Essentials for Zula: Príbeh otca a dcéry

V tomto článku by sme vám moc rady predstavili novú značku, ktorá obohatí náš ženský e-shop Maluna a zároveň tak rozšíri ponuku spodného prádla a to konkrétne podprseniek. Poďme sa pozrieť, čo všetko táto značka ponúka a nahliadnuť do ich zákulisia. 

Essentials for Zula je malá rodinná značka, ktorá veľmi precízne vyrába krásne braletky, vkusné plavky a pohodlné oblečenie pre cvičenie jógy. Táto značka je nasatá esenciou svetla letných dní, zdravým životným štýlom a potenciálom veľkého dobrodružstva. Spodné prádlo značky Essentials for Zula je pohodlné, strečové, cenovo dostupné a kvalitne vyrobené tak, aby vydržalo.

essentials-for-zula-1

Braletky od Essentials for Zula

Začiatky firmy

Dcéra Delia z našej dvojice „dcéra&otec“ vyrastala v rodine, kde design a výroba odevov mali svoju dlhoročnú tradíciu. Jej otec je napoly Rakúšan a napoly Thajčan. Od malička mu Delia pozerala pod ruky a naučila sa tak najrôznejšie techniky a postupy šitia oblečenia. Láska k remeselnej tradícii sa do nej vtlačila už v útlom veku. Po svojom otcovi zdedila veľký zápal a cit pre prácu. Po svojej maminke zas inštinkt pre módu. A tak v sebe prepojila to najlepšie po svojich rodičoch a založila značku Essentials for Zula.

essentials-for-zula-1 (1)

Zula

Meno Zula, ktoré je súčasťou názvu značky, bolo vybrané zámerne, lebo sa jedná o pomerne neznáme ženské meno. Práve vďaka tomu, že sa jedná o cudzie ženské meno, dovoľuje začať a budovať celý koncept novo a od nuly. Navrhuje „esenciálne“ kúsky, ktoré by mali byť súčasťou šatníka každej ženy. A to všetko naviac za použitia iba tých najpohodlnejších látok.

Začiatky firmy sa datujú do roku 2015 a mali podobný priebeh ako u veľa ďalších malopodnikateľov. Začínalo sa v malej izbe, ktorá okrem svojej funkcie spálne zároveň slúžila tiež ako showroom, štúdio a kancelária. Dnes Delia žije vo Viedni a Bangkoku, pracuje po boku svojho otca a starostlivo tvorí svoj slow fashion projekt.

Vlastná produkcia

Pre značku Essentials for Zula pracuje tím šiestich krajčírok a krajčírov, ktorí majú ten správny zápal pre tvorbu oblečenia. Ich vek sa pohybuje v rozmedzí od 35-40 rokov a väčšina z nich v tejto továrni pracuje viac než desať rokov.

essentials-for-zula-2

Produkty značky Essentials for Zula vznikajú v Thajsku.

Radikálna transparentnosť

V odevnom priemysle môže ísť o „veľký a špinavý business“: nízka mzda, nebezpečné podmienky, tlak na výrobu vo veľkom množstve.  Ale v Essentials for Zula sa na to rozhodli ísť inak. Majú hneď niekoľko spôsobov „ako na to“. Tak napríklad: pri strihaní jednotlivých častí odevov môže dochádzať k veľkým prestrihom a teda i k plytvaniu materiálom. Preto sa rozhodli tento úkon pojať zároveň ako hru Tetris. Látky prichádzajú v roliach a osoba, ktorá sa odborne nazýva plánovač značiek, starostlivo pri rozkresoch všetko plánuje tak, aby sa látka využila na maximum. Tým sa znižuje tvorba nadbytočných odstrižkov látok.

A čo pracovné podmienky a kultúra na pracovisku? Delia ju popisuje ako veľmi bezstarostnú, kedy sa všetci môžu vyjadriť k jednotlivým postupom a nápadom. Vďaka thajskému počasiu môžu všetci chodiť v žabkách, a keď nastane náročná situácia, dajú si donut a idú sa spoločne prejsť na bicykli a vyčistiť si hlavu (kto by takéto postupy neuvítal i u nás, však?).

essentials-for-zulu-3

Látky z lokálnych zdrojov

Látky, ktoré sa používajú na výrobu oblečenia Essentials for Zula, sa vyrábajú a tiež farbia v Thajsku. Výber prebieha veľmi starostlivo tak, aby sa jednalo o udržateľné a zároveň kvalitné materiály. Používaná bavlna má certifikáciu GOTS. Certifikát potvrdzuje, že výroba a všetky postupy prebieha v súlade s princípmi Fair Trade. V bavlne s touto certifikáciou nie sú pesticídy, herbicídy, ťažké kovy a ďalšie látky, ktoré sú (bohužiaľ) v konvenčne pestovanej bavlne bežné. Vysoké kritéria robia z GOTS najuznávanejší certifikát pre hodnotenie kvality bio bavlny. Ďalší materiál Modal (prírodný materiál, druh viskózy) a umelý hodváb sa vyrába z ekologickej buničiny, čo je zároveň šetrné k životnému prostrediu. Má však i ďalšie veľké výhody, napríklad dlhá životnosť materiálu, priedušnosť, príjemný pocit na tele a odvádzanie potu.

Odevy sú farbené pomocou farbív, ktoré neobsahujú azofarbivá. Tie sú totiž škodlivé pre životné prostredie, ale tiež pre pokožku. Značka Essentials for Zula si ale uvedomuje, že je stále čo zlepšovať, a tak hľadá aj ďalšie nové spôsoby a sú tu otvorení zmenám a novým výzvam.

Pohodlné materiály a nádherné strihy

Braletky Essentials for Zula sú štýlové, krásne, ale tiež mäkké a pohodlné. Môžete si ich vziať na šport, do telocvične a sú vhodné tiež na každodenné bežné nosenie. Urobíte s nimi tiež veľkú parádu na festivaloch! Netradične riešená zadná časť podprsenky ohromí (možno aj ochromí) v kombinácii so šatami či tričkom s odhaleným chrbtom. Podprsenky sú maximálne pohodlné a pružné. Pre pohodlie i skvelý pocit z krásnej a nápaditej podprsenky odporúčame braletku Essentials for Zula do každej ženskej skrine!

essentials-for-zulu-4
Braletky Essentials for Zula sú tak krásne, že sme nevedeli, pre ktoré sa rozhodnúť, a ktoré do nášho eshopu zaradiť!

 Veríme, že si ich zamilujete rovnako ako my.

Nájdete ich u nás v eshope MALUNA.sk!