Menštruačné nohavičky SaYu

Menštruačné nohavičky si postupne získavajú pevné miesto medzi hygienickými pomôckami na našom trhu. Aj keď v zahraničí nie sú menštruačné nohavičky žiadnou novinkou, u nás stále ešte mnoho žien nevie ako presne fungujú. V Čechách sa ale našlo hneď niekoľko šikovných nadšencov, ktorí sa pustili do výroby. A tak po značke Meracus a Snuggs vítame na trhu značku SaYu!

Nohavičky SaYu sú ušité v českej firme s dlhou tradíciou. Prevažná časť materiálov pochádza rovnako od českých výrobcov. Unikátna nepriepustná membrána SAYUtech bola vyvinutá priamo pre tento produkt špičkovým odborníkom na nanotechnológie a následne otestovaná na českej univerzite.

menstruacne-nohavicky-sayu

Menštruovať s eleganciou

Nové české menštruačné nohavičky sú samozrejme pohodlné, bezpečné, ekologické... Ale s nohavičkami SaYu nielen chránite prírodu, ale zažívate pocit slobody a elegancie. Môžete si vyberať hneď z niekoľkých typov a farieb!

Nohavičky SaYu prichádzajú i s novou unikátnou technológiiou a s odlišným dotykovým materiálom než majú iné menštruačné nohavičky na tuzemskom trhu.

menstruacne-nohavicky-sayu-material

Menštruačné nohavičky sú vlastne nohavičky a látková vložka, ktorá je všitá do vnútra. Dotyková vrstva nohavičiek SaYu je z merino úpletu - tento materiál u žiadnych iných nohavičiek nenájdete. Vlna má antibakteriálne účinky, je neuveriteľne príjemná ku pokožke a zaisťuje pocit sucha. Krv je odvádzaná z dotykovej merino vrstvy do vnútornej savej vrstvy z bambusu. Bambusové materiály majú výrazne vyššiu savosť než bavlna a majú tiež antibakteriálne účinky, čo obmedzuje tvorbu zápachu. Pod savou vrstvou je vložená nepriepustná, ale zároveň priedušná membrána SAYUtech. Vonkajší materiál je vždy elegantný a líši sa u rôznych typov nohavičiek.

Ako menštruačné nohavičky SaYu používať

Funkčná vložka vnútri menštruačných nohavičiek SaYu má skvelé savé vlastnosti a s pomocou nepriepustnej membrány vydrží až 8-12 hodín. Nohavičky SaYu sa teda hodia

  • pri slabej menštruácii i špinení,
  • pri normálnej menštruácii k dennému noseniu,
  • pri silnejšej menštruácii,
  • pri inkontinencii.

Je dôležité vybrať si nohavičky nielen podľa vzhľadu, ale i podľa savosti. Pokiaľ ich chcete používať pri silnejšej menštruácii ako samostatnú hygienickú pomôcku, potom voľte savejšie typy. Sú to jednoduché nohavičky bez krajky:

menstruacne-nohavicky-sayu-silna-menstruacia

Pokiaľ sa vám páčia krajkové typy, ale máte silnú menštruáciu, nebojte sa ich kombinovať s ďalšou hygienickou pomôckou. Môžete použiť menštruačný kalíšok alebo hubku, ale tiež jednorázovú vložku. Vložku odporúčame použiť bez krídelok. Nohavičky fungujú ako poistka a krídelká u vložky by boli už zbytočné.

Pranie menštruačných nohavičiek

Než začnete nohavičky používať, vyperte ich. Ručne alebo v práčke s teplotou do 40 °C s odstreďovaním 1000 otáčok. Dôležité je použitie tekutého pracieho prípravku bez aviváže. Sypký prací prostriedok by mohol poškodiť membránu. Odporúčame na pranie značku Ulrich alebo Yellow & Blue, ktoré sú nielen šetrné a funkčné, ale i bez zbytočnej chémie (šetríte teda prírodu i svoje intímne partie).

Po vyprání nechajte menštruačné nohavičky otočené naruby uschnúť.

Použité nohavičky vypláchnite v studenej vode, možno použiť i mydlo (napríklad žlčové mydlo na škvrny), ale nie je to nutné. Potom ich vyperte v práčke na 40 °C a nechajte ich uschnúť otočené naruby. (Nohavičky môžete vyprať i neskôr po predpraní, ale medzitým ich nechajte uschnúť otočené naruby.)

O značke SaYu

SaYu je rodinná firma, ktorá bola založená v roku 2019. Rok predtým sa jej členovia venovali vývoju technológie, navrhovaniu strihov, hľadaniu kvalitných materiálov a výrobcov. A súčasným výberom rôznych dizajnov to rozhodne nekončí. Jana a jej kolegovia stále pracujú na nových modeloch a na zdokonalení technológie.

Menštruačné nohavičky si môžete zakúpiť v českom e-shope Maluna.cz alebo nám napíšte na mail info@maluna.sk o aký typ nohavičiek by ste mali záujem.