Menštruačný kalíšok LadyCup

Menštruačný kalíšok LadyCup je vyrobený z najkvalitnejšieho nemeckého lekárskeho silikónu v Českej republike a je schválený Štátnym zdravotným ústavom ČR. Je dodávaný spolu s látkovým vreckom zo 100% bavlny. Ku každému farebnému typu kalíšku je iné vrecko. Možno si dokúpiť aj náhradné vrecko podľa toho, ktoré sa vám páči.

LadyCup má úplne hladký povrch (vonkajší i vnútorný), čo uľahčuje jeho čistenie. V spodnej časti kalíšku a na stopke sú vystúpené bodky pre ľahšie vybratie.

LadyCup sa vyrába v čírej variante a v niekoľkých farebných variantách. Každý rok sú uvedené nové farby kalíškov vrátane atraktívnych farebných vreciek.

LadyCup sa vyrába v dvoch rôznych veľkostiach:

Veľkosť LadyCup L je odporúčaný ženám, ktoré už rodili vaginálnou cestou a tiež pre všetky ženy po dvadsaťpäťke. Má priemer 46 mm a dĺžku 53 mm, objem kalíšku je 34,3 ml.

Veľkosť LadyCup S je odporúčaná ženám, ktoré ešte nerodili, alebo ktoré rodili cisárskym rezom a nemajú ešte 25 rokov. Je to kalíšok vhodný i pre panny. Má priemer 40 mm a dĺžku 46 mm, objem kalíšku je 21,2 ml.

Vek do 25 rokov nad 25 rokov
Pôrod nebol S L
Prirodzený pôrod L L
Pôrod cisárskym rezom S L

 

Kalíšok LadyCup je zakončený asi 13 mm dlhou stopkou pre ľahšie vybratie. Skráťte si stopku na vám vyhovujúcu dĺžku. Je možné stopku i úplne odstrihnúť. Odporúčame stopku skracovať postupne, kým nájdete vhodnú dĺžku. Pozor na poškodenie spodnej časti kalíšku 

Výrobca odporúča vyprázdňovať kalíšok v závislosti na sile menštruácie približne 2-5 x denne. Uvádza aj, že pri správnej údržbe je životnosť až 15 rokovmenstruacny-kalisok-ladycup

Čím se LadyCup líši od ostatných kalíškov?

Menštruačný kalíšok LadyCup má úplne hladký povrch z vnútornej i vonkajšej strany, preto je jeho čistenie veľmi jednoduché. LadyCup S je svojimi rozmermi jedným z najmenších menštruačných kalíškov a je preto vhodný pre dievčatá, ktoré ešte nemali pohlavný styk.

Na druhú stranu mäkkosť kalíšku a to, že nemá výrazné ryhy na spodku, môže spôsobiť pri vyberaní problémy - kalíšok kĺže. 

LadyCup ponúka najviac farebných variant. Niektoré sú v predaji stále a niektoré sú do predaja uvedené iba ako limitované edície. Oproti farebným kalíškom Lunette, Luv Ur Body alebo Me Luna sú farebné kalíšky LadyCup viac priehľadné.

Chcete si menštruačný kalíšok LadyCup hneď objednať? LadyCup v eshope maluna.sk

 

LadyCup® - Vaše príjemnejšie obdobie menštruácie