Mooncup A

Kód: 1002
Tip
1 hodnotenie
Značka: Mooncup
€24
Na objednávku

Veľmi obľúbený menštruačný kalíšok, ktorý je na trhu už od roku 2001.

Detailné informácie

Podrobný popis

Menštruačný kalíšok Mooncup A

Kalíšok Mooncup vyrába britská firma Mooncup Ltd. od roku 2002. Je to jeden z prvých kalíškov na trhu vyrobený z lekárskeho silikónu. Jeho výroba a samozrejme i sám výrobok je ekologický a firma Mooncup Ltd. za to získala viac významných ocenení a certifikátov.

Kalíšok Mooncup má v spodníej časti z vonkajšej strany ryhy, ktoré umožňujú jednodichšie uchopenie a vybratie kalíška. Oproti niektorým iným kalíškom má kalíšok Mooncup väčší horný okraj a lepšie tak drží tvar pri vyberaní a tiež sa ľahšie rozvinie pri zavádzaní. Po stranách kalíška sú objemové rysky, pokiaľ teda chcete, viete ako silná je Vaša menštruácia.

Menštruačný kalíšok Mooncup sa vyrába v dvoch rôznych veľkostiach. Veľkosť Mooncup A (after) je odporúčaná ženám, ktoré už rodili vaginálnou cestou a tiež ženám po tridsiatke. Má priemer 46 mm, dĺžku 52 mm a objem 19 ml.

V čom sa Mooncup líši od ostatných kalíškov?

Firma Mooncup Ltd. garantuje, že výroba menštruačného kalíška Mooncup je maximálne šetrná k životnému prostrediu. Továreň beží na elektrinu z obnoviteľných zdrojov, bavlnené vrecko, do ktorého je kalíšok balený, je zo 100% biobavlny. Firma Mooncup Ltd. za toto získala niekoľko ocenení a certifikátov. Od roku 2004 má certifikát od Vegan Society a Vegetarian Society. V roku 2007 získala ‘Best Buy’ status od Ethical Consumer magazine, kedy je hodnotených viac než 20 ekologických a etických kritérií. Mooncup je zaradený medzi najlepšie výrobky v The Good Shopping Guide a v roku 2007 bol ocenený v Women in Ethical Business Award. Napriek tomu, že menštruačné kalíšky nie sú zdravotníckou pomôckou, má Mooncup certifikáciu ISO 13485:2003 a ČSN EN ISO 13485:2012. Ide o medzinárodne uznávaný štandard pre návrh a výrobu zdravotníckych prostriedkov.

Potrebujete ďalšie informácie?
Viac informácií o menštruačnom kalíšku.
Ako kalíšok používať .
Rady ako vybrať správnu veľkosť.

Dodatočné parametre

Kategória: Veľké veľkosti
Hmotnosť: 0.1 kg
Barva: Čirá
Materiál: Silikon
Místo výroby: Evropa
Objem: Střední
Pevnost: Středně pevný
Zakončení: Stopka

Co je to menstruační kalíšek?

Co se může hodit k menstruačnímu kalíšku

Menstruační kalíšek nebo tampón?