Menštruačný kalíšok DivaCup

DivaCup® je menštruačný kalíšok vyrobený z lekárskeho silikónu v Kanade (firma Diva International Inc.). Je to jeden z prvých silikónových kalíškov na trhu, v predaji je od roku 2003. Vyrába sa iba v jednej farebnej variante.

Kalíšok DivaCup má v spodnej časti z vonkajšej strany, ryhy, ktoré umožňujú jednoduchšie uchopenie a vybratie kalíška. V porovnaní s ostatnými kalíškami patrí k tým mäkším. Na strane kalíška sú objemové rysky, pokiaľ teda chcete, viete aká silná je vaša menštruácia. DivaCup je dodávaný spolu s originálnym bavlneným vreckom.

DivaCup sa vyrába v dvoch rôznych veľkostiach:

DivaCup model 1 (menšia) je odporúčaná ženám, ktoré ešte nerodili, alebo ktoré už rodili cisárskym rezom majú menej ako 30 rokov. Má priemer 41 mm a dĺžku 57 mm.

DivaCup model 2 (väčšia) je odporúčaná ženám, ktoré už rodili vaginálnou cestou a tiež pre všetky ženy po tridsiatke. Má priemer 45 mm a dĺžku 57 mm.

DivaCup je zakončený 13 mm dlhou dutou stopkou, za ktorú možno kalíšok vytiahnuť. Stopku si môžete zastrihnúť na vám vyhovujúcu dĺžku. Objem kalíška je 20-30 ml.

kalisok-divacup-01

Mnoho žien po tridsiatke potrebuje väčšiu veľkosť kalíška i pokiaľ ešte nerodili. S vekom sa totiž znižuje napätie vaginálnych svalov a kalíšok menšej veľkosti potom nemusí dobre tesniť (preteká). Niektoré športy a aktivity ako napríklad jóga, pilates alebo tanec udržujú vaginálne svaly pevné. Pokiaľ sa niektoré z týchto aktivít veľmi intenzívne venujete, vezmite to do úvahy pri výbere veľkosti kalíška.

Pozrite sa na inštruktážne video (v angličtine):

 Moje nadšenie pre zdravú a príjemnú variantu menštruačnej hygieny začalo ešte v čase, kedy som bola mladé dievča. Každý mesiac som musela pretrpieť svoju periódu s nehygienickými a nepohodlnými jednorázovými tampóny a vložkami. Keď som vyrástla a začala skúmať alternatívne produkty pre hygienu pri menštruácii, bola som nimi nadšená a stalo sa to mojou vášňou. V deň, kedy som objavila menštruačné kalíšky, sa môj sen o dokonalej menštruačnej pomôcke premenil v skutočnosť.
Po desať rokov som propagovala i predávala menštruačné kalíšky po celom svete. V roku 2001 som začala experimentovať s vlastnými návrhmi a nápadmi. Po rokoch skúseností a výskumu sme navrhli DivaCup, opakovane použiteľný menštruačný kalíšok, vďaka ktorému môže byť žena v pohodlí i počas menštruácie. Prebudím sa každý deň a som šťastná, že sa môžem podeliť o všetko okolo kalíškov DivaCup s mladými ženami, a i s tými trochu staršími, ktoré nielen hľadajú lepší hygienický produkt, ale i nový vzťah s ich menštruačnému cyklu!

Francine Chambers, predsedkyňa a spoluzakladateľka Diva International Inc.

Certifikácia ISO 13485:2003 a atest americkej FDA a austrálskej TGA zaisťuje, že se DivaCup vyrába a je vyskúšaná a overená v rámci medzinárodných noriem, ide o pečať štandardných kvalít pre zdravotnícke prostriedky. Každý DivaCup je vyrobený z rovnakého silikónového materiálu a neobsahuje: latex, plast, akryl, BPA, elastomery a polyethylény, je bez farbív. Bolo preukázané, že silikónové produkty sú biokompatibilné (prijímané ľudským telom bez nežiadúcich účinkov), trvanlivé, flexibilné a ľahko sterilizovateľné.

 

kalisok-divacup-02

Chcete si tento menštruačný kalíšok hneď objednať? DivaCup v eshope Maluna.cz

Kalíšok DivaCup vám pošleme spoločne s vreckom z bavlny na úschovu kalíška, papierovou krabičkou a návodom v češtine. Prosím, zvážte dopredu dobre, ktorú veľkosť si objednáte, z hygienických dôvodov nie je možné už použité kalíšky vymieňať.