Menštruačný kalíšok Me Luna

Me Luna je prvý menštruačný kalíšok nemeckej výroby. Je vyrobený z TPE (termoplastický elastomer), čo je materiál, z ktorého sa vyrába napríklad detské cumlíky.

Kalíšok Me Luna vám ponúkame v mnohých atraktívnych farebných variantách. Vybrať si môžete nielen z rôznych veľkostí, ale aj z troch variant uľahčujúcich vyberanie kalíšku - kalíšok s klasickou stopkou, kalíšok zakončený guličkou alebo kalíšok zakončený očkom. Ponúkame tiež variantu basic, ktorá nemá žiadne zakončenie.

Me Luna má úplne hladký vnútorný povrch a tiež plnú stopku, čo uľahčuje čistenie. Na spodnej časti kalíšku sú ryhy pre ľahšie vyberanie.

Skôr sa tento kalíšok volal MeLuna, v roku 2014 došlo ale k zmene názvu na Me Luna.

Me Luna sa vyrába v ôsmich rôznych veľkostiach

Kalíšky majú 4 rôzne obvody (S, M, L a XL) a dve rôzne dĺžky (normal a shorty). Shorty sú krátke kalíšky, ktoré sú vhodné pre ženy s nízkym krčkom maternice, s prolapsom maternice či krátkou pošvou.

Veľkosť S je malý kalíšok určený pre dievčatá a mladé ženy, ktoré ešte nemali pohlavný styk alebo nemajú styk často a majú skôr slabšiu menštruáciu. Má priemer 38 mm a dĺžku 45 mm, objem kalíšku je 15 ml.

Veľkosť S Shorty má dĺžku 35 mm a objem 9 ml. Tento kalíšok je tiež mäkší než ďalšie typy. 

Veľkosť M je určená ženám, ktoré nerodili a pre tie, ktoré majú normálne silnú menštruáciu. Má priemer 41 mm a dĺžku 48 mm, objem kalíšku je cca 18 ml.

Veľkosť M Shorty má dĺžku 38 mm a objem 11 ml. 

Veľkosť L je určená pre ženy so silnejšou menštruáciou, pre ženy pred pôrodom, ale i pre tie po pôrode, ktoré sú drobnejšej postavy alebo aktívne športujú. Má priemer 44 mm a dĺžku 51 mm, objem kalíšku je cca 22 ml.

Veľkosť L Shorty má dĺžku 41 mm a objem 14 ml.

Veľkosť XL určená ženám, ktoré už rodili a pre ženy so silnou menštruáciou. Má priemer 47 mm a dĺžku 56 mm, objem kalíšku je cca 28 ml.

Veľkosť XL  Shorty má dĺžku 44 mm a objem 16 ml.

Veľkosť si vyberte podľa toho, ako silná je vaša menštruácia a podľa veľkosti pošvy. Pre ženy po vaginálnom pôrode odporúčame veľkosť L alebo XL. Mladé dievčatá a ženy môžu zvoliť veľkosť S alebo pri silnejšej menštruácii veľkosť M.

Stopka, očko alebo gulička?

Kalíšky Ma Luna sa vyrábajú so stopkou ako ostatné typy kalíškov. Za tu možno kalíšok vytiahnuť a môžete ju zastrihnúť na vám vyhovujúcu dĺžku. Môžete si ale zakúpiť aj kalíšok MeLuna zakončený guličkou alebo očkom. Výhoda je v tom, že za guličku i očko možno kalíšok dobre uchopiť a zároveň gulička ani očko nie sú pri používaní nepríjemné - čo neskrátená stopka byť môže.

zakoncenie-kaliskov

Classic, sport alebo soft?

Kalíšky Me Luna ponúkame ve troch variantách pevnosti materiálu. Variantu poznáte podľa farby a samozrejme je pevnosť uvedená i v popise kalíškov. Varianta Soft - žltý, ružový a tyrkysový kalíšok. Varianta Sport - temne fialový kalíšok. Všetky ostatné farby sú varianta Classic. 

Pevnosť Me Luna Classic má jemnosť "Shore 40" (termín pre popis flexibility materiálu).

Kto by si mal vybrať kalíšok Me Luna Classic?

  • Každá žena s normálne pevným svalstvom panvového dna (väčšinou mladé ženy a tie, ktoré pravidelne cvičia).
  • Každá žena s normálnou citlivosťou (žiadne problémy s používaním tampónov).

Pevnosť Me Luna Sport má jemnosť "Shore 50", je o 25% pevnejšiu než MeLuna Classic.

Kto by si mal vybrať kalíšok Me Luna Soft?

  • Ženy, ktoré majú pevné svaly panvového dna.
  • Ženy, ktoré sa aktívne venujú športom ako je jóga, jazda na koni, pilates, bojové umenia, tanec pri tyči apod.

Pevnosť Me Luna Soft má jemnosť "Shore 30", je o 25% mäkšia než MeLuna Classic. Oproti variante Classic môžete mať viac problémov s rozvinutím kalíšku.

Kto by si mal vybrať kalíšok Me Luna Soft?

  • Ženy, ktoré majú pri použití tampónov problémy ako je pocit tlaku a bolesť.
  • Ženy, ktorých svaly panvového dna sú skôr slabšie.

MeLuna-classic-soft-sport

Neprehliadnite článok Ako vybrať správny kalíšok Me Luna?

Čím sa MeLuna líši od ostatných kalíškov?

Hlavne materiálom, z ktorého je vyrobená. Termoplastický elastomer (TPE) sa oproti silikónu lepšie spracováva. Preto je Me Luna lacnejšia a má tiež viac variant - rôzne veľkosti a inú variantu kalíšku než so stopkou. Povrch je ako aj u silikónu, hladký a suchý. Na výrobu mnohých produktov v zdravotníctve, ktoré sa skôr vyrábali zo silikónu, je v súčasnosti používané TPE. Materiál nespôsobuje alergie, neobsahuje PVC, latex, silikón ani proteiny. Aj farebné pigmenty obsiahnuté v TPE pre farebnosť kalíškov Me Luna odpovedajú atestácii.

TPE drží viac tvar než silikón. Kalíšok teda môže byť po vybratí z obalu do oválu miesto do kruhu a tiež po použití môže mať oválny tvar - záleží na tvare pošvy.
Otvory pod horným okrajom kalíšku sú o niečo väčšie než u väčšiny ostatných kalíškov a nedochádza tak často k ich upchávaniu. Sú ale iba dva, čo niekedy spôsobuje horšie otváranie kalíšku po zavedení.

Kalíšok Me Luna vám bude doručený vrátane látkového vrecka pre úschovu kalíšku mimo obdobia menštruácie. Výrobca odporúča vyvárať kalíšek Me Luna po dobu 5 minút pred prvým použitím (potom, čo si kalíšok kúpite). Potom by ste mala kalíšok vyvariť vždy po skončení menštruácie a prípadne tiež krátko pred začiatkom ďalšej. Počas menštruácie stačí Me Lunu po vyprázdnení omyť čistou vodou, vytrieť toaletným papierom alebo vlhčeným obrúskom (odporúčame intímne obrúsky LadyWipe). Najneskôr po 8 - 12 hodinách je vždy nutné kalíšok Me Luna vybrať a vyprázdniť.

Chcete viac informácií o materiále a výrobe kalíškov Me Luna

Chcete si tento menštruačný kalíšok hneď objednať? MeLuna v eshope mojaluna.sk