Menštruačný kalíšok Yuuki

Yuuki je menštruačný kalíšok vyrobený v Českej republike. Vyrába sa iba v čírej variante zo silikónového materiálu. Jedná sa o materiál najvyššej kvality schválený pre použitie v zdravotníctve a v potravinárskom priemysle.

Po stranách kalíšku Yuuki sú objemové rysky, pokiaľ teda chcete, viete aká silná je vaša menštruácia. Na spodku kalíšku i stopke sú ryhy uľahčujúce vyberanie kalíšku. Kalíšok Yuuki je dodávaný s originálnym praktickým obalom. Obal je pevný a zabraňuje prípadnej deformácii kalíšku pri transporte.
yuuki-rainbow-kalisok-menstruacny

Zdravotná nezávadnosť kalíšku Yuuki je doložená certifikátmi, Yuuki neobsahuje farbivá ani ftaláty.

Yuuki sa vyrába v dvoch rôznych veľkostiach a variantách:

Yuuki veľkosť 1 je menší kalíšok určený pre dievčatá a ženy pred pôrodom. Má priemer 42 mm a dĺžku 50 mm, objem kalíšku je 19 ml. Dĺžka stopky je 18 mm.

Yuuki veľkosť 2 (väčší kalíšok) je určený pre všetky ženy, ktoré už rodili. Pre ženy majúce pravidelný sexuálny život a pre ženy staršie ako 28 rokov. Má priemer 47 mm a dĺžku 53 mm, objem kalíšku je 30 ml. Dĺžka stopky je 18 mm.

Veľkosť je uvedená na hornom okraji každého kalíšku (naproti nápisu Yuuki) a to číslom 1 alebo 2. Presne určiť veľkosť akú žena potrebuje samozrejme dopredu nejde. Hodnoty sú iba orientačné a závisí na viac faktoroch. Pokiaľ si nie ste istá, odporúčame zakúpiť väčší kalíšok. Keď bude kalíšok príliš veľký, môžete si ho nechať na neskoršiu dobu a zakúpiť si kalíšok menší. 

Yuuki CLASSIC má jemnosť "Shore 60" (termín pre popis flexibility materiálu). Kto by si mal vybrať kalíšok Yuuki Classic?

  • Každá žena s pevným svalstvom panvového dna (väčšinou mladé ženy a tie, ktoré pravidelne cvičia).
  • Každá žena s normálnou citlivosťou (žiadne problémy s používaním tampónov).

Yuuki SOFT má jemnosť "Shore 40". Kto by si mal vybrať kalíšok Soft?

  • Ženy, ktoré majú pri použití tampónov problémy ako je pocit tlaku a bolesť.
  • Ženy, ktorých svaly panvového dna sú skôr slabšie. 

Chcete si ku kalíšku Yuuki kúpiť aj farebné látkové vrecko? Vyberte si z našej ponuky a objednajte si ho spolu s kalíškom!

yuuki-soft-classic-1-2

V čom sa Yuuki líši od ostatných kalíškov?

Kalíšok Yuuki je unikátny hlavne krúžkom umiestneným na vnútornej strane kalíšku, ktorý zabraňuje rozliatiu obsahu pri manipulácii, a tiež úplne originálnym praktickým obalom.

Obal kalíšku Yuuki - kelímok - je pevný. Možno ho použiť k jednoduchej sterilizácii menštruačného kalíšku v mikrovlnnej rúre.

Výhody kelímku:

  • rýchla a jednoduchá sterilizácia
  • nemusíte opakovane kupovať pomôcky k sterilizácii
  • sterilizaciu môžete ľahko robiť v mikrovlnke v práci alebo u kamarátky
  • ľahký kelímok môžete použiť i na cestách, kde budete mať k dispozícii mikrovlnku
  • predídete hádkam s partnerom, v ktorom hrnci si môžete vyvariť kalíšok :)

Použitie: Menštruačný kalíšok vložíte do kelímku a dolejete ho čistou vodou (kalíšok musí plávať). Vložte kelímok do mikrovlnnej rúry a nastavte príkon tak, aby sa voda v kelímku začala variť (nastavenie sa líši u rôznych typov rúry). Vo väčšine prípadov je nutné nastaviť stredný stupeň.

Pri vyberaní kelímku z mikrovlnnej rúry buďte opatrná, aby ste sa neobarila.

yuuki-sterilizacny-kelimok

 

 

Je možné, že kalíšok časom zmení farbu a nebude už úplne číry. Tento proces je úplne prirodzený a jedná sa iba o vizuálnu zmenu, ktorá je daná vlastnosťami materiálu. Typy na čistenie nájdete v článku Ako vyčistiť menštruačný kalíšok.

Chcete si tento menštruačný kalíšok hneď objednať? Yuuki v eshope maluna.sk