Menštruačný kalíšok MASMI Organic Care

Na trhu môžeme privítať nový kalíšok: Masmi! Vyrába sa v Španielsku z hypoalergénneho materiálu TPE (termoplastický elastomer). Je dodávaný spoločne s látkovým vreckom v béžovej farbe, ktoré slúži na uschovanie kalíšku mimo obdobia menštruácie. A sám kalíšok je ružový! Krásne svietivo ružový. Má krátku, avšak pevnú stopku pre jednoduchšie vyťahovanie. Pokiaľ po vyskúšaní zistíte, že vám stopka prekáža, je možné ju odstrihnúť.  

kalisok-masmi-organic-care

Menštruačný kalíšok Masmi sa vyrába v troch rôznych veľkostiach:

Veľkosť S je pre dievčatá do 18 rokov, ktoré nemajú pravidelný pohlavný styk a ich menštruácia je skôr slabšia. Má priemer 40 mm a dĺžku 62 mm (merané so zakončením), objem kalíšku je 17 ml.

Veľkosť M je pre ženy do 25 rokov, ktoré nerodili alebo rodili cisárskym rezom. Má priemer 43 mm a dĺžku 67 mm (merané so zakončením), objem kalíšku je 25 ml. 

Veľkosť L je pre ženy staršie ako 25 rokov a pre ženy, ktoré už rodili. Má priemer 46 mm a dĺžku 67 mm (merané so zakončením), objem kalíšku je 30 ml. 

Naša poznámka: toto rozdelenie je od výrobcu, avšak z našich skúseností vieme, že nemusí platiť vo všetkých prípadoch. Sú ženy, ktoré i po pôrode majú kalíšok menšej veľkosti a naopak ženy, ktoré majú silnú menštruáciu, a preto používajú veľký kalíšok aj pokiaľ majú menej než 25 rokov. Pri našom poradenstve v Kalíšek.cz odporúčame veľkosť L ženám nad 30 rokov a po vaginálnom pôrode. Ako vybrať správnu veľkosť?

Kalíšok Masmi Cup má vyššiu kapacitu pro zhromažďovanie menštruačne krvi než bežné tampóny. Pri prvom vyskúšaní zistíte, ako často je potrebné kalíšok vyprázdňovať. Odporúčame co 6 – 8 hodín v závislosti na sile vašej menštruácie a veľkosti kalíšku.

Čím sa Masmi Cup od ostatných kalíškov líši?

Menštruačný kalíšok Masmi sa vyrába z termoplastického elastomeru, rovnako ako menštruačný kalíšok Me Luna či Silky Cup (ostatné kalíšky sú zo silikónu). Jedná sa o špeciálne vyrobený TPE materiál, ktorého výroba je prísne sledovaná. Tento typ TPE bol schválený pre výrobu lekárskych pomôcok a zariadení a nie je dráždivý pri kontakte so sliznicou. Vyrábajú sa z neho mimoiného rôzne zdravotné pomôcky pre nemocnice a pediatrické kliniky. Povrch TPE má oproti niektorým spracovaniam silikónu lepší povrch a je príjemnejší na dotyk. 

V porovnaní s ostatnými menštruačnými kalíškami patrí kalíšok Masmi skôr medzi stredne pevné kalíšky. Vyrába sa v troch veľkostiach a vďaka tomu dokáže pokryť všetky obdobia života ženy. Najmenší kalíšok je ideálny pre dievčatá, ktoré ešte nemali pohlavný styk. Najväčší kalíšok je navrhnutý pre ženy, ktoré už rodili.

menstruacny-kalisok-masmi

Menštruačný kalíšok Masmi Cup je ekologickým a cenovo výhodným riešením!

 • Je vyrobený z materiálu TPE, ktorý sa veľa využíva v lekárstve
 • Je hypoalergénny
 • Má dlhú životnosť
 • Neobsahuje silikón, latex, BPA a ftaláty
Doprajte si pohodlie i v období vašej menštruácie!

Výhody menštruačného kalíšku Masmi Organic Care

 • Použitie menštruačného kalíšku je jednoduché ako pri tampónoch
 • Avšak na rozdiel od tampónov kalíšok nespôsobuje bolesti. Ako to? Tampón totiž do seba okrem menštruačnej krvi nasáva aj poševnú vlhkosť a možno to poznáte samé, že s každým ďalším tampónom ide zavádzanie horšie, odiera vás a cítite bolesť v podbrušku. Nič z toho kalíšok nerobí, lebo krv iba zbiera. Zavádzanie kalíšku ide teda rovnako jednoducho na začiatku menštruácie i na konci. Pokiaľ vás kalíšok tlačí a spôsobuje nepríjemné pocity, znamená to, že je vybraná veľkosť na vás moc veľká - vyberte si preto kalíšok menší. Môže sa tiež stať, že na začiatku menštruácie budete potrebovať kalíšok väčší a na konci menštruácie, keď jej sila slabne, bude stačiť a vyhovovať kalíšok menšej veľkosti.
 • Nemusíte so sebou nosiť veľké množstvo náhradných pomôcok pre intímnu hygiénu.
 • Pokiaľ vyberiete správnu veľkosť kalíšku ani o ňom neviete a necítite ho.
 • Pretože má kalíšok väčší objem, nemusíte ho vyprázdňovať tak často.
 • Kalíšok je vhodnou pomôckou na najrôznejšie športové aktivity.
 • Môžete ho používať aj cez noc.
Firma Masmi

Firma Masmi, ktorá menštruačný kalíšok vyrába, sa špecializuje na výrobu jednorázových menštruačných pomôcok z bio bavlny, popôrodných pomôcok a ďalších pomôcok dennej potreby. Ich výrobky majú certifikáciu ICEA, GOTS a ISO 9001:2008.

O sebe hovoria: „Našou misiou je ponúknuť všetkým ženám zdravšiu, prirodzenejšiu a prírodnejšiu voľbu pre ich intímnu hygiénu.”

Menštruačný kalíšok Masmi Organic Care môžete zakúpiť v eshope Maluna.cz.