Mystérium ženského orgazmu

V poslednom čase sa pri práci a rozhovoroch so ženami stále častejšie stretávam s témou ženského orgazmu. Teší ma, že sa o tému zaujíma stále viac a viac žien, že prebúdzajú svoje telo, začínajú ho viac vnímať a užívať si ho. Rada by som tejto velikej a krásnej téme venovala aspoň krátky článok aj v našom blogu.

A ako to teda je s naším orgazmom...

Každý muž i žena má v sebe nekonečný orgazmický potenciál a neexistuje žena neschopná dosiahnuť orgazmus. Sú to len získané bloky, traumy, zvyky, vzorce a presvedčenia, ktoré bránia naplno tento zážitok sebou nechať prejsť. Spôsob života, aký dnes žijeme nás činí menej citlivými a schopnými vnímať svoje vlastné telo.  Ako deti sme boli nútení skrývať, popierať a potlačovať svoje emócie. Chceli sme plakať a museli sme sa usmievať, chceli sme kričať a nesmeli lebo to bolo neslušné... Nemohli sme ich naplno prejaviť a tieto emócie sa nám uložili v tele, kde teraz stagnuje energia, ktorá nemôže voľne prúdiť a pre nás sa toto miesto stáva necitlivým, niekedy tu vzniká i vážnejší problém. Toto je však téma na samostatný článok.

Pre plné prežívanie orgazmu a šťastného života je dôležité, aby sme sa cítili slobodne a autenticky vo vyjadrení seba.   

Všetky sme multiorgazmické 

Existuje niekoľko typov orgazmov, čiže každý muž i žena môže prežívať mnoho opakujúcich sa i viacero rôznych orgazmov počas milovania sa, či už s partnerom alebo aj sami so sebou.

Nezriedka sa stretávam so ženami, ktoré sú presvedčené, že nedokážu prežiť orgazmus počas milovania sa s partnerom, iba počas vlastnej stimulácie. Najčastejšie totiž poznajú iba klitoridálny orgazmus. Ten ale nejde prežívať u každého typu vagíny počas sexuálneho styku bez súčasnej stimulácie klitorisu. Tak dochádza k presvedčeniu, že orgazmus počas sexuálneho styku s mužom je nedosiahnuteľný. Tiež som pôvodne poznala len tento typ orgazmu :-). No každá žena môže svoje telo prebudiť a začať si svoju sexualitu naplno užívať. Chce to však uvedomiť si, že my samé sme zodpovedné za to, čo a ako prežívame. Neprenášať na muža zodpovednosť za naše uspokojenie. Samozrejme je to aj o vzájomnom tanci, ale keď žena naplno prebudí svoje telo a začne sa v ňom cítiť dobre,  šťastne a slobodne, začne priťahovať mužov, s ktorými vytvorí nádherný divoký tanec :-).

Existuje viacero tradícií, ktoré delia orgazmus rôznymi spôsobmi. V dnešnom článku chcem ale priniesť iný pohľad. Práve pohľad, kde pochopíme, že najdôležitejšie je prestať to riešiť hlavou a radšej sa uvoľniť len do svojho tela. I tak je každý orgazmus jedinečný a každá žena je v každej chvíli schopná ho prežívať ináč. Záleží to nielen od spôsobu stimulácie, ale aj od fyzického a emočného rozpoloženia, či od fázy jej menštruačného cyklu.

Mokrý orgazmus alebo ženská ejakulácia 

Rada by som sa viac dotkla mokrého orgazmu, či ženskej ejakulácie. Ide o orgazmus, ku ktorému dochádza vďaka dráždeniu G orgánu. Milé dámy, ide len o mýtus a mylné presvedčenie, že tento orgazmus môže dosiahnuť len pár vyvolených žien. Každá z nás má tento orgán, ide vlastne o ženskú prostatu, ktorej sa venovalo  viacero výskumov. Žiaden výmysel, ale naozaj dokázaný fakt. A nielenže každá žena tento orgazmus dosiahnuť môže, ale pre ženu má tento orgazmus skutočne liečivý účinok, pretože ovplyvňuje celý nervový systém.

Mokrý orgazmus poznali mnohé staré kultúry a považovali ho za posvätný. Z tej našej sa úplne vytratil, čo nám teraz prináša obrovský dar možnosti opäť ho objavovať. A my si to môžeme skutočne užívať, hrať sa s tým, oživovať po storočiach naše ženské telá.

 sheela-na-gig

Ako začať ... 

...nerada dávam návody, to je niečo, čo potrebuje naša hlava a ako som už písala, vhodnejšie je sa úplne uvoľniť len do tela a myseľ vypnúť.

Začnite v prvom rade vyživovať svoje telo i dušu. Nájdite si čas samé na seba....bez výhovoriek. Čas sa vždy dá nájsť. Nepotrebujeme dušu vyživovať bordelom z TV, ani neplodnými, nikam vedúcimi debatami o druhých a o tom, čo sa kde a komu stalo. Vyčleňte si čas pre seba. Venujte samé sebe prechádzku v prírode, či priestor pre ničím nerušený tanec, zájdite na masáž, do divadla, na chutnú večeru, nalejte si pohár kvalitného vína, prečítajte si hodnotnú knižku, počúvajte hudbu. Doprajte si práve to, po čom túžite, ale z rôznych dôvodov si to odopierate. A pokračujte. Nezastavte sa. Doprajte si samotu, len tak byť sama so sebou v tichu, pýtajte sa samé seba, vyjadrite emócie, plačte, kričte, smejte sa... Posaďte sa nahé pred zrkadlo a pozerajte na svoje krásne telo. Krásne....krásna je každá časť. Pozerajte najviac na tie časti, ktoré neprijímate a opäť plačte, kričte, smejte sa.... Dotýkajte sa svojho tela, dotýkajte sa ho s láskou, doprajte pozornosť každému miestečku. Dýchajte, vzdychajte, kričte, plačte či sa smejte...púšťajte von to, čo cítite. Vnímajte len svoje telo a pocity v ňom. Doprajte si čas, kým prejdete k stimulácii G orgánu. Môžete sa najskôr dotýkať svojej jóni len zvonka.

orgazmicka-zena

Kde nájdeme G orgán?

V mieste medzi klitorisom a vchodom do vagíny je ústie močovej trubice a tu začína aj G orgán. Môžete sa ho začať v tomto mieste jemne dotýkať, potom pomaly prechádzať prstom hlbšie do vagíny na strane k brušku. Budete cítiť menej hladký povrch, viac akoby vráskavý. Nechcem tu písať ako máte postupovať, pretože každá z nás je iná. Ale presne tu sa tento orgán nachádza a vy ho len objavujte, hrajte sa s ním. Niekedy sa vám môže zdať, že potrebujete ísť cikať, čo je práve ten pocit tesne pred mokrým orgazmom. Len sa ho nezľaknite a ešte viac sa uvoľnite. Keď bude pocit najintenzívnejší, skúste zatlačiť svaly panvového dna smerom von. Neskôr už nebudete vôbec myslieť na to, kedy zatlačiť :-)....pôjde to všetko úplne samé. Budete ejakulovať. Ak nie, opäť sa len uvoľnite a stimulujte, nikam sa neponáhľajte. Nemusí sa to podariť na prvý a ani na desiaty krát. Je to zábava, takže si nájdite na seba čas a hrajte sa s tým. Raz to príde :-).

 vagina-ruzenin

Pri stimulácii orgánu G vám môžu byť nápomocné aj dildá z nášho eshopu.  

Článok napísala Zuzana Hrúzová.