Kamenné vajíčko nielen ako podpora plodnosti

Kamene – v ich mágiu a silu verím už dávno. Mám ich rozostavané rôzne v miestnostiach, dávam ich na oltár pri seminároch. To, že sa dajú využívať aj inak než na ozdobu interiéru viem dlho, dokonca to na ženských seminároch preberáme a kedysi sme z nich vyrábali ochranný pás “posvätnej prostitutky”. Až tento rok som s nimi začala viac experimentovať – ako by ma zavolali, nech s nimi pracujem i vnútorne a liečim svoje zranenie silou matky zeme. A ako to tak býva, kam ide pozornosť, to rastie…naraz som sa ocitla v Thajsku na seminári Mystical dance uprostred kruhu 35 žien pri rituálnej práci s vaginálnym vajíčkom.

To, že kamene liečia, je jasné. Že dokážu posilňovať panvové dno je tiež jasné. Ničmenej spôsob, akým s nimi naša lektorka pracovala, ma úplne nadchol. Tak by som sa  s vami rada podelila o pár postrehov a tipov, ktoré môžete využiť i doma.

Video zo seminára Mystical dance.

Rituál

Vaše príprava

Na celý rituál pripravte svoje telo. Umyte sa, vezmite si niečo pekné na seba. Nalaďte prostredie - sviečky, hudba,... Zaistite, aby vás nikto nerušil. Doprajte si masáž pŕs.

Príprava vajíčka

Okrem fyzickej očisty vajíčka v horúcej vode, prípadne nabitia slnkom či mesiacom (podľa typu kameňa), je veľmi dôležitý váš zámer. Rozprávajte sa s vajíčkom, hýčkajte ho, dávajte doň svoje modlitby a priania. Tancujte s ním alebo s ním meditujte. Doprajte mu voňavý kúpeľ v esenciálnych olejoch, požehnajte mu s okvetnými lístkami ruží…fantázii sa medze nekladú.

Samotný rituál

Zapáľte sviečku, nad ktorou ho naposledy očistíte. Vložte zámer tak, že ho podržíte v oboch dlaniach pred tretím okom, potom klesnete ku krčnej čakre, kde vaše prianie podporíte (môžete i vysloviť nahlas) a nakoniec priložte k srdcu. 

Ľahnite si, aby ste kamenné vajíčko mohli pohodlne zaviesť do vášho lona (tie z vás, ktoré máte strach vajíčko zavádzať dnu, si ho položte na podbruško). Chovajte sa k nemu ako k milencovi. Prvý krát to skutočne môže byť ako vaše prvé milovanie, tentokrát plne vo vašej réžii a veľmi citlivé. Dajte si čas, aby ste zacítili, že ho vaša jóni naozaj prijíma. Až bude vajíčko dnu, môžete jemne stahovať svaly, krúžiť panvou, otočiť sa na brucho…čokoľvek vás napadne a bude pre vás pohodlné. Dokonca s ním môžete i tancovať :)

Po ukončení celého rituálu vajíčko “porodíte”, môžete ho chvíľu s vďačnosťou podržať v dlaniach, cítiť teplo vašeho lona. A opäť prejdite k očisteniu.

vaginalne-vajicka-ritual

Otázky, ktoré nás napadli a moje osobné komentáre:

Vajíčko s otvorom alebo bez?

Je to individuálne. Pokiaľ máte lepší pocit z vajíčka s otvorom a teda so šnúrkou, využite to. Je pravda, že v prípade šnúrky (praktické je používať nenavoňanú nevoskovanú zubnú niť) môžete pracovať s ťahom a tlakom pri vyťahovaní a viac precvičovať svaly. Niekto má zase radšej z hygienických dôvodov vajíčko bez dierky. Nemusíte sa báť, ono ide vždycky vyčistiť. Ide o vašu intuíciu a o to, čo vás viac priťahuje.

Nemôže sa vo mne stratiť? Dostanem ho von?

Verte mi, vaša jóni nie je čierna diera a len tak sa tam nič nestratí. Obzvlášť kameň, ktorý niečo váži. Pokiaľ nejde von, asi má ešte dôvod vo vás zostať. Ničmenej nakoniec ho vždy porodíte (skúste sa dať do podrepu, uvoľniť svaly a tlačiť).

Ako dlho a ako vedomo s ním pracovať?

To je zas veľmi individuálne. Je to asi ako s každou praxou, keď sa robí častejšie, má to výsledky. Stačí napr. 5 minút denne. Ničmenej čas je úplne na vás a na vašom komforte. Môžete sa s tým hrať a experimentovať. Napríklad sledovať sny, ktoré sa vám zdajú, keď ho máte cez noc. Opäť nemôžem odporučiť nič iné ako nasledovať intuíciu.

Akým spôsobom ho čistiť?

Varením kamene strácajú lesk, stačí ho dať na 10 minút do horúceho kúpeľa. Ďalšie možnosti sú rovnaké ako u kameňov – morská voda, vykurovanie, slnenie či mesačný svit…

Môžem kamenné vajíčko používať i pri menštruácii?

Pokiaľ vás nič nebolí a vaše telo si to žiada, nie je s tým vôbec žiadny problém. Rovnako ako s milovaním pri vašom cykle.

Čo keď mi nepôjde vložiť?

Je možné, že ho niekedy vaša jóni nebude chcieť. Buďte trpezlivé, dajte si čas a kľudne to skúste inokedy. Pre lepšiu  lubrikáciu použite napr. čistý kokosový alebo iný neutrálny olej.

Kamenné vajíčko si môžete objednať aj v našom eshope.

Článok napísala Petra Cihlářová, konzultantka, ktorá vo veľkej poradenskej spoločnosti prepája biznis a spiritualitu a vo voľných chvíľach podporuje ženy na ich ceste k sebe. www.petracihlarova.cz / kurzy v Praze v Maitrea. Preložila Zuzana Hrúzová.