Menštruačný kalíšok Silky Cup

Silky Cup je menštruačný kalíšok vyrobený v Indii z TPE (termoplastický elastomer), čo je materiál, z ktorého sa vyrábajú napríklad detské cumlíky a tiež nemecké kalíšky Me Luna. Kalíšok Silky Cup je navrhnutý tak, aby jeho čistenie bolo jednoduché, vnútorný i vonkajší povrch kalíšku je hladký. Materiál je odlišný od hladkého silikónu, takže problémy pri manipulácii s ním nie sú.

Silky Cup sa vyrába iba v jednej bezfarebnej variante. Kalíšky majú okrem medzinárodných certifikácií i certifikáciu Štátneho zdravotného ústavu (SZÚ). Výrobca uvádza životnosť až 10 rokov pri správnej starostlivosti.

Silky Cup sa vyrába v troch rôznych veľkostiach:

Silky Cup S je najmenší kalíšok určený pre mladé dievčatá. Má priemer 40 mm a dĺžku 50 mm, objem kalíšku je 18 ml. 

Silky Cup M určený ženám, ktoré majú strednú postavu, nerodili a majú pod 30 rokov. Má priemer 43 mm a dĺžku 54 mm, objem kalíšku je 25 ml. 

Silky Cup L je pre všetky ženy, ktoré majú viac než 30 rokov, ktoré už rodili alebo ktoré majú robusnú postavu. Má priemer 46 mm a dĺžku 55 mm, objem kalíšku je 29 ml.

Stopka uľahčujúca vybratie je rovná a plná, dĺžka stopky je 14 mm.

menstruacny-kalisok-silkycup

Čistenie a skladovanie kalíšku Silky Cup

Potom, čo menštruácia skončí, použite na umytie kalíšku jemné mydlo a vodu. Pokiaľ by ste chceli, môžete použiť pre čistenie aj kombináciu octu, oleja Tea Tree a vody. Potom kalíšok uložte do látkového vrecka (je súčasťou balenia) na suchom mieste. Neukladajte kalíšok do plastového vrecka alebo vzduchotesnej nádoby, na kalíšku by sa mohla objeviť plieseň. Nenechávajte kalíšok vystavený slnečnému žiareniu. 

U väčšiny značiek menštruačných kalíškov je odporučovaná sterilizácia aspoň raz za mesiac. Odporučené spôsoby a čas sterilizácie se líši. Výrobca kalíšku Silky cup odporúča sterilizáciu v prvý deň menštruácie - pred prvým použitím. Tri spôsoby sterilizácie sú:

Nepoužívajte umývačku k čisteniu kalíšku Silky Cup. Aj keď kalíšku nevadí teplo, chemikálie a čistiace prostriedky ho môžu poškodiť alebo na ňom zanechať zbytky, ktoré potom spôsobia podráždenie alebo infekciu. Jemné mydlo a voda sú najlepší pomocníci pri udržovaní čistoty kalíšku.

Pokiaľ sa na kalíšku objavia ryhy, škrabance alebo praskliny, je čas ho vymeniť. Zafarbenie kalíšku je normálne a môže byť odstranené pomocou liehového roztoku.

Menštruačný kalíšok Silky Cup si môžete objedať v našom eshope maluna.cz.