Informácie o materiále a výrobe kalíškov Me Luna

Niektoré ženy sa pýtajú, či sú kalíšky Me Luna zdravotne nezávadné rovnako ako kalíšky vyrobené z lekárskeho silikónu. Preto by sme vám radi poskytli komplexné informácie o materiále, který je pre výrobu kalíškov Me Luna používaný.

zdravotna-nezavadnost-meluna

Kalíšok Me Luna neobsahuje bielidla, deodoranty ani absorpčné gely.

Je tiež bez PVC, silikónu, latexu, proteinov a preto je hypoalergénny.

Pri výrobe nie sú používané Alkylfenoly.

 

Z čoho sa Me Luna vyrába?

Me Luna je vyrobená z TPE (termoplastického elastomeru). Jedná sa o špeciálne vyrobený TPE, výroba je prísne sledovaná. Tento typ TPE bol schválený pre výrobu lekárskych pomôcok a zariadení. („TPE“ je všeobecný termín pre typ termoplastu, kedy sa elastomery vplyvom pôsobenia tepla zahrievajú a stávajú se tak flexibilné.)

Materiál pre výrobu pochádza od firmy Kraiburg GmbH Waldkraiburg. Tento konkrétny typ termoplastu TPE bol vyvinutý špeciálne pre veľmi citlivú pokožku. Bol tiež testovaný a získal osvedčenie o nedráždivosti pri kontakte so sliznicou. Rôzne zdravotné pomôcky z neho sú používané v nemocniciach a pediatrických klinikách. Materiál sa vyrába v Nemecku.

Mimo iného sa materiál, z ktorého sa vyrábajú kalíšky Me Luna, používa aj pre výrobu cumlíkov do kojeneckých fľaší. Vzhľadom k prísnym zákonom ohľadne nezávadnosti detských produktov v Nemecku, si môžete byť isté, že Me Luna je vyrobená z najkvalitnejších materiálov.

Certifikácie

  • BfR - Bundesinstitut für Risikobewertung, Spolkový inštitút pre posudzovanie rizík
  • FDA - Food and Drug Administration, Úrad pre kontrolu potravín a liečiv
  • 2002/72/EC vyhovel a certifikovaný ISO 10993-10

Tu môžete vidieť aktuálne dokumenty a certifikáty týkajúce sa typu termoplastu TPE, z ktorého je menštruačný kalíšok Me Luna vyrobený (dokumenty i certifikáty sú v angličtine):

meluna-jemny-kalisok

Prečo sa Me Luna nevyrába zo silikónu, ako ostatné menštruačné kalíšky?

Me Luna je vyrobená z termoplastu TPE, pretože tento plast je praktickejší a jednoduchší na spracovanie ako silikón. Práve vďaka týmto vlastnostiam sme schopní predávať kalíšky Me Luna za tak priaznivú cenu a môžeme ich ponúkať v mnohých variantách. Povrch TPE má oproti niektorým spracovaniam silikónu lepší povrch, je príjemnejší na dotyk. TPE je hladký a suchý, zatiaľ čo silikón je hladký a na dotyk pocitovo „lepkavý“. Mnoho produktov, ktoré sa skôr vyrábali z latexu či silikónu sa dnes už vyrábajú z TPE – možno ste si zatiaľ iba nevšimli!

Čo sa deje počas výroby?

Me Luna se vyrába výhradne v Nemecku. Výrobné zariadenie se nachádza v meste Gunzenhausen. Počas výroby sú vysoko kvalitné plastové granule vložené do špeciálnych strojov, kde sú roztavené a pod veľkým tlakom vstreknuté do formy, ktorá utvára tvar kalíšku. Tento stroj umožňuje výrobu iba jedného typu kalíšku naraz! Ten sa po ochladení zo stroja vyberie a prechádza okamžitou kontrolou. Čo znamená, že sa dokladne prezrie zo všetkých strán, či sa počas výroby v plastu nevytvorili malé vzduchové bublinky. Pokiaľ je nájdená akákoľvek závada, kus je odmietnutý.

Farby

Pri výrobe farebných kalíškov sa farebné TPE granule zmiešajú s malým množstvom farby (približne 2-4%). Tieto farby sa nepoužívajú v lekárstve, ale sú schválené ako potravinárske farbivo. Lekárske schválenie farieb je veľmi obtiažne a nákladné, pretože doposiaľ nik nechcel vyrábať injekčné striekačky v pestrých farbách! :)

menstruacne-kalisky-meluna-farby

Bezpečnosť

Od doručenia granulí z firmy Kraiburg GmbH, až po výrobu a balenie, je celý proces starostlivo kontrolovaný a dokumentovaný. Všetk dokumentácia je k dispozícii k prehliadnutiu. Kvalita je certifikovaná a kontrolovaná podľa DIN ISO 9001:2000. Kalíšky Me Luna sú vyrábané moderným spôsobom za použitia šetrných zdrojov.

Pripravené k odoslaniu

Keď je kalíšok Me Luna vyrobený a skontrolovaný, putuje do expedičného oddelenia. Tu sa kalíšky balia a odosielajú do celého sveta našim spokojným zákazničkám.