Menštruačný kalíšok Gaia cup

Menštruačný kalíšok od českej firmy TIERRA VERDE s.r.o. je vyrobený v Číne. Vyrába sa z nemeckého materiálu Elastosil iba v čírej variante. Je úplne hladký, okrem spodnej časti, kde sú ryhy pre ľahšie vybratie. Stopka je krátka (10mm), takže niektoré ženy ju ani nebudú musieť ustrihnúť. Otvory slúžiace k vytvoreniu podtlaku sú až tesne pri ústi kalíšku a ten má vďaka tomu väčšiu kapacitu.
Kalíšok Gaia cup je dodávaný s bavlneným sáčkom pre úschovanie kalíšku mimo menštruáciu.
gaia-cup-01

Gaia cup sa vyrába v dvoch rôznych veľkostiach:

Veľkosť S (small) je menší kalíšok určený pre dievčatá a ženy do 25 rokov, ktoré ešte nerodili. Má priemer 44 mm a dĺžku 55 mm (plus 9 mm dlhá stopka), objem kalíšku je 20 ml. 

Veľkosť L (large, väčší kalíšok) je určený pre ženy od 25 rokov a po pôrode. Má priemer 46 mm a dĺžku 60 mm (plus 9 mm dlhá stopka), objem kalíšku je 30 ml.

Vyššie uvedené odporúčanie je od výrobcu. Podľa našeho názoru je kalíšok Gaia cup S vhodný pre ženy 20-30 rokov a veľkosťt L pre ženy po vaginálnom pôrode, nad 30 rokov alebo i pre mladšie, ktoré majú veľmi silnú menštruáciu.

Výhodou kalíšku Gaia cup je, že má dierky dosť vysoko a tak má veľký objem. Je to tiež veľmi mäkký kalíšok, čo citlivé ženy odcenia pri zavádzaní a vyberaní.gaia-cup-02

Gaia cup - Dokonalý nadčasový design od špičkového štúdia ANFAS.

Menštruačný kalíšok Gaia cup v v eshope Maluna.sk