Menštruačný kalíšok Fun Cup

Vďaka vhodnej menštruačnej pomôcke, o čom vypovedá aj názov tohoto kalíšku, môžu byť dni počas menštruácie zábavnejšie! Menštruačný kalíšok Fun Cup sa vyrába od roku 2017 v Nemecku z lekárskeho hypoalergénneho silikónu v niekoľkých farbách: svetlo a tmavo modrej, fialovej a ružovej.

menstruacny-kalisok-fun-cup

Štyri farby – viac zábavy –  to je Fun Cup!

Kalíšok Fun Cup má trochu iný tvar než sme u menštruačných kalíškov zvyknutí – jeho zakrivenie korešponduje s ženskými “vnútornými krivkami”. Vyrába sa z lekárskeho silikónu, avšak hrúbka silikónu nie je rovnomerná, v rámci tvaru kalíšku sa mení. Horný okraj kalíšku je hrubší a pevnejší, aby tak kalíšok spoľahlivo držal a tesnil. Uprostred je silikón mäkší a tenší a vďaka tomu sa kalíšok ľahšie prispôsobí tvarom svojej užívateľky. Maximálny komfort a pohodlie je tak zaistené.

Spodná časť kalíšku je pevnejšia, zúžená a je vybavená mnohými "výstupkami", vďaka ktorým bude vyberanieí jednoduchšou záležitosťou. Kalíšok má 4 dierky, ktoré pomôžu ľahšiemu roztváraniu. 

Menštruačný kalíšok Fun Cup:

 • 2 veľkosti na výber,
 • súčasťou balenia je antimikrobiálny obal,
 • šetrí vašu peňaženku,
 • šetrný k prírode – znižuje množstvo odpadu,
 • špeciálne navrhnutý tvar pre jednoduchšiu manipuláciu,
 • pri správnej starostlivosti vydrží niekoľko rokov,
 • neporézny a hypoalergénny,
 • vyrobený z materiálu, ktorý je k telu šetrný – 100% lekársky silikón,
 • hodí sa pre aktívne ženy, ktoré rady športujú aj počas svojej menštruácie,
 • navrhnutý a vyrábaný v Nemecku.

Fun Cup sa vyrába v dvoch rôznych veľkostiach:

Veľkosť A – menší kalíšok

Tento menštruačný kalíšok je vhodný pre slabšiu menštruáciu, pre ženy mladšie ako 30 rokov a tie, ktoré zatiaľ nerodili či rodili cisárskym rezom. Môžu si ho tiež skúsiť ženy, ktoré sa veľkých menštruačných kalíškov boja. :) Silikón kalíšku A je pevnejší kvôli jednoduchšej manipulácii a umiestňovaniu.

 • Priemer: 40 mm
 • Dĺžka: 53 mm
 • Objem: 20 ml

Veľkosť B – väčší kalíšok

Tento menštruačný kalíšok je vhodný pre silnejšiu menštruáciu, pre ženy, ktoré rodili vaginálne a pre ženy, ktoré majú vek nad 30 rokov. Silikón kalíšku B je mäkký, a preto vás nebude nikde tlačiť či spôsobovať nepohodlie.

 • Priemer: 43 mm
 • Dĺžka: 58 mm
 • Objem: 30 ml

Náš TIP: Aj keď je výrobcom tento kalíšok zaradený medzi veľké kalíšky, všeobecne patrí skôr medzi stredne veľké kalíšky, teda veľkosť kalíšku „niečo medzi“. Z našich skúseností a skúseností našich zákazničiek: stredne veľké kalíšky vyhovujú ženám, ktoré síce rodili, ale sú drobnejšej postavy. Prípadne ženám, ktoré už 30 rokov majú, ale ešte nerodili. Všetky kalíšky a ich veľkosti si môžete porovnať v tomto prehľade:

Kalíšky podľa objemu, priemeru a dĺžky

Keď si nie ste istá, ktorú veľkosť zvoliť

Kalíšky Fun Cup sa predávajú v balení po 2 kusoch. Pokiaľ neviete, ktorá varianta menštruačného kalíšku Fun Cup bude pre vás tou pravou, zvoľte balenie dvoch kalíškov Fun Cup A a Fun Cup B. Tento balíček sa môže hodiť aj ženám, ktoré pri silnejších dňoch menštruácie používajú väčšiu veľkosť kalíšku a pri slabšom krvácaní kalíšok menší.

Ako Fun Cup zavádzať?

Zavádzanie menštruačného kalíšku si môžete uľahčiť pár kvapkami lubrikačného gélu na vodnej báze. Uchopte kalíšok Fun Cup do jednej ruky a prstom druhej ruky stlačte jednu stenu kalíšku, tzv. Punch down sklad (kalíšok je ale možné skladať i klasickým C-fold skladom). Takto zložený kalíšok vložte dnu do pošvy, kde sa rozvinie. Správne zavedený kalíšok by vás nemal nikde tlačiť a nemal by ani pretekať. Kalíšok vylievajte v závislosti na sile vašej menštruácie – maximálne však môže byť zavedený 12 hodín. Pri vyberaní ho stlačte a tým zrušíte prípadný podtlak. Vyberanie vám uľahčia drobné výstupky, ktoré sú na konci kalíšku. Kalíšok vylejte – vymyte – a zaveďte znovu.

Údržba menštruačného kalíšku Fun Cup

Počas menštruácie stačí kalíšok vyplachovať čistou vodou či k jeho umývaniu môžete zvoliť mydlo na kalíšok či čistiaci gél na menštruačné kalíšky. Nikdy k čisteniu nepoužívajte ropné produkty (vazelína), esenciálne oleje, čistiace prostriedky pre domácnosť či parfémované mydlá. Pred alebo po skončení vašej menštruácie kalíšok vyvarte vo vriacej vode v hrnci na platni či v mikrovlnnej rúre. K dezinfekcii kalíšku môžete použiť antibakteriálny sprej, ktorý sa hodí ako na menštruačný kalíšok, tak na sexuálne hračky.

Príslušenstvo: súčasťou balenia kalíškov Fun Cup je antibakteriálne vrecko, ktoré zaistí čistotu vašeho menštruačného kalíšku počas dní, kedy nemenštruujete.

Upozornenie:

Menštruačný kalíšok Fun Cup môže časom zmeniť svoju farbu. Menštruačná krv je totiž bohatá na železo a tým môže ovplyvniť farbu vašeho menštruačného kalíšku. Aj pokiaľ kalíšok zmení svoju farbu, pokiaľ dodržujete všetky hygienické odporúčania, je zdravotne nezávadnou menštruačnou pomôckou.

menstruacny-kalisok-fun-factory

Fun Factory

Je nemecká firma, ktorá sa zaoberá hlavne výrobou sexuálnych pomôcok pre sebapotešenie. Zakladatelia spoločnosti  po rozhovoroch so ženami zistili, že na trhu nie sú žiadne sofistikované erotické hračky, ktoré by sa ženám páčili a vyhovovali by im. Preto sa v roku 1996 rozhodli založiť túto spoločnosť, aby danú situáciu napravili. V súčasnej dobe je Fun Factory jedným z najväčších výrobcov erotických pomôcok v Európe.

Menštruačný kalíšok Fun Cup je ďalším ich počinom, ktorý by mal ženám nielen uľahčiť menštruáciu, ale tiež ženám umožniť nekoitálne hrátky v čase ich dní...

Menštruačné kalíšky Fun Cup zakúpite v našom eshope