Čo sa hodí ku kalíšku?

Pokiaľ si kúpite kalíšok, je to všetko, čo k hygiéne pri menštruácii potrebujete. Niektoré veci z nasledujúceho zoznamu sa vám ale môžu hodiť, mnohým ženám se už osvedčili. Niektoré veci sú proste len pekné, iné praktické či podporujúce pohodu pri menštruačnom období.

Látkové vrecká na menštruačné kalíšky

Skoro všetky kalíšky sú dodávané spoločne s látkovým vrecúškom na uschovanie kalíšku pre obdobie, kedy nemáte menštruáciu. Kalíšek Yuuki je dodávaný s krabičkou, LunaCup samotný.

Môžete si teda vybrať vrecko pre váš kalíšok z našej ponuky! Všetky látkové vrecká sú univerzálnej veľkosti a je možné ich používať s ľubovoľnou značkou menštruačných kalíškov. Ponúkame tiež väčšie vrecká pre majiteľky dvoch kalíškov alebo pre uschovanie menštruačných húb.

ladycup-vrecka

Látkové vrecúško - BIO

BIO látkové vrecúška na menštruačný kalíšok sú vyrobené zo 100% bio bavlny farbené čisto prírodnou cestou bylinnými farbami. Tento tradičný spôsob farbenia je inšpirovaný ayurvédskymi liečebnými postupmi. Bavlna si vďaka nemu zachováva svoje prirodzené vlastnosti – jemnosť, dlhú trvanlivosť a priedušnosť.

Látky z bio bavlny sa vyhli akýmkoľvek ošetreniam či úpravám syntetickými chemikáliami, a preto predstavujú najčistejší prírodný materiál pre úschovu menštruačného kalíšku. Hlavnými ingredienciami pre výrobu farby tohoto vrecka sú: kurkuma, myrobalán, santalové drevo a kôra granátového jablka.

Sterilizačné tablety Milton

Tablety se hodia pre rýchlu sterilizáciu menštruačného kalíšku. Môžete ich používať samozrejme doma, ale skvelé sú pri cestovaní!

S jednou tabletou Milton získate 100 ml sterilizačného roztoku. Roztok môžete použiť nie len k sterilizácii menštruačných kalíškov, ale i na veci pre deti (fľaše, cumlíky, hryzátka, apod.).

Výhody:

 • sterilizuje za 15 minút
 • je skvelý pre použitie na cestách v kombinácii so sterilizačným kelímkom
 • zabíja baktérie, huby i vírusy
 • vyčistí kalíšok do pôvodnej farby

Použitie: Umyte kalíšok vodou. Rozpusťte 1 tabletu Milton v 100 ml studenej vody a ponorte kalíšok. Uistite sa, že dnu v kalíšku nie sú žiadne vzduchové bubliny. Kalíšok bude sterilný po 15 minútach ponorenia. Pred použitím ho omyte vodou. (Výrobca uvádza, že veci po sterilizácii nie je nutné oplachovať. Po konzultácii s gynekológom ale odporúčame menštruačný kalíšok po sterilizácii starostlivo opláchnuť, aby sa zbytky roztoku nedostali do pošvy.)

Pokiaľ chcete roztok použiť opakovane, umyte si ruky pred vybratím kalíšku z roztoku. Roztok možno použiť do 24 hodín po rozpustení tablety.

Tablety môžete používať spoločne so skladacím kelímkom na sterilizáciu - je to vhodná kombinácia na cestách.
Objednať sterilizačné tablety Milton

Kelímky na sterilizáciu

Kelímok slúži k jednoduchej sterilizácii menštruačného kalíška v mikrovlnnej rúre. Môžete ho použiť pre sterilizáciu kalíšku akejkoľvek značky. Kelímok je "gumový" a možno ho zložiť!
Výhody:

 • rýchla a jednoduchá sterilizácia
 • nemusíte opakovane kupovať pomôcky k sterilizácii
 • sterilizáciu môžete urobiť jednoducho v mikrovlnke v práci alebo u kamarátky
 • ľahký kelímok môžete použiť i na cestách, kde budete mať k dispozícii mikrovlnku
 • zložený kelímok sa jednoducho vojde do kabelky a môžete ho použiť k opláchnutiu kalíška na verejnom WC
 • predídete nezhodám s partnerom, v ktorom hrnci si môžete vyvariť kalíšok :)

Použitie: Menštruačný kalíšok vložíte do kelímku a dolejete ho čistou vodou (asi 200ml, kalíšok musí plávať). Vložíte kelímok do mikrovlnnej rúry a nastavíte príkon tak, aby sa voda v kelímku začala variť (nastavenie sa líši u rôznych typov rúry). Vo väčšine prípadov je potrebné nastaviť stredný stupeň a čas 3-5 minút.

Viečko úplne nezavierajte, aby mohla unikať para vzniknutá pri vare vody. Pri vyberaní kelímku z mikrovlnnej rúry buďte opatrná, aby ste sa neobarila.

Tip: Môžete do vody pridať kvapku citrónovej šťavy. Zabránite tým usadzovaniu vodného kameňa.

Kelímky na sterilizáciu sú vyrobené zo silikónu.

Objednať kelímok na sterilizáciu

Gaia Magic Touch

Prášok Magic Touch je určený k čisteniu menštruačného kalíšku (ľubovoľnej značky). Jedná sa o prípravok šetrný k životnému prostrediu, keďže je rýchlo biologicky rozložiteľný. Neobsahuje chlór.

Použitie:

Pravidelne po každom cykle:

Priveďte v menšej nádobe asi 300 ml vody k varu a potom pridajte lyžičku prášku Magic Touch. Do vody s práškom ponorte menštruačný kalíšok. Kalíšok nechajte vyvariť po dobu niekoľko minút. Kontrulujte, aby sa voda nevyparila. Priamy kontakt kalíšku so suchým dnom nádoby kalíšok nenávratne poškodí.

V prípade sfarbených kalíškov a starých škvŕn:

Priveďte k varu 300 ml vody, odstavte z plameňa, pridajte polievkovú lyžicu prášku Magic Touch a kalíšok do vody ponorte. Nechajte ho tam niekoľko hodín (môžete i cez noc).

Objednať Gaia Magic Touch v Maluna.cz

Sanitizer - Antibakteriálny gél s okamžitým účinkom

Dezinfekcia na ruky v praktickom balení 50ml sa hodí zvlášť pri cestovaní - pred i po manipulácii s menštruačným kalíškom keď nie je k dispozícii voda a mydlo. Výborne sa vstrebáva, dokonale dezinfikuje, čistí a osviežuje. 

 • vysoká účinnosť 99,99% Vás ochráni pred vírusmi a infekciami
 • nevysušuje pokožku
 • ideálne balenie do kabelky

Použitie: malé množstvo votrite do dlaní, kým sa nevstrebe. Neoplachujte.

Objednať antibakteriálny gél

Čistiaci gél Lunette

Tekutý gél od firmy Lunette je určený ako pre umývanie menštruačného kalíšku, tak pre osobnú hygiénu. Gél je ľahko prevoňaný citrónom a eukalyptovým olejom.

 • vyrobený vo Fínsku
 • nebol testovaný na zvieratách
 • je vhodný i pre vegánov
 • je bez umelých farbív a konzervačných látok
 • jeho pH je vyvážené 3,5

Použitie: Po umytí menštruačného kalíšku čistiacim gélom ho dôkladne opláchnite vodou.

Objednať čistiaci gél Lunette v Maluna.cz

LadyLube - Lubrikačný gél na vodnej báze

Lubrikačný gél na vodnej báze LadyLube je vysoko účinný gél s optimálnym pH, rozpustný vo vode (bez tuku) s veľmi dobrou znášanlivosťou s pokožkou.

Odporúčame pre jednoduchšie zavedenie menštruačného kalíšku. Zvlášť vhodné je jeho použitie pokiaľ si menštruačný kalíšok chcete zaviesť mimo obdobie menštruácie (pri vyskúšaní alebo pri použití ako ochrany proti vniknutiu špinavej vody do pošvy pri kúpaní v bazéne alebo prírodnom kúpalisku).

na vodnej báze, bezfarebný, rozpustný vo vode

kompatibilný s kondomom a menštruačným kalíškom

možno použiť s výrobkami z latexu, gumy a silikónu

ideálne balenie do kabelky.

Objednať LadyLube

LadyWipe - vlhčené obrúsky

Vlhčené obrúsky pre intímnu oblasť s extraktom z vilínu virginského (Hamamelis virginiana) šetrne čistia intímnu oblasť a znižujú podráždenie. Poskytujú tak dlhodobú sviežosť, ochranu, príjemný pocit a komfort. Vlhčené obrúsky sú vhodné tiež pre čistenie menštruačného kalíšku, pokiaľ ho nemáte kde umyť (napr. na verejnej toalete alebo na cestách v prírode). Odporúčame ho ale potom umyť vodou pri najbližšej možnej príležitosti. Po vyčistení obrúskom je dôležité nechať kalíšok pred jeho ďalším zavedením chvíľku uschnúť.

 • starostlivosť a komfort pre každý deň
 • vhodné a bezpečné pre menštruačný kalíšok
 • extra jemné, pH 5.5, neobsahujú alkohol

LadyWipe, LadyLube i LadySanitizer vyrába LadyCup®.

Objednať LadyWipe v Maluna.cz

Gél na intímnu hygiénu s Niaouli

Gél na intímnu hygiénu s Niaouli, ktorý čistí a chráni vaginálnu sliznicu, vznikol spojením gélu zo zeleného ílu a esenciálneho oleja Naiouli. Obsahuje tiež kyselinu mliečnu, ktorá zaisťuje pH veľmi blízke pH vaginálnemu.

Rastlina Niaouli (Malaleuca viridiflora) pochádza z rovnakej skupny ako Tea tree. Esenciálny olej má dezinfekčné a hojivé účinky, je prírodným antibiotikom a pôsobí proti urogenitálnym infekciam. Má tiež výrazný osviežujúci účinok.

Zelený íl ARGITAL je 100% prírodný produkt zo Sicílie. Ťaží sa na pobreží Stredozemného mora, v čistej oblasti zaliatej slnkom. Pôsobí proti stárnutiu pleti, vyživuje, obnovuje, čistí a vyhladzuje pleť, detoxikuje a upokojuje podráždenú pokožku.

Certifikácia: BDIH, ICEA

 • 100% z celkového zloženia je prírodného pôvodu.
 • Výrobok nie je testovaný na zvieratách.
 • Neobsahuje žiadne konzervačné a syntetické látky (vône, farby), minerálne oleje a GMO.

Použitie: Na umývanie intímnych partií tela. Vzhľadom k veľmi jemným čistiacim vlastnostiam je možné ho používať viackrát denne. Ideálny pre starostlivosť o pokožku po holení alebo depiláciu.

Objednať gél pre intímnu hygiénu s Niaouli v Maluna.cz