Menštruačný kalíšok FemmyCycle

FemmyCycle je menštruačný kalíšok vyrobený v Kalifornii, v USA. Vyrába sa iba v čírej variante zo silikónu. Certifikácia FDA (the American Food and Drug Administration) zaručuje vysokú kvalitu tohoto kalíšku.

FemmyCycle sa výrazne líši od ostatných kalíškov na trhu. V hornej časti má viečko, ktoré je pri používaní zavrené a pri manipulácii bráni úniku krvi z kalíšku. Zároveň výrobca vďaka tomuto zlepšeniu zaručuje lepšiu ochranu proti pretečeniu. Kalíšok je hladký a vyberá sa pomocou veľkého očka na spodnej strane. 

FemmyCycle - veľkosť S, L a M (kalíšok pre nízky krčok)

FemmyCycle sa vyrába v troch variantách - FemmyCycle S, L a M - FemmyCycle pre nízky krček. Veľkosť M a L sú vhodné pre ženy, ktoré by u iných značiek volili stredný či veľký kalíšok. Teda pre ženy pred i po vaginálnom pôrode, ale nie pre mladé dievčatá, panny a ženy s úzkou pošvou či pre tie, ktoré výrazne posilujú panvové dno (jóga, jazda na koni a pod.). Tým odporúčame veľkosť S.

FemmyCycle S meria 4,5 cm x 3,8 cm (priemer v najširšom mieste x dĺžka bez očka). Objem je 20 ml..

FemmyCycle L meria 4,9 cm x 4,3 cm (priemer v najširšom mieste x dĺžka bez očka). Objem je 27 ml. Design tohto kalíška bol zmenený v januári 2017.

FemmyCycle M (pre nízky krček)meria 4,9 cm x 3,9 cm (priemer v najširšom mieste x dĺžka bez očka). Má menšie očko. Objem je 24 ml. Design tohto kalíška bol zmenený v júni 2016.

Veľká väčšina žien môže mať tento kalíšok bez obáv zavedený až 12 hodín, pretože za celú menštruáciu odchádza celkom asi 30-45 ml krvi. FemmyCycle je naviac navrhnutý tak, aby sa dobre prispôsobil a vyhovoval tak čo možno najväčšiemu počtu žien rôznych vekových skupín.

menstruacny-kalisok-femmycycle

Čo znamená nízko položený krčok?

Pokiaľ je vzdialenosť medzi krčkom a pošvovým vchodom kratší než 5 cm, mohlo by byť obtiažnejšie FemmyCycle štandardnej veľkosti používať. Je potrebná aspoň vzdialenosť 5 cm, aby kalíšok dobre fungoval. V opačnom prípade odporúčame zvoliť FemmyCycle pre nízky krčok.

Ako zistíte, že máte nízký krčok? Zaveďte ukazovák do pošvy a špičkou sa dotknite špičky krčku. Pokiaľ je nameraná vzdialenosť menšia než 5 cm, máte nízky krčok.

Výrobca odporúča FemmyCycle používať 1 rok

Menštruačný kalíšok FemmyCycle - jedna veľkosť FemmyCycle sa vyrába z veľmi mäkkého a tenkého silikónu, ktorý zaručuje pohodlné a jednoduché použitie. Viečko FemmyCycle je dokonca ešte tenšie, takže sa častým otváraním a zatváraním môže opotrebovať. I tak tento kalíšok vydrží rok až dva v závislosti na užívateľke. Naviac bolo zistené, že niektoré mikroorganizmy dokážu rásť i na silikóne a môžu spôsobiť úporné kvasinkové infekcie. Pravidelná výmena FemmyCyclu minimalizuje možnosť ich nárastu. I keď budete FemmyCycle každý rok meniť, je jeho použitie podstatne ekologickejšie a ekonomickejšie, než používanie klasických vložiek a tampónov.

Sterilizácia

Pred a po menštruácii môžete kalíšok vysterilizovať a to tak, že ho na päť minút namočíte do roztoku octu a vody (1 diel octu na 9 dielov vody) a opláchnete čistou vodou.

Náš názor - kalíšok je vyrobený zo silikónu rovnako ako iné kalíšky. Možno ho preto sterilizovať vyvarením alebo pomocou tabliet Milton. V tom prípade zabránite v množení mikroorganizmov na kalíšku. Silikón všeobecne je nepriľnavý pre baktérie, nebudú sa tam teda držať viac než na iných kalíškoch. Pokiaľ teda nedôjde k mechanickému poškodeniu opotrebením, bude možné kalíšok používať i dlhšie ako jeden rok. Toto nechávame na zvážení našim zákazničkám ;)

Ako FemmyCycle zavádzať:

  • Sadnite si rozkročmo na toaletu, v drepe alebo stojte s jednou nohou oprenou o sedátko toalety.
  • Spojte okraje FemmyCycle a pevne ich zovrite, ako vidíte na obrázku.
  • Ohnite FemmyCycle uprostred horného okraja do tvaru písmena U. Držte ho pri okraji tak, aby sa vzduch dnu úplne nevytlačil, napomôže to jednoduchšiemu otvoreniu, až bude kalíšok v pošve.
  • Držte okraj FemmyCycle ukazovákom a palcom, druhou rukou rozovrite vaginálne pysky a jemne menštruačný kalíšok zaveďte. Ten sa dnu samovoľne rozvinie. Ľahšie sa rozvinie, pokiaľ povolíte zovrenie hneď na začiatku pošvy, kde je lepší prístup vzduchu.
  • Posuňte FemmyCycle hlbšie. Prestaňte ho zasúvať vo chvíli, kedy je dolný okraj celý v pošve.

Tipy pre jednoduchšie zavedenie

  1. Vyprázdnením močového mechúra a čriev vznikne pre FemmyCycle viac miesta a jeho zavádzanie bude pohodlnejšie.
  2. Pevne stlačte okraj FemmyCycle a zložte ho, aby sa vám lepšie zavádzal.
  3. Naneste na okraj trochu lubrikantu na vodnej báze, alebo ho namočte vo vode.
  4. Zvoľna a pomaly zaveďte kalíšok do pošvy, skladom ku konečníku.
  5. Aby sa kalíšok lepšie rozvinul, môžete pozdĺž skladu odtlačiť poševnú stenu prstom, takže sa do kalíšku nasaje viac vzduchu.

Pozn.: FemmyCycle je zámerne navrhnutý tak, aby sa v pošve nerozvinul úplne. Tým je vytvorený potrebný podtlak, ktorý krv smeruje dnu do kalíšku.

Podrobný návod nájdete tu.

Say goodbye to pads and tampons!

kalisok-femmycycle-maly-01

Chcete si tento menštruačný kalíšok hneď objednať? FemmyCycle v eshope Maluna.cz

Ďalšie informácie o kalíšku FemmyCycle nájdete na webe www.femmycycle.cz