Menštruačný kalíšok Naturcup

Menštruačný kalíšok Naturcup je vyrobený v Španielsku zo 100% hypoalergénneho mäkkého lekárskeho silikónu. Je dodávaný spoločne s látkovým vreckom, které slúži pre úschovu kalíšku mimo obdobia menštruácie. Vrecká tohto kalíšku sú v prírodnej farbe s farebným povrázkom podľa zvolenej veľkosti kalíšku. Pokiaľ túžite po pestrofarebnom vrecku, možno ho doobjednať.

Naturcup sa vyrába v troch rôznych veľkostiach:

Veľkosť 0 je odporúčaná pre dievčatá do 18 rokov, ktoré nemajú pravidelný pohlavný styk a ich menštráucia je slabšia. Kalíšok má priemer 40 mm a dĺžku s guličkou 56 mm. Obsah kalíšku je 10 ml.

Veľkosť I je pre ženy od 18 do 30 rokov, ktoré nerodili alebo rodili cisárskym rezom. Kalíšok má priemer 43 mm a dĺžku s guličkou 65 mm. Obsah kalíšku je 15 ml.

Veľkosť II je pre ženy nad 30 rokov a aj pre mladšie ženy, ktoré už rodili. Kalíšok má priemer 47 mm a dĺžku s guličkou 65 mm. Obsah kalíšku je 20 ml.

naturcup-menstruacne-kalisky 

Menštruačný kalíšok Naturcup je zakončený guličkou. Tá je tak pevná, že za ňu bez obáv môžete kalíšok vytiahnuť (podobne ako tampón, ale kalíšok sa nezavádza tak hlboko). Na rozdiel od kalíškov so stopkou (Mooncup, Lunette, LadyCup ...), nie je potrebné u kalíšku Naturcup nič strihať.

Pre ľahšie vybratie má Naturcup v spodnej časti z vonku ryhy, aby sa zabránilo prekĺznutiu pri vyberaní. Je vybavený dvoma meracími linkami a má vyššiu kapacitu pre zhromažďovanie menštruačnej krvi než bežné tampóny.

Výrobca odporúča vyprázdňovať kalíšok v závislosti na sile menštruácie približne 2-5 denne.

menstruacny-kalisok-naturcup 

Čím sa Naturcup líši od ostatných kalíškov?

Okrem guličky ako zakončenie kalíšku, je rozdiel aj v otvoroch pri obvode. Pre ľahšie vybratie kalíšku sú väčšie, takže manipulácia s kalíškom je pohodlnejšia a k čisteniu netreba žiadne ostré predmety.

Naturcupponúka tri veľkosti a vďaka tomu dokáže uspokojiť všetky obdobia života ženy. Najmenšia veľkosť je ideálna pre dievkčatá, ktoré ešte nemali pohlavný styk. Najväčší kalíšok je navrhnutý pre ženy, ktoré už rodili viackrát. Vďaka tomuto skoro nepatrnému rozdielu ženu netrápi pretekanie kalíšku a zároveň sa nemusí báť, že by ju kalíšok tlačil.

Kalíšok Naturcup je oproti iným značkám skôr pevnejší, takže nehrozia problémy s rozvinutím po zavedení a je vhodný aj pre ženy, ktoré majú veľmi pevné svalstvo panvového dna (väčšinou športovkyne). Na druhú stranu je preto nutné dobre zvoliť veľkosť, pretože príliš veľký kalíšok vás bude dosť tlačiť. 

V pohodlí počas menštruácie!

  • Použitie je rovnako jednoduché ako u tampónov.
  • Nie je treba so sebou nosiť náhradné pomôcky pre intímnu hygienu.
  • Kalíšok je neviditeľný a ani o ňom neviete.
  • Nevyžaduje tak časté vyprázdňovanie ako tampón.
  • Možno s ním robiť akékoľvek športové aktivity
  • Možno ho používať cez noc.

Naturcup® - Because using and throwing away is not a natural thing.

Chcete si tento menštruačný kalíšok hneď objednať? Naturcup u nás v eshope

Ďalšie informácie o kalíšku Naturcup nájdete na webe www.naturcup.cz