Pozitívne účinky turmalínu v aniónových vložkách

Polodrahokam turmalín je v posledných rokoch stále  častejšie zmieňovaný v súvislosti so svojimi pozitívnymi účinkami na ľudské zdravie. Nájdete ho i v antibakteriálnych vložkách Gift Pads, ktoré pomáhajú zlepšiť váš komfort v priebehu periódy a predovšetkým pri opakujúcich sa vaginálnych zápaloch. Je teda na mieste dozvedieť sa o turmalíne viac. 

Nejde ani tak o účinky ezoterické a psychické, ktoré sú prisudzované mnohým minerálom, ale o vedecky overené účinky tohto polodrahokamu. Turmalín sa vyskytuje v prírode v najrôznejších farbách, od ružovej a modrej, cez zelenú či žltú až takmer k čiernej. Dnes je dobre známy fakt, že napomáha telu v detoxikačnom procese - vylučuje záporné ióny a infračervené žiarenie. Ak je kameň vystavený vyššiemu tlaku, alebo ak dôjde k jeho rýchlemu ohriatiu či schladeniu, vytvorí sa elektrický náboj a turmalín je ako jeden z mála minerálov schopný emitovať infračervené vlny a záporné ióny.

 turmalin

Fotografia od “Geological Survey of Sweden SGU” licencovaná pod CC BY 2.0.

 A prečo by nás vlastne mal zaujímať minerál, ktorý vydáva infračervené žiarenie a negatívne ióny? Dlhovlnné infračervené žiarenie a negatívne ióny totiž veľmi jemne liečia, stimulujú a detoxikujú fyzické telo, rovnako ako i myseľ.

Dr. Zareen Roohi Ahmed, ktorá založila spoločnosť Gift Wellness, sa z vlastnej skúsenosti presvedčila o pozitívnych účinkoch tohto polodrahokamu a rozhodla sa ho využiť pri vývoji vlastnej značky aniónových vložiek: „Blízko Islamabádu sme s mojou maminkou navštívili čínskeho bylinkára, ktorý dal matke nejaký pás, aby ho nosila. Tento pás obsahoval materiál vyrobený z minerálu nazývaného turmalín. Skutočne jej to pomohlo s krvným obehom, vyrovnaním hormonálnej hladiny a začala lepšie spať.

Negatívne ióny sú pre nás pozitívne

Negatívne/záporné ióny vylučované prírodným turmalínovým jadrom sú molekuly bez chuti a bez zápachu. Vysoké koncentrácie negatívnych iónov nájdete v horských lesoch, pri vodopádoch, na pláži, skrátka všade tam, kde je energizujúci a osviežujúci čerstvý vzduch. Prečo toľko vyhľadávame pobyty pri mori alebo dovolenku na horských hrebeňoch? Negatívne ióny totiž pomáhajú zmierniť stres, depresiu a zlepšujú vašu vitalitu. Čím vyššie je množstvo záporných iónov vo vzduchu, tým je vzduch čistejší. Boli dokázané účinky turmalínu na stabilizáciu nervového systému, podporu krvného obehu, zlepšenie pozornosti a tento minerál i posiluje imunitný systém. 

Záporné ióny vo vložkách GIFT Pads redukujú pocity únavy počas periódy v dôsledku preukázateľného zvýšenia hladiny kyslíku v krvi. Uvolňuje sa napätie v žalúdku a upokojújú sa nervy prostredníctvom posilnenia autonómnych funkcií organizmu. Detoxikačný efekt záporných iónov pomáha čistiť krv a obnovovať zdravé pH v intímnej oblasti. Záporné ióny ďalej posilňujú imunitný systém a podporujú obnovu buniek.

anionove-vlozky-gift-pads

Za viac než pol storočia skúmania vzťahu negatívnych iónov a zdravia sa odborníci zhodli na tom, že naše zdravie je hlboko ovplyvnené kvantitou a kvalitou negatívnych iónov, ktorými je nasýtené životné prostredie, v ktorom žijeme.

Záporné ióny sú i veľmi dôležitým faktorom našej nálady. Michael Terman z Kolumbijskej univerzity v New Yorku záporné ióny skúmal a uvádza nasledujúce: „Záporné ióny vo vzduchu vytvára búšenie príboja, alebo ich môžete sami cítiť po jarnej búrke, kedy ľudia zažívajú akúsi osviežujúcu náladu.“ Okrem toho výskum Kolumbijskej univerzity týkajúci sa zimných depresií ukázal, že depresie možno ovplyvniť pomocou negatívnych iónov podobne ako pomocou antidepresív, a to úplne bez vedľajších účinkov. Záporné ióny zvyšujú množstvo kyslíku, ktorý prúdi do mozgu a zvyšujú tak jeho mentálnu energiu.

Žiarenie, ktoré prospieva

Dlhovlnné infračervené žiarenie nemá nič spoločné ani s UV žiarením (ktoré spaľuje a poškodzuje kožu) ani s radioaktivitou. Už dlhé roky je využívané v oblekoch astronautov agentúry NASA alebo k zahrievaniu novorodencov v nejednej nemocnici celého sveta. Preniká kožou do tkanív, transformuje energiu svetelnú na tepelnú a prináša touto cestou telu mnohé pozitíva.

Infračervené lúče, ktoré mimo iného vyžaruje i turmalín, sú neviditeľné vlny energie, ktoré majú schopnosť prestúpiť všetkými vrstvami kože a pôsobiť v oblasti svalov, kostí a vnútorných orgánov. Infračervené žiarenie tiež veľmi šetrne zvyšuje prietok krvi rozširovaním kapilár, čím dochádza k podpore okysličenia krvi, rýchlejšej regenerácii a detoxikácii orgánov.  Jedná sa o detoxikáciu v najhlbšom slova zmysle, ktorá vyhľadáva i skryté toxíny. V podobe aniónových vložiek s turmalínom infračervené lúče napríklad odstraňujú nepríjemný zápach a znižujú kyslosť v krvi.

Zhrnutie účinkov turmalínu:

  • detoxikácia
  • napomáha spaľovaniu tukov
  • zlepšuje problémy so zadržovaním vody
  • podporuje krvný obeh, okysličovanie krvi a metabolizmus
  • pomáha čistiť pečeň a ľadviny
  • je prírodné antidepresívum

Článok napísala Andrea Mouaddab Vémolová. Preložila Zuzana Hrúzová. Zdroje: www.globalhealingcenter.com a www.giftwellness.cz.

Aniónové vložky je možné zakúpiť v eshope Maluna.cz.