Obnova a rovnováha zdravého pošvového prostredia

V chémii je pH ukazovateľom toho, ako veľmi je daná vec kyslá či naopak zásaditá. pH 7 sa považuje za neutrálne, menej než 7 je považované za kyslé a pH vyššie než 7 je zásadité. Pošvovému prostrediu najviac prospieva pH okolo 4 a v takomto prostredí sa tiež darí laktobacilom (mliečne baktérie). Tie chránia vnútorné prostredie pošvy od nepriaznivých vonkajších vplyvov. Pri vyššom pH ale začínajú tieto prospešné baktérie umierať a naopak sa začína dariť škodlivým baktériam. Pri vyššom pH sa rovnako zvyšuje náchylnosť k prenosu niektorých pohlavných infekcií a možnosť ochorenia bakteriálnou vaginózou. Tu sprevádza nepríjemný zápach, avšak často býva zamieňaná za kvasinkovú infekciu. Čo je to bakteriálna vaginóza a ako sa líši od kvasinkovej infekcie?

V zmienenom článku sa zaoberáme tým, čo môže vaginálne problémy vyvolať. Medzi negatívne faktory patrí i nevhodná intímna kozmetika. Wendy Strgar objavila nedostatky intímnej kozmetiky, bežne dostupné v obchodoch, doslova "na vlastnej koži". Potom, čo jej lubrikačné gély opakovane spôsobovali problémy v intímnej oblasti, vyvinula svoju vlastnú značku intímnej kozmetiky - Good Clean Love. Výrobky rady Bio-Match™ boli navrhnuté tak, aby predcházali vaginálnym problémom, udržiavali zdravé pošvové prostredie a potláčali výskyt nepríjemného zápachu.

Good-Clean-Love

Výrobky Good Clean Love – lubrikačné gély na vodnej báze a prípravky určené k intímnej hygiene.

Inšpirácia prírodou

Špeciálna technológia Bio-Match™ (Bio-Matched Technology™) napodobňuje prírodu a ľudské telo. Pri výrobe sa vedci opierali o moderný výskum o tzv. biomimikrách. Všeobecne to znamená, že vedci a výskumníci pozorujú, ako čo v prírode funguje a potom svoje zistenie do svojich vynálezov zapracovávajú. Zmieniť môžeme napríklad budovy stavané po vzore termitísk, rýchlovlak v tvare zobáčku rybárika, rýchly mozog kobyliek, ktorým sa inšpiroval automobilový priemysel a podobne (viac si môžete prečítať v článku Bionika).

Wendy Strgar prehlásila: "Je pre nás dôležité, že naše výrobky sú nielen zdravotne nezávadné, ale naviac prispievajú k obnove a rovnováhe intímneho prostredia. To bolo dôvodom, prečo sme sa pri vyvíjaní našich výrobkov prepojili s odborníkmi a spoločne vytvorili radu produktov Bio-Match™."

Lubrikačné gély Good Clean Love vo vedeckom výskume

V roku 2012 boli lubrikačné gély Good Clean Love zaradené do štúdie o lubrikačných géloch financovanej Národným inštitútom zdravia. Pri výskumoch sa zistilo, že bežné ingrediencie obsiahnuté v lubrikantoch obsahujú veľké množstvo tzv. petrochemikálií (látky vyrobené zo surovej ropy či zemného plynu, ktoré sú vysoko inertné a neprinášajú tak koži žiadnu hodnotu; sú to tie isté látky, ktoré sa používajú ako palivo pre autá), ktoré poškodzujú tkanivá genitálií. Pri výskume sa tiež ukázalo, že obyčajné jedno použitie takýchto produktov, zvyšuje riziko vaginálnych infekcií. Oproti klasickým lubrikačným gélom, obstáli lubrikačné gély Good Clean Love na výbornú. Zistilo sa, že tieto lubrikanty sú najbezpečnejšími na trhu a tiež to, že ich zloženie má priaznivý a dokonca ozdravujúci vplyv na pošvové prostredie. Po tomto zistení majitelia firmy spoločne s vedcami vyvinuli špeciálnu radu Bio-Match™.

Ako produkty Bio-Match™ Restore a Balance pracujú?

Obe rady výrobkov sú navrhnuté tak, aby sa starali o intímnu oblasť a to ako o tú vnútornú, tak o tú vonkajšiu - genitálnu oblasť. Obsahujú rovnaký typ laktobacilov a napodobňujú tak zloženie, ktoré má telo so správnym pošvovým pH, množstvo soli a prirodzenú schopnosť zvlhčenia.

Bio-Match-intimna-kozmetika

Balance & Restore – prepojenie vášnivej lásky a vedeckej technológie Bio-Match™.

Bio-Match™ RESTORE: Obnovujúci lubrikačný gél

Ako sa Obnovujúci lubrikačný gél líši od ostatných lubrikačných gélov Good Clean Love? Lubrikačný gél Takmer nahá je viacúčelový lubrikačný gél na vodnej báze určený pre bežné použitie počas intímnych chvíľ. Má prírodné zloženie, neobsahuje parabény, petrochemikálie a vedeckým výskumom bol uznaný ako najbezpečnejší lubrikačný gél na trhu. Všetky lubrikačné gély značky Good Clean Love dodržujú správne vyváženie soli a nemenia prirodzené pH pošvového prostredia. Obnovujúci lubrikačný gél Bio-Match™ Restore naviac obsahuje ďalšie prísady, ktoré boli špeciálne navrhnuté tak, aby napomáhali prirodzenej obnove pH prostredia.

Ako poznám že obnovujúci lubrikačný gel Bio-match restore funguje?

Mnoho žien, ktoré majú vyššiu hladinu pH v pošve, môžu ucítiť pôsobenie produktu veľmi rýchlo. Popisujú, ako po nanesení lubrikačného gélu cítia v intímnej oblasti teplo a jemné mravenčenie. Postupne sa tieto reakcie zmenšujú. To, že cítite jemné mravenčenie a teplo, je v poriadku a znamená to, že sa vaša intímna oblasť znovu nastavuje na zdravé prostredie s jej prirodzeným pH, ktoré oblasť chráni pred patogénnymi baktériami. (Tieto reakcie môžu nastať i pri použití iných produktov vyrobených pomocou technológie Bio-Match™: (Intímny čistiaci gél či Obnovujúce vlhčené ubrúsky.)

Môžu Bio-Match™ lubrikačný gél používať i ženy pri menopauze či veľmi citlivé ženy?

Obnovujúci lubrikačný gél Bio-Match™ je ideálny nae denné použitie pre ženy, ktoré zažívajú chronickú vaginálnu suchosť (napríklad po tehotenstve, pred, počas alebo po menopauze, po chemoterapii a pri ďalších problémoch). Pre ženy, ktoré sú citlivé, je obnovujúci lubrikačný gél Bio-Match™ vhodný, lebo je úplne bez parfemácie, je na vodnej báze a naviac obsahuje upokojujúce rastlinné zložky.

Bio-Match™ RESTORE Obnovujúci lubrikačný gél môžete zakúpiť v našom eshope.

Bio-Match™ BALANCE: Intímny čistiaci gél

Intímny čistiaci gél je určený k umývaniu intímnej oblasti, bez toho aby došlo k narušeniu ideálneho pH pošvy - to opäť zaisťuje technológia Bio-Match™. Gél je možné používať ako súčasť každodennej hygieny. Obsahuje upokojujúce rastlinné látky, čistí a hydratuje.

Ako sa intímny čistiaci gél líši od bežného mydla?

Použitie intímneho čistiaceho gélu je rovnako jednoduché, ako použitie bežného tekutého mydla, avšak narozdiel od toho klasického mydla je tento gél šetrným a bezpečným riešením pre vašu intímnu hygienu. Udržuje zdravú pošvovú kyslosť, slanosť, podporuje zdravú rovnováhu laktobacilov v pošve, osviežuje, chráni pred bakteriálnymi infekciami, nepohodlím a nepríjemnými pachmi - pôsobí ako prirodzený dezodorant.

Bio-Match™ BALANCE Intímny čistiaci gél môžete zakúpiť v našom eshope.

Bio-Match™ BALANCE: Obnovujúce intímne obrúsky

Intímne obrúsky sú navrhnuté tak, aby očisťovali intímnu oblasť a zároveň nenarušili správne pH v pošve. Rovnako ako ďalšie produkty značky Good Clean Love, i tieto obrúsky boli vyrobené pomocou špeciálnej technológie Bio-Match™, vďaka ktorej výrobky odpovedajú správnemu pH a množstvu soli v pošve. Obrúsky je možné používať každý deň, lebo obsahujú iba prírodné zložky a zároveň čistia, hydratujú a pôsobia ako prirodzený dezodorant. Balenie obsahuje 12 zvlášť zabalených obrúskov, ktoré sa tak skvelo hodia na cesty.

Ako sa tieto obrúsky líšia od iných vlhčených obrúskov?

Na rozdiel od iných obrúskov, ktoré často obsahujú umelé arómy a slúžia prevažne k tomu, aby zamaskovali nepríjemný zápach, obrúsky Bio-Match Rebalance očisťujú, obnovujú prirodzené pošvové pH a tým odstraňujú zápach - bez použitia škodlivých chemických látok.

Kedy môžem Obnovujúce intímne obrúsky používať?

Nemáte možnosť sa po tréningu osprchovať? Potrebujete sa osviežiť pred večernou schôdzkou? Potrebujete sa skrátka cítiť lepšie a sviežo? Obnovujúce intímne obrúsky sú ideálnym riešením, keď potrebujete obnoviť pocit sviežosti a nemáte dostatok času na sprchu. To sa môže stať na cestách, pri kempovaní alebo po návšteve posilovne. Obrúsky sú tiež skvelým riešením očisty počas menštruácie. Sú diskrétne balené a môžete ich tak mať kedykoľvek po ruke!

Je možné Obnovujúce intímne obrúsky splachovať?

Obrúsky splachovať neodporúčame. V skutočnosti i obrúsky, ktoré sú označené ako „splachovateľné“, môžu zaviniť upchávanie odpadov či znečistiť životné prostredie. Obrúsky všeobecne majú príliš hustú štruktúru, ktorá sa vo vode nerozkladá tak jednoducho. Obrúsky preto vyhadzujte, rovnako ako tampóny a vložky, do koša, avšak nemusíte mať obavy – obrúsky sú biologicky odbúrateľné!

Sú Obnovujúce intímne obrúsky parfemované?

Obrúsky neobsahujú žiadne umelé arómy či syntetické vône, ktoré často spôsobujú podráždenie v intímnej oblasti, alergickú reakciu či infekciu. Tieto obrúsky obsahujú iba prírodné zložky, ktoré sú k pokožke šetrné, upokojujú ju a vďaka levanduľovému oleju majú ľahkú sviežu vôňu.

Sú Obnovujúce intímne obrúsky vhodné tiež pre vegánov?

To si píšte! Wendy Strgar je náležite hrdá na to, že obrúsky sú 100% vegánske. Neobsahujú ani žiadne deriváty ropy a parabény a vy si tak môžete byť isté, že sa o svoje telo správne staráte.

Bio-Match™ BALANCE Obnovujúce intímne obrúsky môžete zakúpiť v našom eshope.

Text bol voľne preložený z webových stránok značky Good Clean Love.