Praktické rady ako vybrať, očistiť a používať energetické vajce

Energetické, alebo tiež vaginálne, vajíčka (vo svete známe ako Yoni Egg) sú jedným z tajomstiev čínskeho kráľovského paláca. Jedná sa o krásne polodrahokamy vybrúsené a vyleštené do tvaru vajíčka, ktoré sa nosia vnútri ženského lona. Odhady sú také, že ženy takto používajú kamenné vajíčka po viac ako 5000 rokov! V tomto článku odhalíme praktické rady ako energetické vajíčka používať.

Ktorý kameň je ten správny?

Energetické vajíčko je veľmi osobná vec a často si toto vajíčko ženu pritiahne - zafunguje intuícia a vy si vyberiete presne to správne vajíčko - také, ktoré je pre vás v danej životnej situácii najlepšie. Pokiaľ hneď neviete, doprajte si čas. Môžete využiť nasledujúci postup:

  • Posaďte sa do svojho obľúbeného kresla alebo si ľahnite do postele. Myslite na svoje lono, položte si ruky na podbruško, dýchajte doň (bude sa dvíhať bruško, nie prsia).
  • Robte všetko s láskou a pochopením k sebe samej a k všetkému, čo ste skrze svoje lono zažila. Pomyslite na energetické vajíčka a možno práve v ten moment príde odpoveď, ktoré si zvoliť.

Pokiaľ odpoveď neprichádza, alebo pokiaľ je pre vás tento postup proste príliš ezoterický, pozrite sa na farby vajíčok alebo si prečítajte vlastnosti kameňov a vyberte si podľa toho, čo sa vám páči.

Existuje viac veľkostí vajíčok

Väčšine žien začiatočníčok vyhovujú vajíčka o veľkosti 45 x 35 mm. Môžete zvoliť i menšiu veľkosť, pokiaľ máte z veľkého vajíčka obavy. Nezabudnite ale, že čím menšie je vajíčko, tým väčšia obratnosť, čo sa týka práce so svalmi panvového dna, musí byť, aby ho žena dnu cítila a dokázala s ním pracovať.

Každá žena má iné životné skúsenosti a pre každú bude v určitú časť života vhodný iný kameň. Dôležité je, aby sa kameň žene páčil a používala ho s láskou a nadšením. Samozrejme je možné mať viac kameňov a používať ich podľa momentálnej nálady.

kamenne-vajicka

Kamenné vajíčka nájdete i v našom eshope .

Čistenie vajíčka

Pred prvým použitím je potrebné energetické vajíčko očistiť. Niektoré ženy vkladajú vajíčko do vriacej vody - je potrebné to robiť opatrne, nenechať ho v hrnci poskakovať, pretože by mohlo prasknúť. Z mojich skúseností sa ale jedná o dosť invazívny spôsob očisty, a tak ja osobne k svojim vajíčkam pristupujem s väčšou úctou a nehou. Najradšej mám očistu v prírode - nechávam kamene cez noc v horskom potôčku (to samozrejme vyžaduje špeciálne miesto a sama sa k tomu dostanem 1-2 za rok). Môžete tiež cítiť, že vašemu kameňu by prospel pobyt v zemi alebo v mraze. Pokiaľ to tak cítite, urobte to. Variantou bežnej očisty je pre mňa miska s čistou vodou na mesačnom svetle. Niektorým kameňom ale naopak robia dobre slnečné lúče, ktorých energiu si potom uchovajú pre vaše lono.

Pokiaľ vajíčko potrebuje očistiť nie energeticky, ale skôr sterilizovať, používam gel na intímnu hygienu alebo antibakteriálny čistiaci sprej. Môžete tiež vajíčko na niekoľko hodín (i dní) ponoriť do roztoku morskej soli a potom ho poriadne opláchnuť tečúcou vodou. 

Dôležité je očistiť vajce po každom použití. Nejde len o to ho omyť z hygienických dôvodov. Vajce do seba vstrebáva energiu z našeho lona, očisťuje ho od nepríjemných vecí. Pokiaľ sa toho v lone nahromadilo mnoho negatívneho, môže vajce zmeniť farbu či dokonca popraskať. V takom prípade už nie je možné ho ďalej používať a môžete ho - i so svojimi bolesťami, ktoré vstrebalo - symbolicky pochovať. Vyberte nejaké pekné miesto a vráťte kameň zemi alebo vode.

ocista-kamennych-vajicok

Cvičenie a meditatívna očista maternice

Energetické vajíčka môžu vstrebávať negatívne energie z lona, ktoré sme si tam nevedomky uložily a tak nám pomáhajú lono čistiť. Môžu nám pomôcť od chronických zápalov a predísť tak závažným ochoreniam ženských orgánov. Platí ale, že vajíčko používame, keď sme zdravé - nie pri akútnom zápale. A nie v prípade, že sme tehotné.

  • Cvičenie robíme vždy v mieste, kde sa cítime bezpečne a vieme, že nás nikto nebude rušiť. Pokiaľ máte rada hudbu, vyberte si kľudné skladby, môžete ale cvičiť i v úplnom tichu.
  • Ľahnite si na chrbát a pokrčte kolená. Nalaďte sa pomocou dychu na seba a na svoje lono - môžete si jednu ruku položiť na srdce a druhú na podbruško a zhlboka dýchať do bruška (dvíha sa bruško). Predstavujte si, ako vzduch prúdi až do vašeho lona a do srdca.
  • Keď ste dostatočne kľudná a cítite sa pripravená na prácu s vajíčkom, položte si vajíčko na podbruško alebo si ho zaveďte priamo do pošvy. Stále zhlboka dýchajte a buďte uvoľnená.
  • Predstavujte si, že dýchate smerom z vašeho lona do vajíčka. Odovzdávajte svojmu vajíčku všetky spomienky, ktoré už nechcete v lone schovávať, všetky vaše ženské bolesti.
  • Sama ucítite, že cvičenie už môžete alebo chcete ukončiť. Ešte nejaký čas ležte a upokojte svoj dych, potom vyberte vajíčko a odpočiňte si. Až budete sama fit, postarajte sa tiež o svoje vajíčko (použite niektorú očistu, ktorú som zmienila vyššie).

Celé cvičenie môžeme robiť nielen v ľahu, ale i v sede - ako je vám to pohodlné.

Ako vajce najlepšie zaviesť do pošvy a ako ho po cvičení vybrať

Vajíčko zavádzame do pošvy užšou časťou smerom dnu. Ľahšie ho možno potom vybrať. Pri zavádzaní je potreba byť čo najviac uvoľnená. Môže pomôcť tanec alebo hladenie, niekomu zase urobí dobre od srdca sa zasmiať. Robte to, čo vás baví. Pokiaľ ste zvyknutá používať lubrikačný gel, kľudne ho použite.

Vajíčko sa dobre zavádza v rovnakých pozíciach ako napríklad menštruačný kalíšok alebo tampón - v podrepe alebo v ľahu s naširoko roztiahnutými nohami. Pokiaľ máte mnoho obáv, je lepšie priložiť vajíčko iba na podbruško zvonku a netrápiť sa s vkladaním dnu. Až príde ten správny čas, určite to hravo zvládnete.

V pozícii v podrepe vajíčko tiež najľahšie vyberieme. Niekedy stačí len si do podrepu sadnúť a vajíčko samo vykĺzne, niekedy bude potrebné trochu zatlačiť. V každom prípade je potrebné byť uvoľnená. Pokiaľ vajíčko nechce von a už prichádza nervozita, nechajte ho ešte dnu a choďte urobiť veci, ktoré ste mala v pláne. Pokiaľ vajíčko bude dnu 24 hodín alebo i o niečo dlhšie, nič sa nedeje. Niektoré ženy si nechávajú vajíčko zavedené bežne celý deň. Prípadne sa môžete pozrieť na inštruktážné video Keď kalíšok nejde vybrať, princíp je rovnaký - uvoľníte sa a vajce v kľude vyberiete.

zenske-vajicka

Posilovanie svalov panvového dna

V našej panve je veľká skupina svalov, ktorá podporuje všetky naše vnútorní orgány. Vo východných praktikách ako je jóga, tai-chi, alebo brušný tanec, je kladený veľký dôraz na posilovanie svalov panvového dna. Hovorí sa, že životná sila môže uniknúť cez panvové dno a byť stratená, pokiaľ sú svaly v panve slabé. Ale práve táto sila je nevyhnutná pre udržanie vysokej úrovne energie - a teda dobrej nálady a zdravia.

V modernom svete mnoho z nás sedí dlhé hodiny na jednom mieste a len máloktorá žena sa aktívne zaoberá svojimi svalmi panvového dna. To vedie k problémom s plodnosťou, k bolestivým menštruáciam, strate citlivosti a ďalším problémom, ktoré sa moderná medicína často snaží vyliečiť bez valných úspechov. Pritom vinníkom môže byť "len" nedostatok volne prúdiacej krvi v tejto oblasti tela.

Mnoho žien v našej kultúre má problémy s prežívaním orgazmu. Hlavným dôvodom je odpojenie od tela a hlavne od "tam dole". V dôsledku tráum, negatívnych emócií uložených v tkanive, dospievaní v kulturnom prostredí odsudzujúcim sexualitu...sú loná mnohých žien znecitlivené a suché. Keď ale cvičíte s vaginálnym vajíčkom, zapojujete svaly panvového dna. Váš mozog začína vytvárať nové neurónové väzby, ktoré súvisia s týmito oblasťami tela. Nové nervové zakončenie sa tvorí priamo v tkanive, čo zase zvyšuje citlivosť (spýtajte se svojho trénera v posilovne a on vám povie, že čím viac trénujete sval, tým viac nervových zakončení sa vyvíja). A hádajte, čo to znamená pre vašu zmyselnosť a sexuálny život?

Článok napísala Ilona Bittnerová, preklad: Zuzana Hrúzová, zdroj: Maitreyi D. Piontek: Ženské klenoty a vlastní zkušenosti.

Upozornenie: Všetky tu uvedené informácie o vlastnostiach polodrahokamov a minerálov, sú iba informatívne, čerpané z všeobecne známych informácií a zdrojov. Nie sú návodom, ako obísť klasickú liečbu. Majte vždy na pamäti, že použitie drahých liečivých kameňov nie je alternatívnou metódou ku konvenčnej lekárskej starostlivosti.