaka nim blahodárne pôsobia na rôzne druhy pleti bez ohľadu na vek, a to vrátane citlivej a problematickej. Prírodné bylinné krémy sa ľahko roztierajú a pleti i telu dodávajú všetko potrebné. Pokožka zostáva jemná a hladká bez pocitov nežiadúcej mastnoty.

bebutter-kozmetika-bambucke-maslo-4

 Prírodné krémy Bebutter

Všetky spomenuté produkty Bebutter si môžete zakúpiť  v eshope Maluna.cz